Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
60 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Zpráva z HAFBO tábora viděna psíma očima

Vydáno dne 28. 07. 2008 (3749 přečtení)

To, že páníčci chodí se svými psy na procházky, je vcelku normální. Ale, že s nimi jezdí na speciální psí tábory, to se moc neví. .....

Reklama


Tak aby bylo jasno. Jsem rok a půl stará fenka zlatého retrívra a jmenuji se Džiny. Letos mne můj páníček Víťa a maminka (kamarádka retrívřice Arwen mi sice říkala, že jsem hloupá, že to není moje maminka, ale panička. …mně se to však moc nezdá, protože mi dává žrát, všude se mnou chodí a všechno mne učí…) vzali na psí tábor. Nemůžu říct, že by jindy se mnou nikam nechodili, ale zatím to nebylo přesně ono. Posuďte: třeba se mnou jedou lyžovat. A jak to vypadá? Zavřou mne do horské chaty, oni lyžují a já na ně čekám. Co je tohle za sportování? Nebo: berou mne s sebou na golf a tenis. To je vůbec hrůza. Ti všichni lidé v nažehlených bílých oblečcích, vůbec nejsou rádi, když je radostně pozdravím, olíznu a na břiše jim pěkně obtisknu zablácené packy. Jejich míčky, kterých si bůhví proč tak považují, mi také nechtějí házet a nakonec zase čekám přivázaná někde ve stínu, až se naši vyblbnou…. Dovolená v hotelu? Ani nemluvit. Nic tam nesmím, nikam nemůžu.

 Ale tento týden přišla změna. Když jsme se táboru blížili, bylo mi jasné, že nastaly lepší časy. Už fakt, že jsme ho nemohli najít naznačoval, že jsme mimo civilizaci a všude okolo budou lesy a louky, které miluju. Bylo to přesně tak. Tábor - pár chatiček u velké louky - za nimi a před nimi les. Tady se mi bude líbit. Přijeli jsme později než ostatní (takže všichni měli už své domečky a na nás jeden vybyl). Rozhlídla jsem se… a nevěřila svým očím. Před každou chatkou se na sluníčku rozvalovali 2 - 3 pejsci, tvářili se důležitě a spokojeně. Jejich páníčci vypadali také jinak, než ti uspěchaní a nevrlí, které znám z města. Měli na sobě stará trika, holínky, přes ramena ležérně pohozená vodítka a u pasu se jim pohupovaly váčky s psíma dobrůtkama. Je tohle vůbec možné? Neměli jsme cestou autonehodu a neprobudila jsem se v psím nebi? Kousla jsem se pro jistotu do ocásku. Auu! Je to pravda.

 Tábor řídili čtyři vedoucí - Míša, Zuzka, Viktor a Petr. Všem psím věcem hrozně rozuměli (až se tomu divím, jsou to přeci jenom lidi…) a moji páníčci poslouchali jejich rady ohledně výcviku, poslušnosti starání se o nás a tak. Každý den jsme cvičili nějaké disciplíny. Dělala jsem, jako že mne to moc nebaví, abych se před ostatníma neshodila, ale bylo to super. Nejen obyčejné sedni, lehni a zůstaň - to je nuda - ale psí tancování, kamarádění s ostatními, stopy, skákání přes překážky, probíhání tunelu, běhání s koloběžkou, psí soutěžení… prostě všemožné zábavy. Některé srandičky měly vědecké názvy. Třeba coursing stojí za zmíňku: Někdy svým páníčkům nerozumím. Když na chalupě běžím za zajícem přes dvě vesnice, křičí na mne FUJ jako pominutí a týden se mnou nemluví. Tady si vymyslí disciplínu, ve které se dělá úplně to samé - až nato, že místo zajíce mají kus igelitu - a když běžím úplně stejně jako jindy, najednou to není FUJ, dokonce jsem pašák a šikovná holčička a že prý jsou na mne pyšní. Chápete to někdo?

 Jediná věc, která mě na táboře štvala, bylo, že jsem všude musela stát na okraji řady. Prý jsem krátce po hárání a psům moc voním. Tuhle blbost nevymysleli moji psí kamarádi, ale jejich páníčci, těm to vadilo.Pejsci na mne naopak byli velice milí, pozorní a úslužní. Jeden bígl mne dokonce žádal, zda bych s ním nechtěla založit rodinu a mít štěnata. Byl fešák, ale přesto jsem ho odmítla. Slušně vychovaná slečna přece nepůjde s prvním, kdo se ozve, nebo snad jo?

 Jeden den jsme se vydali na výlet k místnímu rybníku. Tam jsem potěšila své páníčky. Oni totiž o mě všem a všude rozhlašují, že neumím plavat. Takový nesmysl. Já, vodní pes?! Prostě se mi jenom nechce cachtat v každé pražské špinavé louži, ke které mě zavedou. Jihočeský rybník, to je ovšem jiná liga! Zaplavala jsem si báječně i s páníčkem Víťou a asi dvaceti dalšími psy.

 Ale abych se moc nevykecávala, shrnu to: rekreovat se ve velké psí smečce je fajn. Kdo nevěří, ať se mrkne na fotky (www.veronikasouralova.cz/) a kdo nevěří ani obrázkům, ať přijede příští rok.

Hafgh

 

Džina

 

 

 [Akt. známka: 2,50] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Souralová Veronika | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.veronikasouralova.cz/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
21.01.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 28.01.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
844  (844 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
603  (603 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
509  (509 hl.)
Odčervuji nepravidelně
530  (530 hl.)
Neřeším to
516  (516 hl.)

Celkem hlasovalo: 3002


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie