Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
72 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

V. HafBO Mikuláš - teriérskýma očima

Vydáno dne 18. 12. 2008 (3122 přečtení)

report z HafBO Mikuláše očima russlí slečny Ellie

Reklama


Čas letí jak voda… ani jsem se nenadála a už jsme zase s Ivou vyrážely na hafbáckýho Mikuláše. Letos se akce konala ve Velké Dobré, kterou já už moc dobře znám, protože jsem tam byla na obediencovým semináři minulý měsíc.

 

Sraz jsme měli všichni v kulturáku, kde se to hemžilo různorodejma kámošma, který si většinou spolu hráli. S Ivou jsme nahlásily svůj příjezd a zjistily jsme, že jsme zařazený do družstva č. 3 společně se Sushi (GR), Sofčou (RTW), Pollinkou (kříženec), Dinuškou (RTW), Anouk (VOK), Brunem (VOK), Flíčkem (kříženec) a Jackem (JRT) - snad jsem na nikoho nezapomněla.

 

První úkol byl pro naše páníčky nachystán ještě uvnitř kulturáku. Dvounožky zalezli za nějakou plachtu či co a tam prý si měli zapamatovat nějaký věci - jako kde co leží, a pak to zapsat na papír. Počítám, že Iva se moc nevytáhla, protože když vylezla a měla to tedy zapsat, tak blábolila něco o tom, že si tam něčeho nevšimla, a že to teda moc nepochopila.

 

Pak už jsme konečně vyrazily na trasu a hned za rohem na louce nás čekala první soutěž, která byla pod taktovkou Petera a bylo to takový nějaký na mě celý složitý Na louce byl udělanej velkej čtverec, kterej mi trošku připomínal obediencovej box, ale byl divnej, protože byl o dost větší, ale zato rozdělenej ještě na další menší čtverečky. Páníček si vždycky vylosoval prý nějaký souřadnice a tam měl vyslat svýho pejska. Nejhorší bylo, že to bylo v časovým presu, protože Peter měřil čas a celý tým měl na soutěž dohromady pět minut. Pokaždý, když si pejsek, který byl na řadě lehnul nebo sednul do správného čtverce, tak tým si mohl vylosovat jedno písmenko, který mu mělo pomoc vyluštit názvy dvou plemen, což byl úkol celého Mikuláše. Jako nikdo mi nemůže vyčítat, že jsem nezvládla ve čtverci zůstat, protože Iva ječela jeden povel přes druhej, nejdřív jakože teda “ke mně”, pak najednou “lehni”, “zůstaň”, “sedni” - no prostě galimatiáš! No nic - ostatní členové týmu úkol docela zvládali, takže nějaký ty písmenka jsme měli a vyrazili na cestu k dalšímu úkolu.

 

Na každý křižovatce byla nějaká otázka a několik možných odpovědí. Samozřejmě správná odpověď ukazovala kudy dál, což asi naši páníčkové nějak nepochopili, protože jinak si nedovedu představit, proč jsme si na začátku zašli ty dva kilometry. Po této první zacházce už raději u každého rozcestníku, kde si nebyli jistý telefenovali přátelům po telefonu :o).

 

Tak jsem šli krásnou procházkou v okolí Velké Dobré dál, až jsme dorazili k Míše, u které se odehrával druhý úkol. Pět vybraných čtyřnohých zástupců z týmu mělo aportovat buřta. Nemusel to být zas až tak ukázkovej aport, ale za cílovou páskou musel ten kus uzeniny alespoň vzdáleně připomínat buřta vcelku. Jako první šla Sofča, do které jsme všichni vkládali velké naděje, protože doma aportuje salám-lovečák jak když bičem mrská. Možná za to mohla špatná konstelace hvězd, možná to, že Sofča nesnídala anebo taky uvolněná atmosféra, ale v každém případě Sofinka neměla ani trošku na mysli, že se jedná o aport a v žádném případě se nedá hovořit o tom, že buřt zůstal celý :o) Ostatním už se dařilo malinko lépe. Já jsem to taky zvládla, ale jen díky tomu, že hlavní podmínka byla, že si pes musí vzít buřta sám a pak už se mu mohla držet tlama. Tzn. náš aport buřtíku vypadal tak, že jsem ho vzala do pusy, načež mi Iva čapla tlamu a táhla mě za čumák za cílovou pásku, kde jsme Míše buřta ukázaly a pak už jsem si ho mohla sníst - mňam!

 

Pak jsme opět pokračovali vyznačenou stezkou, dvounožky cestou dávali dohromady indicie, které je měli dovézt k hlavnímu cíli Mikuláši, a to k uhodnutí dvou plemen. Pořád dumali, ale pořád netušili. Pak jsme narazili na třetí úkol, což byla štafena tří pesů v táhnutí koleběžky s Pavlou Rusťákovou. I přesto, že mé dogtrekkerské umění se neustále zlepšuje, tak jsem se narozdíl od Jacka soutěže nezúčastnila Kromě Jacka ještě táhla Sushi a Dinuška.

 

Po třetím úkolu se už šlo zpátky do kulturáku, kde páníčkové došli k závěru, že plemena neví a dali si véču. Já měla uťapkaný nožičky, tak jsem brzy pod stolem usnula a ani jsem si nešla pro cenu při vyhlášení.

 

Ono taky není moc co se ukazovat při nějakým vyhlášení, když dvounožky z našeho týmu plemena neuhodli, takže jsme byli snad poslední nebo předposlední, ale to je vlastně uplně jedno, protože kromě nějaký tý mňamky, kterou dostal každej pesan jsme si domů všichni odváželi úsměvy na tváři díky krásně strávenému dni společně s kamarády.

 

Ellie

http://web4dog.cz/ellie/

 Foto: www.cisarskyostrov.cz

 

 

 [Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Iva Paboučková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://web4dog.cz/ellie/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie