Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
65 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

"Podělte se o zážitky" - soutěžní článek č. 1

Vydáno dne 13. 10. 2008 (2340 přečtení)

Soutěžní článek od Jany Veselé - Česká republika, Staré Město pod Landštejnem

Reklama


Dobrý den.

V úvodu mého psaní se Vám chci představit. Jmenuji se Jerry Vombat a jsem, dalo by se říci, typický představitel plemene rotvajler. Svou smečku miluji a běda tomu, kdo by jí chtěl ublížit. Zároveň se velmi rád mazlím a je mi téměř jedno s kým, hlavně mi dotyčná osoba musí být sympatická.

Rád bych Vás seznámil s průběhem mé letní dovolené na letním výcvikovém táboře ve Starém městě pod Landštejnem, který organizovala moje chovatelka Lucka. Na tábor jsem s paničkou dorazil sice o dva dny později, ale o to vřeleji jsme byli ostatními účastníky přivítáni. LVT se zúčastnila téměř celá naše pobočka Rotvajler klubu (RTW - Sport) a ještě pár dalších pejsků.

Ubytovali jsme se v chatce, ve které jsme bydleli už na jaře, a hned mě (unaveného z cesty cca 160km) panička s Luckou mořily na poslušnosti a večer byli obrany. Představte si ten luxus - měli jsme k dispozici 4 (slovy čtyři) figuranty: Petra Pfluga, Vláďu Koníčka, Petra a Vojtu Filipovi. Zakousal jsem si za celý týden dost a dost a klidně bych pokračoval dále. Jedna z nejlepších scének byla, když panička říkala Vláďovi, že mám reakci na nápřah, tak aby na mě nebral ten klacek (měla na mysli obušek). No a co myslíte, že Vláďa udělal? No ano. Vzal obušek a obul se do mě. Ani jsem nemrkl. Přece se ho nebudu bát, no ne? Za celý týden (a že jsme chodili kousat každý den) se u mě reakce na nápřah neobjevila ani jednou. Asi jsem vyléčený. Díky Vláďo.

Každý den jsem paničku budil nejpozději v půl šesté, aby nezaspala a stihla mi připravit Eidam a Vídeňský páreček na stopy. Na stopy a poslušnost jsme vyráželi s naším družstvem ve složení: Lucka s July, Lenka s Chadem, Lucka s Irrem, p. Bátrla s Jackem, Monča s Garrym a moje maličkost s paničkou. Družstev bylo více, ale jen u nás byla jedna jediná holka. Zato ta nejkrásnější - moje láska July. Byli jsme to nejúžasnější, nejučenlivější a nejsnášenlivější družstvo ze všech (např. Irr se neměl rád s Gerrym, Gerry s Jackem, Jack s Irrem a na mě se nikdo nesměl křivě podívat). Vždyť July, Irr, Jack i Gerry na konci tábora, v sobotu, složili zkoušku ZZO. Družstvo dle mého gusta - téměř všechno Vombati, tak jak jinak, že? To Ing (můj o rok starší polobratr) měl v družstvu samé holky a musíte uznat, že to prostě není ono. I když na druhou stranu se měl tak trochu jako paša.

Cvičili jsme každý den, kromě středy, kdy jsme měli odpočinkový den. No odpočinkový - Petr pro nás připravil takový malý orientační výlet. Prý to bylo jen 5,3km, možná ano, ale pořád do kopce. Po dojití jsem padl únavou a až do večera spal. Bylo totiž hrozné horko, vlastně celý týden bylo teplo (moc hezky to těm rosničkám vyšlo), až v sobotu a v neděli se počasí zkazilo. Na druhou stranu bylo super počasí na zkoušky. Osobně jsem se žádné zkoušky nezúčastnil a to ze dvou důvodů: za prvé - mám sklerotickou paničku, která nechala moje doklady doma a přišla na to až u Jindřichova Hradce a za druhé - nemám načuchané stopy. Lucka paničce doporučila, aby se mnou na stopy chodila alespoň (zdůrazňuji ALESPOŇ) jednou týdně (to si dám do čumáčku mňam, mňam). Doufám, že si to vezme k srdci a připraví mě do října na zkoušky.

Dle mé paničky, největší událostí bylo, že jsem vlezl sám, bez donucovacích prostředků, do potoka. Sice tam bylo vody pouze po kotníky, ale pro mě to byla velká výzva. Velikou motivací mi byla přítomnost Vanilky, která je moje velká kamarádka z našeho cvičáku v Kyjích. To ovšem bylo první den. Později jsem lezl do toho potoka zcela dobrovolně a ještě jsem přesvědčoval paničku, abychom k němu šli. V pátek po stopách jsem připravil paničce další překvapení a vlezl jsem až po bříško do rybníka. Příště budu možná i plavat. Už teď vymetám kdejakou louži v lese.

Seznámil jsem se se spoustou pejsků (hlavně s holkama, kluky moc nemusím), viděl jsem i svého bráchu Jacka, brácha Jolly bohužel nepřijel (to bychom už byli moc silné družstvo). A hlavně mě panička přihlásila na říjnový tábor do Slavětína.

V sobotu v podvečer mě panička naložila i s věcmi do auta a vyrazili jsme směrem k Praze.

Á já zapomněl - dostal jsem pohár za absolvování výcvikového kurzu. Takže jsem vlastně vycvičený já nebo moje panička? Diplom je na její jméno, takže se cvičila asi ona. V tom případě vznáším reklamaci jelikož mě panička vůbec neposlouchá.

Na tuto dovolenou vzpomínám téměř každý den. Vyžití pro pejsky je ve Starém Městě pod Landštějnem (JČ) úžasné: všude okolo jsou lesy (kde rostou houby, borůvky, maliny i jahody), louky, rybník i malý potůček vytékající z přehradní nádrže (do ní je tedy pro pejsky i lidi vstup zakázán), spousta cyklistických i turistických tras. Pro milovníky historie jsou v lese předválečné bunkry a hlavně hrad Landštejn, na kterém se konají např. přehlídky dravých ptáků.

 

 

Více informací o ubytování, stravování i výletech na http://www.staremestopl.cz/index.asp.

 

S pozdravem Haf Haf Jerry Vombat

 

 

Kontrolní otázka :o)

Co má Jerry nejraději?

A) sýr

B) vodu

C) své RTW souputníky

Správnou odpověď se dozvíte v dalším soutěžním článku.

 

 

Správná odpověď z předchozího nesoutěžního článku od Míši Končulové je C - Ajax má rád klidnou vodu.


 

 

 

 

 [Akt. známka: 3,20] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie