Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
32 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Podělte se o zážitky" - soutěžní článek č. 7

Vydáno dne 25. 12. 2008 (3475 přečtení)

Soutěžní článek od Ivy Paboučkové - Česká republika, Zadov 

Reklama


 

 

Tak abych pravdu řekla, když jsem se dozvěděla o této soutěži, tak jsem z toho byla trošku rozhozená. Hlavně po přečtení vzorového článku o tom, jak se Ajaxík s Bublinkou měli pěkně u moře jsem měla sto chutí vyměnit paničku, protože abyste to všichni věděli - já u moře nikdy nebyla, za což má u mě Iva teda obrovský vroubek!

No nic se nedá dělat, protože jsem hafbák a hlavně protože jsem začínající psí spisovatelka s nadějnými vyhlídkami do budoucna, rozhodla jsem se, že vám napíšu o tom, jak jezdíme s paničkou na Šumavu.

 

Moje dvounožky mají chaloupku ve vesnici Nový Dvůr, která je kousek od Zadova. Občas se tam vydáme i v létě, ale nejvíc času tam trávíme v zimě, protože to tam Iva pracuje na sjezdovce, kde prý učí lidi na nějakým prkně (asi kladina - pozn. autorky). No a když už tam teda Iva jezdí za tou prací, tak mě samozřejmě bere s sebou. Těch pár hodin denně, které tráví Iva na sjezdovce si já pěkně v chaloupce pospím a zbytek dne už jsme spolu. Ráno většinou dáme jen menší procházku, protože Iva jezdí na svah hlavně dopoledne, ale odpoledne podnikáme různé výlety po okolí.

Nejčastěji se procházíme v okolí Zadova, kde jsou různé turistické trasy. Hodně mě baví cesta z Nového Dvora ke sjezdovce, která vede přes Lesní chalupy a je skoro celá lesíčkem. Tam se mi to běhá - no paráda. U sjezdovky se Iva dost často s někým zakecá, ale většinou pokračujem ještě na nějakou delší procházku po šumavských lesích.

Někdy taky z chalupy popojedem autem někam dál - např. na Kvildu, Horskou Kvildu nebo Modravu, kde to taky pěkně prozkoumáváme. Rozhodně bych všem pejskům doporučila navštívit Boubínský prales, hrad Kašperk nebo se kouknout na pramen Vltavy. Ale to teda spíš doporučuju v letních měsících :o). Ono taky to ježdění autem je v zimě přeci jen trošku horší, když jsou silnice pod sněhem.

No ale co vám mám povídat - nejčastější náplní večera je většinou návštěva „kulturního zařízení“. Asi to popíjení na horách patří k nějaký tradici, protože jinak bych o Ivě musela začít tvrdit, že je alkoholik (takhle se jen domnívám, že dodržuje lidové zvyky). Ovšem dobrá zpáva je, že pejsci v šumavských hospůdkách a penzionech jsou vždy vítání. Teda aspoň já mám tu zkušenost, ale je teda pravda, že né každej pejsek je tak krásný, chytrý a milý jako já, tak nevím, jestli se to netýká jen mně :o).

Co se nějakého konkrétního doporučení kam vyrazit týče, tak s ubytováním vlastní zkušenost nemám, ale rozhodně bych doporučila penzion „U Horejšů“, kde jsme s Ivou skoro jako doma. Je to tam opravdu moc hezký, majitelé jsou moc příjemní a pejsci jsou vítáni. K penzionu patří hospůdka, a taky bowling bar, kde dvounožky můžou večer u toho popíjení i trošku hnout kostrou a zaházet si strašně těžkýma balonkama. Jinak majitelé jsou manželé Ptáčkovi, takže dost často slýchávám větu: „Dneska jdeme k Ptáčkům.“ Taky se nám s Ivou pěkně sedí v hotelu „Onyx“, který máme naproti chalupě, takže tam chodíme po nějakém náročném dni, kdy se nám nechce chodit někam dál. Ubytování nevím, jaký tam je, ale spíš bych Onyx využila pouze na nějaké to večerní posezení. Taky občas dvounožky chodí na jídlo do „Elsina dvora“, což je překrásný, nový penzion, kde je mimo jiné možnost vyjíždky na koních.

 

Co říci závěrem… na Šumavu jezdím vždycky ráda, ať už je to v létě nebo v zimě. Procházkujem se tam na čerstvém vzduchu, chodíme do příjemných hospůdek, kde vždycky dostávám různý dobroty (panička většinou ze začátku protestuje, ale postupně se smíří s tím, že mi občas někdo šoupne nějakou tu lahůdku). Přesně nevím, jak je to tam s volným pobíháním psů. Já teda jsem většinou na volno, protože nikam neutíkám a držím se pěkně paničky. Utíkání za zajícem mě nebaví a srnky bych se možná i lekla :o). Taky v létě bacha na zmije. Je jich tam opravdu požehnaně a já i panička se jich bojíme jak čert kříže - ještě, že tam jezdíme hlavně, když jsou ty mrchy plazivý pod sněhem :o).

 

Tak snad se s někým z vás brzy na Zadově potkáme - potřebuju tam nutně najít nějakého parťáka, protože ten voříšek od sousedů mě moc nemá rád, a taky se mi zdá, že se bojí do lesa :o).

 

Vaše Ellie

  

 

Možnosti ubytování se psem: ve většině penzionů by neměl být problém. Já doporučuji penzion „U Horejšů“: http://www.sumava-zadov.cz/

Kolik zaplatíte za psa: cena za pejska je většinou 50Kč na noc. Někde může být o něco vyšší, ale tato suma určitě nějak zásadně nezasáhne do vašeho rozpočtu na dovolenou.

Možnosti venčení: přesně nevím jak zní vyhláška, ale předpokládám, že volný pohyb psů na Šumavě je omezen. Na nějakých místech naleznete cedulky s upozorněním, že pejsek musí být na vodítku. Já osobně nechávám Ellie v lesích na volno (protože nikam nezdrhá) a v místech nějaké kulturnosti vždy na vodítku.

Možnosti sportovního vyžití: tak asi jako na každých horách. Prostě zapřáhnout psa za cokoliv a chodit či jezdit. S malým psem, který není do tahu je zde opravdu parádní procházkování s možností nekonečného míčkování :o). Jinak pro páníčky doporučuji navštívit lyžařský areál „Zadov“ a nejlépe přihlásit se do lyžařské školy :o).

Kde získat informace: pokud byste rádi na Zadov vyrazili, tak koukněte na www.lazadov.cz či na www.zadov.cz, kde byste měli najít veškeré potřebné informace.

 

Kontrolní otázka :o)

Co má Ellie nejraději na šumavských hospodách?

A) pivo

B) víno

C) různé dobrůtky od lidí
 

 

Správnou odpověď se dozvíte v dalším soutěžním článku.

 

Správná odpověď ze soutěžního článku č. 6 od Hany Tomové je B - Kiki její lovecká vášeň stála pořádný štípanec od kraba do čumáku.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 2,71] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie