Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
40 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

I. "Sranda výstava" HafBezObav - report

Vydáno dne 13. 09. 2008 (3929 přečtení)

 Report: Monika Pazderová (Pitbull Arwen); Kateřina Leipertová (RR Bawean´s Hope kennel); Tereza Svobodová (RR Aisha)

Reklama


 

Monika Pazderová a Arwen

 

Díky Terce a Aishe jsme se dozvěděli, že kousek od nás (Velká Dobrá u Kladna) se koná Sranda výstava. Narychlo jsem psala Alče Balcarové, která měla na starost organizaci, zda bych se mohla ještě přihlásit. Všechno šlo hladce, dokonce i nevrlého Standu jsem vypustila díky Terce z plánu taxikáře. Paráda, mohlo se jít předvádět.

 

Přípravu jsem ani moc neřešila. Věděla jsem, že Arwen předváděčka nevadí a při občasných zkouškách dle vzoru našich výstavních kamarádů jsem zjistila, že stačí říct "čičí" a Ar se mi sama vytáhne. S během jsem si hlavu nedělala. Však co na to mohlo být těžkého. Koupila jsem si bezvadnou koženou předváděčku, kterou využiji i s Alfem v kruhu.

 

Místo bylo skvělé, hned mě napadlo, že tam by se parádně běhal coursing. Bohužel jsem nebyla jediná koho to napadlo, poněvadž Arwena všude viděla imaginární střapec a štěkala, tahala a dělala vůbec psí kusy, abych jí na ten kus igelitu pustila. Vyřešila jsem to po svém, vždycky jsem jí kousek dál pustila z vodítka a ona mohla zjistit, že opravdu nikde není nic k zakousnutí.

 

Kromě výborné organizace, skvělých cen a příjemné atmosféry jsem byla nadšená kolik kamarádů a známých jsem tam potkala. Terezka s Aishou nás vezli - děkuji, Monča s RR Richmondem, které jsem už znali z dřívějška dorazili chvilku po nás, Katka s Markem a tentokrát nejen Citou ale i Almou, která se měla vystavovat dorazili po přejímce, ale naštěstí se našlo místo. Navíc tam byla i borderka Bájo, kterou jsme znali z frisbee, ACD Diaz, o kterém slyšíme od Brutíka, RR Rusty a skoropitbul Franco, co s nima občas běháme coursing...no prostě fůra skvělých lidiček a jejich mazlíčků. Byla jsem nadšená, i příšerné horko se zvládlo.

 

Samotné vystavování si prohlédněte na fotkách. Katastrofa to asi nebyla, ale je toho spousta co zlepšovat. Paní posuzovatelka Alice Filipová byla příjemná, hodně mi pomohla, nejen s Arwen ale dala i rady pro vystavování Alfíka. Jelikož jsme byli v třídě i ve skupině 11 - neuznaná plemena jediný, dostali jsme výbornou a skončili logicky na 1.místě, dostali jsme se i do soutěže o Nej pejska výstavy. Společně se mnou tam bojovala i Katka s Almou a Monika s Richmondem. Terka se bohužel s Aishou neprobojovala. Nafotila nám tedy krásné fotky a já jí i Michalovi, který doprovázel Monču, děkuji. Doufám, že se na nás zase někdy přijede podívat - i s foťákem "kanónem". Bohužel protože s námi v závěrečné soutěži bojovali samí krasavci a já udělala začátečnickou chybu, kdy jsem nechala Arwen lehnout při konečném posuzování, neumístili jsme se. Ale co, chybami se člověk učí a příště si dám určitě větší pozor.

 

Po výstavě jsme si ještě spokojeně hověli na místě a pozorovali jak vesele lidé odcházejí. Opravdu povedená akce. Ani se nám nechtělo domů. Naplánovali jsme si ale, že po výstavě ve stejné sestavě, vyrazíme na Městské slavnosti Králův Dvůr. Tam jsme se zase předvedli my v celé své kráse. Děkuji všem naším kamarádům za báječně vydařený den.

 

A celému HAF BEZ OBAV, že tuhle akci uspořádali a že se jim tolik povedla.

 

http://www.pitbullarwen.estranky.cz/

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Kateřina Leipertová, Cita a Alma

 

Celou sobotu jsme strávili s našimi přáteli v hezkém prostředí obce Veká Dobrá, kde se konala Sranda výstava
 „Haf bez Obav“.

 

Vítězové jednotlivých skupin nemuseli přímo odpovídat standartu plemene. Rozhodčí p. Alice Filipová posuzovala pečlivě a to především způsob předvedení, komunikaci mezi majitelem a psem, pohyb psa  a celkovou souhru a vystoupení dvojice. Právě díky těmto aspektům bylo na této výstavě možné, že pes bez průkazu původu, jehož exteriér není ideální, mohl předčít psa, který průkaz původu má. To se stalo ve skupině VI. Rhodesky Ridgeback, kam nastoupili tři psi a jedna fena. Vítězi se stali moji svěřenci Monika s Richmondem, kteří natolik okouzlili rozhodčí, že vybojovali krásné 1.místo a porazili tak dva krásné psy s průkazem původu. Moji druzí svěřenci Tereza s Aishou, kteří se na výstavu pečlivě připravovali, získali Výborná4. Pro Aishu, která je drobný typ fenky, bylo těžké prosadit se mezi psy.

Srdečně jim i touto cestou gratuluji!

 

Citu jsem na tuto výstavu nehlásila, neboť jsem ve třídě nechtěla zaclánět a druhak kdyby nás porazila nějaká fena bez průkazu původu, tak bych to nejspíše nepřežila :o)
Podařilo se mi ale přihlásit na poslední chvíli Almu, fenku našich rodičů se kterými žijeme. Alma je nalezenec, která se k naší rodině zatoulala březí, porodila nám nadílků tří štěňátek a které jsme poskytli nový domov :o)

 

Musím říct, že Alma je skutečně profík a spolu nám vystavování šlo moc hezky. Nastoupily jsme do třídy kříženců spolu s dalšími 11 pejsky. Paní rozhodčí řekla, že se jí moc líbila má komunikace s Almou i předvedení a že bych měla mít spíše výstavního psa než voříška :o) Ovšem být v kruhu s Almou či Citou je velký rozdíl. Almu jsem nemusela při běhu tahat za sebou, přemlouvat ji ať si vezme pamlsek a nutit ji k tomu, ať stojí alespoň trochu rovně :o) Věřím tomu, že kdyby se uměla Cita trochu lépe prezentovat, byly by naše výsledky na výstavách podstatně lepší. Nicméně Alma, náš překrásný voříšek, směle porazila obrovskou konkurenci a stala se tak Vítězem skupiny Kříženci!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V průběhu dne probíhali ukázky dogdancingu a flybalu, byla to pěkná podívaná. Poté jsme nastoupily do vítězného kruhu, kde se bojovalo o titul Vítěz výstavy. Do užšího výběru jsme s Almou bohužel už nepostoupily.

 

Děkuji všem co nám fandili a všem, kteří se postarali o tento perfektní den plný smíchu a sluníčka. Mimochodem večerní oslava, kdy se slavilo první místo třech psů bez psů :o) byla skvělá……

 

www.rhodesky-ridgeback.com/

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

Tereza Svobodová a Aisha

 

Jak to vše začalo?

O výstavě Haf bez obav jsme se dozvěděly s Aishou od naší kamarádky Blanky s RR Amálkou. Domluvily jsme se společně, že si uděláme hezký den a alespoň si zkusíme na vlastní kůži, jaké to je.

 

Příprava na výstavu u Katky s RR Citkou.

Katka je naše kamarádka, která je opravdu zkušená v oblasti vystavování. Má totiž doma úspěšnou fenečku RR Citu (Bawean od Kovářovské Hurky). Ujala se nás jako učitelka předvádění pejsků na výstavách. Bylo to pro nás poprvé a tak jsme naši učitelku bedlivě poslouchaly. Hned po pracovní době jsme s Aishou jeli za Katkou a ta nás tam pěkně drezůrovala.

 

Sranda výstava od Haf bez Obav

Výstava se konala ve Velké Dobré u Kladna. Na výstavu jsme přijeli kolem osmé hodiny ráno. Celý den nám svítilo sluníčko a bylo strašné teplo. Bylo to dost náročné jak pro pejsky, tak pro páníčky. Na výstavě bylo cca. 50 pejsků různé rasy. V naší skupině byli celkem 4 RR. Posuzovali se dohromady jak pejsci, tak fenečky. Aisha byla postavena ve výstavním kruhu do velmi těžké situace, kdy jako konkurenci měla tři statné psy. Jelikož je to fenka drobnějšího formátu, bylo mi již předem jasné pořadí. Nebylo možné posuzovat Aishu s další fenečkou, a tak Aishinka dostala "Výborná 4". Přesto to byla pro nás dobrá zkušenost.

 

Krom samotné výstavy zde bylo i spoustu psích akciček. Například ukázka Flyballu od Hop Trop Panters, dogdancing, atd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z výstavy jsme všichni měli dobrý pocit. Monika s RR Ritchem vyhrála ve své třídě první místo ze 3 pejsků a jedné fenečky. Monika od pitbullky Arwen vyhrála ve své třídě též první místo. Kačka s křížencem Almou vyhrála také první místo z 11 pejsků.

 

www.ridgebackaisha.estranky.cz/

 

 

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
691  (691 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
406  (406 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
392  (392 hl.)

Celkem hlasovalo: 2334


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie