Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Podělte se o zážitky" - soutěžní článek č. 6

Vydáno dne 06. 12. 2008 (2679 přečtení)

Soutěžní článek od Hany Tomové - Itálie 

Reklama


 

Ahoj, teda haf,

jmenuji se Kiki a jsem malý voříšek z útulku, odkud jsem se ke svojí rodině dostala už jako malé štěně. Teď je mi sedm let. Protože moji páníčkové mají rádi moře, ale nemají rádi přecpané pláže a davy lidí na ulicích, jezdíme společně každý rok v květnu do Itálie. Jednou jsme sice byli i v září, ale to nás tam málem sežrali komáři, takž i když tam bylo jinak moc hezky, zůstali jsme raději u jara.

Poprvé jsem se svojí rodinou - paničkou Hankou a páníčky Tomem a Danem - byla v deltě řeky Pád v letovisku Lido di Spina. Bylo to tam parádní a nejvíc ze všeho se mi líbily ty dlouhatánské procházky. Taky jsem se hezky vyběhala v dunách na pláži a procestovali jsme celé okolí (i když třeba Benátky pro nás hafany nic moc). Trochu byly problém všudypřítomné kočky - když já je tak ráda proháním!!!

Další rok jsme jeli do malého městečka Duna Verde,je to blízko Caorle a právě tady jsme poprvé objevili psí pláž. Tam jsme pak lesíkem zamířili každý den.

O rok později jsme zamířili - tentokrát vyjímečně na podzim - do městečka Lignano Pineta.To byla paráda!! Všude parky, veverky (nebojte se, žádnou jsem nikdy nechytila, všude jsou tam stromy, tak mi hned utekly), ale zato ještěrkám se vždy utéct nepodařilo. I tady jsme objevili psí pláž, i když vlastně v září jsem si mohla chodit po pláži kde se mi zachtělo, i tam kam nás hafany v sezóně nepouští.

V loňském květnu jsme byli v malém městečku Eraclea Mare. A to bylo fakt žůžo!!! Lesík kolem pláže, všude plno ještěrek a pak pláž na kterou jsem mohla kamkoli se mi zachtělo. Tehdy se opět probudily moje lovecké pudy a tentokrát jsem se zaměřila na kraby a sépie, které moje panička s malým páníčkem Danem lovili a dělali jim na pláži rybníček. Nedalo mi to a pořád jsem je musela lovit, až se jeden krab naštval a pěkně to odnesl můj čumáček.

No a letos v květnu jsme byli v letovisku Rosolina Mare. I tady se našla volná pláž pro nás čtvernožce a taky jsme se byli podívat v botanické zahradě a chodili jsme na vycházky do piniového lesa. Les byl plný pachů, tak mne přepadly ty nešťastné lovecké instinkty, proto mne pak raději vzala panička na vodítko. Jinak všude, kde jsem se svými páníčky byla , jsem bydlela zadarmo a taky v obchodech byl slušný výběr papáníčka, které mi chutná. Moji páníčkové mají rádi pravou italskou pizzu (i když i mně moc chutná a obzvlášť šunková, mňam...) a vždy mně vzali s sebou. Nikdy se nám nestalo, že by mně z pizzerie vyhodili. Většinou bydlíme v apartmánech se zahrádkou, kde si můžu běhat a hrát s balonkem. Taky tam grilujeme a to mně moc baví, ta vůně....a vždy něco dobrého vyloudím.

Proto říkám: "NEMĚLO TO CHYBU!"

Takže doufám, že s některými z Vás se potkám na naší další dovolené. Už se teď se moc těším na moře a vycházky.

A kam zamíříme příště? To ještě nevím, ale zaslechla jsem, že tentokrát snad pojedeme už v dubnu.
 

Tak se mějte fajn všichni hafani i páníčkové a šťastnou cestu!
 

 

Kiki a Hanka
 

 

 

Ceny: ubytování vždy zdarma

Ubytování: různé apartmány, většinou se zahrádkou

Nákup krmiv: všude, kde jsme nakupovali pro sebe měli výběr i pro pejsky (jak známo, Italové jsou producenty krmiv), ceny stejné nebo nižší než unás

Pláže: přístupné pro psy mimo sezonu téměř bez omezení (květen, září), ve většině letovisek jsou psí pláže, kam můžete se psemi v sezoně

Přístup pro psy: se psem se dá do parků, lesa, restaurací, na dětská hřiště, na tržiště. Zákaz je všude tam, kde se platí vstup (zábavní parky, ZOO)

 

Kontrolní otázka :o)

Naší Kikince se nakonec lovecká vášeň nevyplatila protože:

A) jedna z koček se nezalekla a namísto útěku se jí postavila čelem

B) jeden z krabů ji bolestivě štípl do čumáku

C) při pokusu ulovit ještěrku z křoví si zapíchla trn do tlapky
 

Správnou odpověď se dozvíte v dalším soutěžním článku.

 

Správná odpověď ze soutěžního článku č.5 od Blanky Floriánové je B a C - Bédi se nejvíce líbilo norování a "plážování a rackování".

 

 

 

 

 [Akt. známka: 3,86] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1203  (1203 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
908  (908 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
688  (688 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4367


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie