Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
40 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Misky

Vydáno dne 06. 07. 2009 (2956 přečtení)

Na trhu je dnes dostupné neuvěřitelné množství misek pro naše psí kamarády. .....

Reklama


 

Misku bychom měli především vybírat s ohledem na velikost našeho domácího mazlíčka. Je jasné, že francouzskému buldočkovi nekoupíme misku, do které by si mohl lehnout a zase naopak německému boxerovi misku, do které se mu nevejde ani jazyk.

Lepší je vybrat misku, která se k povrchu přisaje, protože ta psovi umožní bezproblémové pojídání a zabrání tomu, aby ji ,,honil“ po podlaze. Na to jsou nejvhodnější misky, s gumovým dnem nebo nožičkami, které přisátí k povrchu zajistí.

Vždy bychom ale měli vybírat misku, která je dobře omyvatelná a tudíž bez jakékoliv struktury na dně či vnitřních stranách.

Každý pes by měl mít na svém místě, kde misky vždy najde, tři misky. Jednu na vodu, která by v ní měla být stále, druhou na granule a třetí na konzervy, psí kapsy, paštiky… (vlhká potrava). Co se týče údržby misek, nejvíce bychom měli vymývat misky, které jsou na vlhkou potravu. Misky bychom vždy měli po jídle umýt, a tím zabránit tvoření bakterií. Není ovšem vhodné, misky pro zvířata (ať už pro psi či jiná zvířata) umývat sapónem na nádobí - misky postačí umýt v horké vodě.

Nejčastěji jsou v domácnostech v ,,jídelním koutě“ psa k vidění kuchyňské misky. Jsou to klasické umělohmotné misky, které si lidé kupují v obchodech s kuchyňským náčiním.

 

 

Přehled misek:

 

Keramické misky: Keramické misky jsou designově velmi pěkné a mají tu výhodu, že jsou těžké, takže je pes tak snadno nepřevrhne. Poměrně snadno se čistí, protože jsou často bez struktury. Některé keramické misky mají navíc tu výhodu, že mají protismykové dno.

 

Plastové misky: U plastových misek se šíří fáma, že jsou poměrně le

hké a tudíž je pes může smýkat po podlaze. Ano, to se stát může ale na trhu jsou dostání misky z plastu, které se označují za misky z těžšího plastu a nebo misky, které mají protiskluzové dno, což problému smýkaní misky po podlaze zamezí. Navíc má většina plastových misek na straně otvor, který umožňuje páníčkovi lepší manipulaci a materiál z kterého jsou vyrobené umožňuje velmi lehkou údržbu. Všechny plastové misky se řadí mezi levnější misky a jsou k dostání prakticky všude.
Mezi plastové misky se řadí i kuchyňské misky. Jsou velmi levné a na trhu jsou k dostání ve všech velikostech a tvarech. Mají však dvě velké nevýhody. Jsou z lehkého plastu a nejsou opatřeny protiskluzovými podložkami.
Plastové misky se prodávají většinou jako jedna miska a nebo jako dvojmisky. Misky, které jsou spojené, mají tu nevýhodu, že pokud do jedné misky nasypeme granule a do druhé vlhkou potravu, jen těžko budeme misky vymývat osamoceně. Proto se doporučuje, používat raději více jednotlivých misek než dvojmisky.

 

Nerezové misky: Nerezové misky patří k nejoblíbenějším a to pravděpodobně proto,

že jich je na trhu k dostání opravdu mnoho variant. Existují nerezové misky, které jsou opatřeny protiskluzovou gumou, nebo jsou závěsné, či misky na stojánku (psí bary) a nebo jsou to pět dvojmisky, které jsou zasazeny do dřevěného nebo nerezového stojánku.
Všechny nerezové misky umožňují díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, velmi lehkou údržbu, což je hlavní přednost. Další předností je to, že misky mají speciální tvar, který brání padání uší do krmení. Misky na stojánku mají tu výhodu, že je nastavitelná výška misek.tudíž se pes nemusí ohýbat a lze tak předejít případným zdravotním problémům. Psí bary se většinou prodávají v sadě po dvou miskách a jednom stojánku.

 

Cestovní misky: Existují misky, které jsou příchytné za opasek páníčka (používají se spíše jako ,,sáček“ na odměnu pro psa), cestovní láhve, které lze kromě opasku připnout i na vodítko a tak si pes může vodu nést sám. Nejčastěji můžeme vidět cestovní misky vyrobené z nylonu. Tento kvalitní materiál zamezí propouštění vody a krmiva. Je také velmi dobře omyvatelný a další jeho výhodou je to, že pomocí zipu lze složit do batohu a v případě potřeby opět rozložit.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fontány: Vodní fontány mají tu výhodu, že mohou vždy nabídnout čerstvou vodu. Díky tomu, že voda neustále protéká, se také ochlazuje a zachovává se její čerstvost. Většina těchto ,,misek“ mají zabudovaný filtr s aktivním uhlím, který zachování čerstvosti ještě více podporuje. Jejich relativní nevýhodou je to, že jsou poměrně drahé. Cena takové fontány se pohybuje kole 1 000 Kč.

 

Automatická krmítka: Automatická krmítka mají tu výhodu, že lze nastavit čas krmení a krmítko psovi potravu samo přidělí. Krmítka mají většinou i schopnost nahrát Vámi žádaný zvuk, který Vašeho psa přivolá ke krmení. Krmítko je napájeno bateriemi. Nevýhodou tohoto druhu misek je opět to, že jsou poměrně drahé. Jejich cena se pohybuje zhruba kolem 1 000Kč.

 

 

Veronika Hůlová je začínající mladá autorka. 

 

 

 

 

 

 


Související články:
Poblázněný tyran (07.08.2011)
Začátek jejího konce (10.01.2011)
Do čeho jsem to šlápla? (27.12.2010)
Když pes odchází (13.11.2010)
Veterinář (26.02.2010)
Staří psi (28.01.2010)
Pes a rodina (14.01.2010)
Péče o psa (26.11.2009)
Na co pes? (13.08.2009)
Ohlédnutí do minulosti (20.07.2009)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Veronika Hůlová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
438  (438 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
403  (403 hl.)
Odčervuji nepravidelně
401  (401 hl.)
Neřeším to
390  (390 hl.)

Celkem hlasovalo: 2321


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie