Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
64 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Náš první Dogtrekking závod

Vydáno dne 28. 08. 2008 (2036 přečtení)

Tak jsem tu po delší odmlce zase. Hárala jsem a tím pádem jsem byla „jaksitaksi“ vyřazena z veřejného psího života. Panička sice vyváděla nějaké skopičiny, ale beze mne, takže vám o tom povídat ani nemůžu… Po třech týdnech, kdy jsem si tedy naordinovala menší odpočinek a jen tak sama jsem se venčila a užívala si více - méně samotářského života hárající čubinky, jsem to už nemohla vydržet a vyrazila jsem s paničkou na pořádnej výlet. A musím vám říct, řádně jsem si ty tři týdny vynahradila. .....

ReklamaO víkendu 11. - 13.7.2008 nás obě čekal první Dogtrek. Pro neznalé: jedná se o „extrémní“ sport, kdy se v přírodě pohybujete po předem vytičené trase, podle mapy, ale hlavně! Se psem. Musíte dodržovat jasná pravidla, jinak jste diskvalifikováni: pes musí být s vámi spojen vodítkem po celou dobu treku, musíte sebou nést povinnou výbavu (lékárnička, voda, botičky pro psa, čelovka…), po trati se nesmíte pohybovat ve vetší skupince než jsou dva lidé. Cestou vás čekají kontroly předem hlášené i skryté a trasu musíte ujít v daném časovém limitu. Více se můžete dozvědět na: www.dogtrekking.info . My si pro začátek vybraly „jen“ trasu MID na závodě Hanácká štreka, o délce 43 km s časovým limitem 24 hodin, na LONG - cca 100 km s limitem 52 hodin, se zatím panička necítí.

 

V pátek jsme se zabalenou bagáží vyrazily vlakem směr Olomouc. Na nádraží nás čekali kamarádi kokřík Benji a boxer Cedrik s jejich paničkama. Kluky jsem si hned srovnala „do latě“ a mohlo se jet. Vlak byl k prasknutí narvaný a vůbec nepřipomínal „ÉCéčko“, ale spíš indický vlak z Bombaje do Dillí. Naštěstí jsme stihli obsadit tři místa, takže jsme nemuseli, jako jiní, posedávat po podlaze a vůbec kde se dalo. V Olomouci nás s menším zdržením vyzvedli Fufíci a odvezli nás až do Hraničních Petrovic, kde byl základní tábor a start našeho treku. Panička postavila plátěnou boudičku, která nám až do neděle sloužila jako domek. Nastěhovala tam i Lucku s Benjím, nejdřív se mi to moc nepozdávalo, ale pak jsem si tak na Benjíka zvykla, že jsem byla v neděli smutná, když jsme se museli rozloučit… Večer si šla panička vyzvednout itinerář cesty a na meetingu zjistila kudy kam, pečlivě si trasu poznačila do mapy, abychom náhodou někde nezabloudily a pak už jsme se s Benjím vyrazili vyvenčit nad vesnici. To jsme ještě mohli být na volno. po venčení už byl čas jít na kutě, ráno se muselo vstávat proklatě brzo.

 

V pět hodin nás ze spánku vytrhl budík. Svítalo a byl čas se jít vyvenčit, nasnídat a připravit se na start. Startovaly jsme s paničkou něco po půl sedmé, na 33 místě. Ještě jsme do ruky dostaly tatranku a půllitrovou sponzorskou Ondrášovku a mohlo se vyrazit. První část cesty vedla mezi pastvinami a poli. Viděly jsme kravičky, přeskakovaly strouhy, putovaly jsme lesem, přelézaly, obcházely a v mém případě podcházely spadané stromy, brodily se potokem, na poli jsme viděly hejno čápů (to panička brala nohy na ramena…) Jednou jsme dokonce musely procházet ohradou s kravičkama, ty naštěstí v tu chvíli byly na opačné straně ohrady, ale nebyl to příjemný pocit, jít v ohradě oplocené elektrickým ohradníkem se stádem „ za zády“. Pak jsme se vyškrábaly na nejvyšší místo na trase - na Slunečnou 800 m.n.m. Tam jsme si daly menší pauzu, schroupaly něco křupavých chlebíků k tomu kousek vysočinky a jako zákusek hroznový cukřík a mohlo se jít dál. Cesta vedla tentokrát z kopce do vesnice Dětřichov. Tam jsme do camelbagu doplnily další dva litry vody u nějakých domorodců a pak se panička usádlila v motorestu, který měl být původně uzavřený pro soukromou akci, ale akce se buď nekonala, nebo panička vypadala tak hrozně, že jí to pivo (iontový nápoj tomu říkala) prodali… Půlku vypila jen to zasyčelo… Mezitím se z lesa vynořila Lucka s Benjím a usadili se k nám taky, aby se krátce občerstvili. Po krátké pauze jsme vyrazili dál, kolem rybníčku, kde jsme si oba zaplavali, podél trati až na lesní cestu. Benjík tam málem zašlápl slepýše! Zase krátká pauza pod kopcem Pomezí a šupky-hupky lesem dál. Na místě zvaném Pod Pomezím proběhla kontrola, to už se šlo zase pastvinami, sluníčko nemilosrdně pražilo a my se s Benjím váleli v každé kaluži která se nám připletla do cesty. Narazili jsme i na krásný potůček, kde jsme se krásně osvěžili. V Dalově - druhé vesnici na cestě se zase občerstvili páníci. Panička si dala další ionťák, chvilku se „splklo“ s dalšíma účastníkama a „kontrolorem“. Následovala poslední třetina cesty, kterou nám zpříjemnilo koupání v přírodním jezírku u cesty a znepříjemnila paní, kterou jsou pohoršovali tím, že se tam vůbec koupeme… podotýkám ,že koupání pro všechny bylo na vlastní nebezpečí a o zákazu vstupu psů nebyla nikde ani řádka, nehledě na to, že jsme schválně šli bokem od mola… No lidé jsou různí. Ale měli jsme v nohou už třicet kilometrů a nějaká „paní Vopičková“ nás nemohla rozházet. Před námi bylo táhlé stoupání po sluníčku, klesání lesem k Těšíkovské kyselce, kde jsem se vykoupala v opravdické minerálce. To už bylo kolem půl šesté večer a schylovalo se k bouřce. Nás čekalo posledních 3,5 kilometru do cíle…

 

Bouřka nás zastihla těsně pod kopcem na Petrovic. Déšť byl nejprve mírný, obešli jsme popadané stromy, potkali jsme jednu longařku s kokřicí Betinou a už moc nechybělo, abychom byli v cíli. Pořádný lijavec se spustil tak deset minut před cílem. Stihli jsme promoknout na kost… Ale došly jsme. Druhou půlku cestu jsme šli s Benjím a Luckou. Vzájemně jsme se „tahali“ když jedné ze dvojic docházely síly. I v cíli jsme byly současně. Nakonec jsme stihly přijít v čase pod 12 hodin (tuším že to bylo 11 hod. 50 min.). V naši kategorii - MID ženy do 35 let - sme obsadily 15. místo z dvaadvaceti. Lucka s Benjím byli na 14tém místě.
 

 

Po večeři jsme s Benjím zalehli do spacáků a paničky ještě řešily nějaké podstatné záležitosti v jídelně, To proč z nich v noci „táhnul“ rum je nám záhadou… V noci byla ohromná bouřka, spousta stanů byla vyplavená, trekaři sušili spacáky… My spali jako v bavlnce, stan byl suchý a ve spacáku s paničkou mi bylo tak krásně teplo… Bouřky se nebojím, takže mi bylo fajn…

 

Ráno chodili všichni dvounožci po táboře jako lazaři. To vám byl pohled tenhle se belhal na levou, tenhle na pravou, onen našlapoval jen přes paty a další chodil po špičkách, někdo se držel za záda, někdo za lýtko, jiný za hlavu. My čtyřnožci jsme se za břicha popadali, jací jsou to bábovky ti naši páníčci… Po vyhlášení výsledků a předání diplomů, medailí a cen byl čas se rozloučit. Já jela s paničkou ještě do Brna - k dvounohé babičce a dědečkovi, takže jsem se musela rozloučit s Benjím předčasně.
 

 

Ale řeknu vám, byl to tedy výlet! Konečně jsem se pořádně prošla...! Škoda že mě panička těsně na konci trasy, hned u cíle, nepustila za tou kočkou co nám přeběhla přes cestu… Ještě jsem si ji mohla pěkně prohnat. Na podzim nás snad čeká další trek - tentokrát DT Krajem Oty Pavla - Kokořínskem. Už teď se těšíme na krásnou přírodu a příjemnou únavu na konci cesty.

 

Ahoj a všem letním výletům zdar!

 

Vaše BéĎa 

 

Fotky z výletu najdete ZDE

 

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Blanka Floriánová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.bedulka.vesele.info/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1275  (1275 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
968  (968 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
738  (738 hl.)
Odčervuji nepravidelně
850  (850 hl.)
Neřeším to
830  (830 hl.)

Celkem hlasovalo: 4661


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie