Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
82 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

VI. HafBO Mikuláš - report

Vydáno dne 10. 12. 2009 (2218 přečtení)

Hafbácká akce očima účastníků.

Reklama


 

REPORT č. 1

 

Panička mi povídala, že 5. prosince chodí k lidským dětem Mikuláš, čert a anděl. Těm hodným nosí dárečky a dobroty, těm zlobivým uhlí a brambory a ty nejzlobivější si prý čert bere rovnou do pekla. Bylo mi divné, proč chodí jen k lidským dětem, jsem sice pes, ale taky jsem ve věku dítěte a taky bych chtěla nějakou tu dobrotu, protože jsem přeci byla celý rok strááášně moc hodná (ať si panička tvrdí co chce, Mikuláš a já pravdu známe). Ale prý se vůbec nemusím bát, že o něco přijdu, protože 6. prosince jedeme na Mikuláše, který pro nás připravilo HafBO!!! Jupíííí...

I přes to, že jsme se probudily do uplakané neděle, jsme si náladu zkazit nenechaly a na toho Mikuláše jsme se vypravily. Nejprve jsme jely pro kámošku Coru, a když byla posádka kompletní vydaly jsme se směr Zaječice u Senohrab. Coře jsem musela hned povědět, kam že se to jede a obě jsme se tak strašně těšily, že jsme začaly blbnout už v autě, což se holkám samozřejmě moc nezamlouvalo, jak jinak. Tentokrát musim pochválit i paničku, protože vůbec nebloudila a místo srazu našla hned napoprvé ;o).

V místní hospůdce se sešla početná partička pejskařů s pejsky a všude panovala taková pohodová atmosféra. Na nedaleké louce byly připraveny tři soutěže pro pejsky - agility, hledání buřtů a vysílání do mřížky. Při hledání buřtů jsem měla ve vytyčeném obdelníku čmucháním najít buřtík, ale nesměla jsem ho sníst hned, nejdřív jsem ho měla odevzdat paničce, ale ta měla zavázané oči :o). Co ty dvounožci nevymyslí, fakt... no buřta jsem samozřejmě našla, dokonce jsem ho hned nesežrala, protože paničce se povedlo mi ho nějakým zázrakem včas vytáhnout z tlamy, tak jsme nějaké ty bodíky přeci jen získaly. Soutěž s mřížkou byla ještě zapeklitější, panička si nejdříve vylosovala souřadnice a pak mě měla poslat do konkrétního čtverečku. Řekla jsem si, že teď je ten správný čas ukázat, jak jsou maďárci inteligentní a došla jsem do toho správného místa a na povel si spořádaně sedla. Panička měla radost a já taky :o).

Druhá část soutěže už byla hlavně na holkách, na trase v okolí bylo rozmístěno 10 indicií, podle kterých se měly poznat dvě plemena. Říkala jsem si, že zrovna tohle by zvládnout mohly, bát jsem se začala až ve chvíli, kdy jim Alča podávala do ruky mapu, no jestli se ztratíme, to bude paráda! Holky nás ale překvapily, protože k první indicii jsme došly bez větších problémů, pak jsme se tedy z čista jasna objevily u poslední desáté, což do teď ani jedna nechápeme. A od té chvíle se trošku bloudilo i když holky tvrdily, že přesně vědí kam jdeme :o). Ale mě s Corou to bylo v podstatě jedno kudy chodíme, hlavně že jsme mohly lítat, honit se a prostě dělat blbosti. Asi po dvou hodinách jsme došly zpátky do hospody, špinavé, uťapané, vylítané a šťastné. Paničky z 10 indicií našly 5, ale tvrdily, že správná plemena vědí, to jsem byla fakt zvědavá...

No a věděly je fakt správně!! Dokonce jsme se s Corou umístily! Já s Lenkou na 4. místě a Cora s Péťou na 3. místě :o). Dostaly jsme dárečky a dobroty, poseděly jsme v teple a unavené vyrazily zpátky k domovům. Ještě než jsem v autě uplně usnula, říkala jsem si, že sice stále nevím, jak ten Mikuláš, čert a anděl vlastně vypadá, ale na HafBáckýho Mikuláše chci příští rok zase...

 

MOK Kessy a Lenka Rambousková

http://www.kessy08.estranky.cz/

 

 

 

 

 

REPORT č. 2

 

Šiesty ročník tejto akcie, no my sme boli prvý krát. Veľké ďakujem Báre, že nás strčila do svojho malého pežotíku a zviezla nás.

Z rána vyzeralo počasie biedne. A keď som ich čakala na zastávke, môjmu lovečákovi bola zima tak som si ho dala na kolená a tam sa mi klepal, musel to byť vtipný pohľad.

Došli sme do Zaječic, privítali sa v hospode kde z nás museli mať radosť (škoda že vetrať zabudli, hrozný vzduch). Prvá polovica sa vybrala na orientačný „beh“ zatiaľ čo druhá polka porobila súťaže za tú chvíľu čo sme sa dostali na štart.

Takže súťaže :o) no hehe... mini agility nadšene poskákal, len škoda že pobehol všade okolo a tak nám to strašne dlho trvalo. Kolegovia si nechali psa na vodítku a tak im neušiel. Že ma to nenapadlo. Druhou úlohou bolo zobrať psovi z papule špekáčku (vuřt) so zaviazanými očami. Poplietla som to, asi som mala povedať pusť a nie strkať mu ruku do huby :o). Zjedol štvrtinu, čo nie je zlé. No a do tretice, taká mriežka a trebalo pejska usmerniť a usadiť do vylosovaného štvorca. On to aj zvládol, tož len keby mi zase z mriežky nevyliezol na výzvedy po okolí :o).

Druhá časť, prechádzka/beh. Do dvojice sme dostali cane corsa, na živo som ešte nevidela (taktiež thajský ridgeback bol pre mňa nový), so slovami či sa nebojím. Ono, celkom slušné teliatko to je. Nebojím, veď keď niečo, Lestat mu hravo ujde. No i tak bolo, lenže corso mu fakt nestačil a strašne dychčal, keď sa Lestat snažil hrať, tak som sa bála aby neskolaboval. Ale bol to veľmi milý pes. Ak sa mu zdalo že sa príliš dlho rozhodujeme na nejakom rázcestí, tak skuvíňal :o). Pomocou indícií, rozmiestnených po okolitom lese na sme mali uhádnuť 2 plemená. Prvé som zmákla ja, Pražský potkaniarik vďaka vete, že žil na hrade s kráľmi v Prahe. Druhé uhádli Corsovci. Takže spolupráca výborná.

O poradí rozhodovali aj tak tie súťaže. Takže panička pri hádanke úspešná bola, zato pes v psích disciplínach nie, čiže moja vina to nie je :o). Ale uško dostal každý, mňam.

Len nám bolo trochu ľúto, že kamarátka ochorela, a tak sme tam nemohli byť s Maiou.

Naozaj to bolá skvelá akcia, a počasie sa tiež umúdrilo. Organizátorom ďakujeme.

Chcela by som vedieť čo na túto akciu hovorí Zuzka vivesácka, pretože cestou sme stretli mnoho posedov a začuli aj výstrely. Spomenula som si na jej slová a Lestata nepúšťala ďaleko. To je hádam jediná nevýhoda, že sa táto akcia koná na poľno-lesnom priestranstve v čase honov práve.

 

Lucia Labudova a MOK Lestat

http://lestat-vyzla.ic.cz/

 

 

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
899  (899 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
995  (995 hl.)

Celkem hlasovalo: 5484


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie