Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
15 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

V. HafBO Mikuláš - chodskýma očima

Vydáno dne 02. 12. 2008 (3057 přečtení)

report z akce - očima účastníka 

Reklama


 

V neděli 30.11.2008 dopoledne jsme s paničkou vyrazili do Velké Dobré na „předmikuláškou“ akci, kterou pro nás i naše páníčky nachystal tým „Hafbáků“.

 

Sešli jsme se v hojném počtu kolem 11. hodiny v sále hospody „Kulturní dům“ a čekali na oficiální vyhlášení začátku „sranda závodu“. My pejsci jsme si čekání krátili vzájemným pošťuchováním a rošťačením. Já byl jako v sedmém nebi, neboť tu byla spousta krásných, kamarádských čubinek a téměř žádná konkurence pejsků :o). Měl jsem také radost, že jsem se tu opět sešel i s kníratou kamarádkou Ginou a ještě větší, když nám organizátoři oznámili, že budeme soutěžit spolu v jedné skupince. Spolu s námi v ní byli se svými páníčky ještě kříženec RR Riky, fenečky RR Freya a Armínka a výmarská ohařka Debbie.

 

„Hafbáci“ to na nás vymysleli pěkně. Byli jsme rozděleni do 5 skupin cca po 6 soutěžících a s odstupem asi 20 minut vysíláni na trasu k plnění úkolů. Ten první šli ještě v hospodě plnit naši páníčci. S tzv. „Kimovkou“ se dvounožci z naší skupinky vypořádali docela dobře. Rozdělili si úlohy; každý si během 1 minuty prohlížel několik předmětů i jejich polohu na zemi a následně to společnými silami „vycucali“ z paměti a doplnili do nachystané tabulky.

 

Než jsme se odebrali ke splnění druhého úkolu, dostali jsme záznamový arch, aby páníčci měli kam zapisovat výsledky jednotlivých soutěží. Z tohoto papíru také páníčci zjistili, že cílem celého soutěžení je uhádnout 2 plemena, jejichž název by měli postupně sestavit z nápověd, které obdrží za dobře splněné úkoly.

 

Za druhým úkolem jsme se již odebrali ven, konkrétně na blízkou louku za fotbalovým hřištěm. Tam nás přivítal Peter a vysvětlil co a jak. Na zemi byla na větší ploše vytvořena z pásek jakási „šachovnice“. Páníčci si ze sáčku u Péti měli vytáhnout souřadnice a následně jakoukoli povelovou technikou odeslat svého pejska do příslušného „vylosovaného“ čtverce, aby tam alespoň chvíli setrval. Zde se ukázalo, jak je důležité zachovat klid a zvolit správnou taktiku. Do označeného prostoru nesměli totiž páníčci vstoupit, ale ani házet pamlsky či hračky. Vyhráno měl však prakticky každý, kdo slušně ovládal přivolání a zastavení (v jakékoli poloze). Na splnění tohoto úkolu měly všechny skupiny celkem 5 minut a bylo jen na nás, jak se s tím vypořádáme. Cílem bylo, abychom to zvládli v limitu celá skupina, neboť každý, kdo splnil, si mohl z dalšího sáčku u Péti vytáhnout písmeno z názvu 1. i 2. hádaného plemene.

Naše ridžbečí a výmarská kolegyně se rozhodly, že zábavnější, než lítání po „šachovnici“, je honička po poli za fiktivním zajícem, a tak jsme šli Gina, Riky a já (protože nám zbylo trochu času) ještě jednou, abychom měli nárok na všech 6 písmenek nápovědy :o) I tak z toho ale zatím páníčci nijak moudří nebyli.

 

Pohodovou procházkou jsme pak k dalšímu úkolu pokračovali loukami, mezi poli i obcí, přičemž na každé „křižovatce“ museli páníčci zodpovědět (většinou na stromě připevněnou) otázku typu „kolik my pejsci máme zubů“ nebo „co je DKK“, abychom se podle toho mohli vydat správným směrem.

 

Cestou páníčci koukali do všech zahrad po domech a hledali nějaké okno, které bylo na obrázku v tom záznamovém aršíku. Nakonec ho našel Riky s paničkou, když jsme šli mezi poli kolem rekreačních chatek za Velkou Dobrou. A tam jsme po pár krocích také dorazili k Míše, která na nás čekala s dalším úkolem. V ruce držela pytlík s buřtíky. Z minulých sranda závodů, na kterých jsme s paničkou byli, mi hned bylo jasné, co bude následovat, stejně jako jsem hned věděl, že tenhle úkol zaručeně nesplním :o). No jasně! Jak jsem předpokládal, jednalo se o aport zmiňovaného buřta. Z celé naší skupinky odhozený špekáček zpět a celý donesl pouze Riky a za odměnu ho samozřejmě mohl sníst. My ostatní jsme však nechtěli riskovat, že by nám po přinesení třeba páníčci zakázali buřta sníst, a tak jsme ho raději slupli rovnou tam, kam dopadl. Do cíle jsme ho nakonec přece taky donesli, akorát holt ne v tlamě :o). Nápovědu, která by nás přiblížila zase o kousek k názvu těch dvou plemen, jsme tedy logicky obdrželi jen maličkou.

 

K dalšímu úkolu jsme došli víceméně lesem a byl spíše pro páníčky. Měli určit, jaký je součet výšek 3 trpasličích pinčů. Na výběr měli ze dvou variant a když se shodli na té správné, dostali zároveň i správnou nápovědu. To už si byli takřka jistí, že prvním plemenem musí být anglický chrt Greyhound, avšak druhé plemeno pro naši skupinku bylo stále záhadou.

 

Za neustálých diskusí páníčků o „tajemném“ druhém plemeni jsme došli lesem k dalšímu úkolu. Na stromě byl papírek s instrukcí, že si máme v okruhu cca 1002 najít žluté a modré papírky s písmeny a z nich poskládat názvy zemí původu obou hádaných plemen. Zatímco páníčkové hledali očima, my se jim snažili pomoci nosem tak, že jsme šli po stopách skupiny, která tu byla před námi. Nakonec, (i když jsme nenašli všechna písmenka), páníčci uhodli Finsko a Velkou Británii a mohli jsme vyrazit k předposlednímu úkolu.

 

To byla legrace! Čekala na nás totiž Pavla s koloběžkou a žádala 3 psí dobrovolníky se sportovním duchem. Vysláni jsme byli opět Gina, Riky a já, abychom s Pavlou absolvovali štafetu během u koloběžky, resp. abychom jí postupně (každý svůj úsek trasy) do cíle dotáhli :o). Nejdříve jsem se trochu divil, proč se mnou nejede panička, ale když jsem jí slyšel „funět“ za sebou, zařadil jsem vyšší rychlost a hurá k cíli.

 

Poslední úkol na nás čekal jen o pár metrů dál. Páníčci nám měli „spočítat“ obratle na zádech a onen počet měl být i číslem skupiny FCI, do které patří to druhé plemeno, jehož název jsme stále ještě neuhodli. I když se páníčci nakonec shodli, že by to mělo být „něco“ z 8. skupiny FCI, nebylo jim to nic platné, a tak jsme po příchodu zpět do „Kulturáku“ organizátorům odevzdali záznamový aršík s tím, že už to zkrátka nevymyslíme.

 

Pro nás pejsky odevzdáním aršíku začala „volná zábava“, ale většina z nás se rozvalila někde pod nohy svých páníčků a odpočívala, zmožena částečně celodenním běháním venku a částečně i teplem, které v hospodě bylo.
Po chvilce oznámila Míša vyhlášení výsledků. První místo obsadila skupina číslo 5, druhé skupina 4. Naše skupina, paradoxně s označením „první“, skončila jako poslední :o). Nijak nám to však nevadilo, neboť jsme se shodli na tom, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

 

Akce se nám moc líbila, užili jsme si jí v přátelské atmosféře a děkujeme tímto organizátorům, že si dali práci s vymýšlením originálních soutěží, jakož i za to, že „objednali“ sluníčkové počasí. Už se těšíme, co si na nás vymyslíte příště :o).

 

Závěrem ještě moc děkujeme Janě a Filipovi, páníčkům naší kníraté kámošky Giny, za to, že nás z akce svezli domů a za super fotky - ZDE.

 


 

 

 

Váš choďák Akíčita a Evík

 

 

PS: několik málo fotek z akce najdete ZDE

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Eva Němejcová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie