Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
70 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jak jsme prvně "obranařily"

Vydáno dne 16. 04. 2009 (2043 přečtení)

Mohla bych začít rozepisováním se o tom, jak už jsem měla skoro „depréze“, když jsem nemohla najít vhodného figuranta. Dotazovala jsem se ostatních páníčků, hledala na netu apod. a poslouchala, jak každý tvrdil skoro opak toho druhého. Jeden začal s obranama ve 4 měsících s hadrem, druhý říkal: “nech psa dospět“, třetí naříkal na svého figuranta, že mu vůbec neopravuje chyby a čtvrtý, že má nejlepšího svazového figuranta někde na druhé straně ČR. Pomalu jsem se začala smiřovat s tím, že moje fenka i přes vrozené vlohy :o) prostě obrany dělat nebude. Rozepisovat se nechci, protože kdo hledá najde .....

Reklama


 

 ..... a to je snad již i náš příběh. A když říkám náš, měla bych to upřesnit, já - panička Mirka a pejsek - devítiměsíční fenka rotvajlera Dina.

Pod pojmem obrany si každý vybaví zakouslého psa do rukávu figuranta, ale my teprve začínáme, takže mohu s klidem napsat, že takhle to zatím u nás není.

 

Naše první obrany probíhaly asi takto: Dina se nejprve seznámila s figurantem, panička také a pak jsem jí začala „připravovat“, nejdřív jsem Dinušce nasadila široký obojek na obrany, který se trochu stáhne v případě potřeby (náš fešácký široký obojek s růžovými kytičkami se neukázal jako úplně vhodný, protože při vyvěšení se mi z něj vyvlékla) a asi 3 metry dlouhé vodítko (pro začátečníky akurátní, později se dopracujeme na nějakých 4-5 metrů vodítka) a pak jsme šly na plac. Tady se vloudila trochu chybička, protože Dinu jsem na obrany vybavila a na sebe zapomněla. Ostatní cupitající majitele v tretrách jsem nejdřív nechápala a pak jen tiše záviděla, když místo klouzání za psem pevně stáli na místě…. takže musím dokoupit kopačky.

 

Na place se Dina posadila a číhala na pána-figuranta se zajímavými věcičkami v ruce, který k nám pomalu přicházel. Nejdřív si Dina vyzkoušela kousání peška na delším laně - hezky ho chytala v pohybu, trochu jsme si s ním i zaběhali. Zákus má pěkný, plný a pevný. Zatím neumí povel PUSŤ, takže pešek je odebírán pomocí vyvěšení, ale k pouštění se také jednou dostaneme. Toto jsme si zkusily ve dvou kolech po cca. 15 minutách - opravdu to stačí. Mezi jednotlivými koly, kdy se dostanou na řadu ostatní hafani, je dobré dát psa do klece či auta, aby si v klidu odpočinul a nerozptyloval se. Následující obrany už si Dina zkusila i takový menší "udělátko" - klín , který si figurant nasadil na ruku a tam měla také zákus pevný a velice rychle pochopila, cože to má dělat. Opět jsme si dali 2 kolečka a to je zatím vše. Na příští obrany se nejvíc musím připravit já - panička, protože jsem zkazila co šlo - nedržela jsem dost pevně, když se řeklo zastavit, tak jsem si klidně klouzala dál, když jsem měla povolit, tak jsem držela pevně, no hrůza, jeden by řekl vrátit a předělat na zajíce. 

 

Každopádně Dinušku obrany baví a já jsem z nich přímo nadšená a to ze dvou důvodů:
1) jsem na mojí holku a její talent samozřejmě pyšná
2) figurant = moc sympatický pán s velkým srdcem pro pejsky, kterého figurování evidentně baví, soudím takhle i podle fotek z obran, na všech se směje a to přeci dělá jen někdo, kdo má svou práci rád.

 

V obranách budeme určitě pokračovat, zatím máme za sebou 2 lekce, nehodláme to hrotit, takže obranaření vidím tak 2x měsíčně (přeci nezáleží na kvantitě,ale na kvalitě). Nemáme žádné velké cíle jako zkoušky a podobně, ale když nám pan figurant řekne, že jsme na ně připravené, tak proč je nezkusit, že? Ovšem to bude až za hooodně dlouho :o)

 

 

 

 

 


[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Mirka Holečková | Počet komentářů: 27 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie