Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
56 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Podělte se o zážitky" - soutěžní článek č. 2

Vydáno dne 21. 10. 2008 (2395 přečtení)

Soutěžní článek od Ratibora Líbala - Česká republika, Josefův Důl
 

Reklama


 

Hory doly, kosti klouby

aneb

Jak jsem se našla v knize

 

Můžete si myslet, že cestování je skvělá zábava, ale řekněme si to na rovinu: pro koho? Dalo by se říct, že podle odpovědi na otázku „cestujete rádi?“ můžete rozlišit jestli patříte k vládnoucí vrstvě páníčků nebo k vládnoucí vrstvě Rex canis. V tomto případě k dogám.

No uznejte sami. Už týden byla domácnost vzhůru nohama a připravovaly se seznamy a tašky a plánovaly trasy. Nevím proč je třeba tak dlouho dopředu plánovat tak samozřejmé věci, jako že si s sebou vezmu pytel granulí, pamlsky, pelíšek a nějakou tu hračku. Prostě jsem měla sbaleno jedna dvě a nemusela jsem přitom ani vstát z pelechu. Ostatně Zdenička, to je to nové štěně v naší domácnosti, si taky s balením nedělala starosti. Jenom ti dva rádoby dospělí nebyli schopni zabalit rychleji než za 4 hodiny.

Jak se ukázalo tak po balení následuje fáze nakládání. Už jsem se bála, že mě nechají doma, ale naštěstí jsem nepřehlédnutelná. Velké zklamání přišlo v okamžiku, kdy jsem se chtěla usadit v druhdy útulném a pohodlném kufru. Co to je tady za bordel? Kočárek, tašky, vak, pelech…! To si ty krámy nemohou dát někam jinam? Copak jsem nějakej pekinéz? No naštěstí jsem mrštná jako baletka a jakmile mě zvedli do kufru, tak už jsem se tam nějak zmáčkla. Tedy přesněji … zmáčklo mě víko od kufru.

Cesta byla dlouhá, ale délku kompenzovalo příšerné vedro. U McDonald´s navíc neměli v nabídce ani zmrzlinu ze svíčkové. No, to nám ta dovolená pěkně začíná.

Naštěstí po příjezdu do Josefova Dolu se ukázalo, že máme boudu dispozic regulérního 3+1 a tak jsem se nemusela moc uskrovňovat. Sice na mě zbyly pouze 2 pokoje, ale nejsem nijak náročná.

Horší to bylo s programem. Vlastně jsme jeli podle dvou knih. První byla průvodce po Jizerských horách a druhá kapesní Encyklopedie veterinární medicíny. Zajímavé je, že obě knihy jsou si svým způsobem velmi podobné. Poskytují řadu překvapivých informací, dostanete se do míst, která byste jinak vůbec nenavštívili a máte postaráno o to, co s volným časem.

Takže v pondělí jsme se vypravili na přehradu a ověřili v praxi, že pes s falešnou březostí dokáže být opravdu neobvykle líný. Tedy líný, řekněte sami, kdybyste čekali virtuální štěňata, chtělo by se vám se tahat do zcela reálného a nevirtuálního kopce? Aby mi páníčci příliš neutíkali, nacpala jsem jim do batohu dvě láhve s vodou, misku a ještě pamlskovník. I tak byli na můj vkus trochu moc akční.

V úterý jsme navštívili hrad a luštili logické úlohy. Ta nejzábavnější zní: za jak dlouho poznáte, že váš pes má psincový kašel? Prohlídka hradu byla krátká a navíc ne příliš zajímavá. Mnohem dobrodružnější byla prohlídka Liberce s hledáním veterinární ordinace. Nejdříve jsme začali v mučírně, tedy ta první veterina smrděla takovým způsobem, že po několika minutách v čekárně panička ztratila vědomí a sesula se na úplně, ale ne zcela dokonale špinavou podlahu. Popadla jsem ji za vodítko a vytáhla jí na čistý vzduch, tohle bylo moc i na mě. A to prej, že dogy smrdí.

Druhá veterina (veterinární ordinace Nisa) byla naopak moc pěkná a cestou jsem v ní slupla papouška. OK, uznávám byl to jen pamlsek ve tvaru kostičky, ale pokud by byla tma, mlha a dívali jste se z dálky, mohl vám připomínat papouška. Tedy za předpokladu, že jste opilí.

Páníčkův mozek po návštěvě první veteriny asi ještě nezačal dobře fungovat, protože při hledání supermarketu třikrát obkroužil město a pětkrát projel stejnou křižovatkou, ale možná to bylo prostě jenom tím, že Liberec je strašná díra a supermarket snadno můžete zaměnit za valník místního zemědělce.

Den třetí byl věnován odpočinku a tak jsme se vydali jen na krátkou vycházku po hřebenech. Nevím koho napadlo vyrazit v takovém vedru. Bylo 24 stupňů a ze mě lil pot. Tedy víte jak to myslím, občas jsem si prostě musela navinout jazyk. Bylo takové vedro, že jsem pletla nohama, no a občas se mi do nich připletl i ocásek. Horko bylo takové, že jsem se dokonce přiblížila k potoku na vzdálenost menší třech metrů! Nakonec jsem páníčky donutila, aby mě polévali vodou s frekvencí dvě vědra za minutu a hrdinně se dobelhala až domů. Večer jsem páníčky vyhnala na bowling, abych měla chvíli klidu až Zdenička usne. Ovšem pes musí hlídat neustále a tak jsem je raději vybavila chůvičkou, abych je mohla kontrolovat.

Další den jsem měla pedikůru. Bohužel docela neplánovanou. Některé věci prostě musíte vyzkoušet. Tak kupříkladu jaké to je živit se celý týden pouze broskvemi? No není to dobrý nápad. Stejně tak vás mohu ubezpečit, že není dobrý nápad šourat nohama jenom pro to, abyste dali jasně najevo co si o té procházce myslíte. Můžeme si tedy napsat do deníčku, že dráp je měkčí asfaltu. K tomuto poznání jsme samozřejmě dospěli přesně v polovině cesty. Páníček sice navrhoval, že mi ze staré pneumatiky a obvazu vyrobí za pomoci švýcarského nože psí botičky, ale z výmluvného pohledu paničky jsem pochopila, že největší překážkou tohoto plánu není absence pneumatiky, obvazu ani švýcarského nože.

No což, aspoň už mě nebudou nikam tahat a příště si mohu v klidu číst. Akorát musím být opatrnější a neoznačovat si stránky slintáním, jinak páníček zjistí, že Zaklínač je i mojí oblíbenou četbou. Ovšem ukázalo se, že poslední den není na programu četba, ale uklízení laviny. Možná vám lavina v Jizerských horách nepřijde podezřelá, možná vám nepřijde podezřelá ani v Josefově dole, ale že něco není zcela v pořádku by vám mělo napovědět to, že byl červenec. Ostatně lavina psích chlupů má některé nepřehlédnutelné charakteristiky, podle kterých ji mentálně silnější jedinci rozlišit od laviny sněhové. Proč mě jednou za čas přepadne pelichací záchvat není úplně jasné, každopádně však nerozumím páníčkovým kyselým obličejům, protože jednou za měsíc má na něco takového snad nárok každý.

Tak tedy to máme za týdenní dovolenou pět výletů za přírodními krásami a pět fakultativních výletů do říše medicíny. No řekněte, která cestovka vám zajistí tak pestrý program?

 

Ubytování: Vila Josefína, Josefův Důl, http://www.vilajosefina.wz.cz, pes 50 kč/den
Veterinární ordinace v Liberci: http://www.vetonline.cz/

 

 

Kontrolní otázka :o)

Kterou nemoc Meggie ještě neměla?

A) Infekční tracheobronchitida

B) Pseudogravidita

C) Venezuelská encefalomyelitida

Správnou odpověď se dozvíte v dalším soutěžním článku.

 

 

Správná odpověď ze soutěžního článku č. 1 od Jany Veselé je A - Jerry má nejraději sýr.

 

 

 

 

 [Akt. známka: 2,46] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 9 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1200  (1200 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
906  (906 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
686  (686 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4360


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie