Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
74 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Útulkový víkend

Vydáno dne 12. 06. 2008 (3106 přečtení)

aneb jak jsme dělali radost čtyřnohým kamarádům

Reklama


Během jara toho roku probíhala pod hlavičkou Haf Bez Obav sbírka na Městský útulek pro psy Kralupy nad Vltavou a Psí útulek Bouchalka a tento víkend jsme sbírku do útulků odvezli. A věřte, že jsme měli co dělat! Díky Vám jsme vybrali například 190kg granulí, 52 konzerv, 10kg piškotů a mnoho dalšího. A jak celá akce probíhala, se můžete dočíst dále.

 

Kralupský útulkový happening - sobota 7. 6. 2008

První část sbírky jsme předávali v sobotu a rovnou jsme předávání spojili s happeningem, který útulek v Kralupech pořádal na počest vzkříšení toho útulku. Útulek smetla 1. 3. 2008 vichřice Emma a pořádně se na něm podepsala. Ovšem dneska byste již řekli, že zde nikdy žádná vichřice nebyla. Díky dobrovolníkům a dárcům je útulek opět funkční a řekla bych, že i mnohem hezčí, než býval.

Sobotní happening se skládal ze dvou částí. První část proběhla na ZKO Dolany, kde od desíti hodin proběhla ukázka obran, která se lidem i pejskům moc líbila. Ukázka trvala skoro hodinu a následně jsme i s pejsky z útulku vyrazili na procházku podél Vltavy. Celkem nás šlo asi dvacet pejsků a dobře jednou tolik lidí. Procházku si nejvíce užili pejsci, kteří se mohli smočit ve vodě. Počasí nám totiž velice přálo a mít s sebou plavky, tak věřím, že i hodně páníčků by takové smočení uvítalo.

Kolem poledne proběhl hromadný přesun již přímo do útulku, kde na všechny příchozí, kterých bylo asi 50, čekalo několik soutěží, občerstvení, hudební skupina a samozřejmě všemi očekávané pokřtění útulku. Útulek byl pokřtěn jménem pejska, který byl v útulku nejdéle ze všech - Lesan. Útulek jsme měly tu čest pokřtít za Haf Bez Obav já s Míšou Končulovou a spolu s námi se tohoto zhostila redaktorka časopisu Psí kusy paní Andrea Kašíková. Po křtu se již všichni rozeběhli po soutěžích, či se nechat osvěžit od hasičů z Minic, kteří nám v tento horký den pomohli zchladit nejen naše pejsky, ale i nás. Na nás čekal ale ještě jeden velký úkol, a to předat sbírku do rukou Moniky Kolkové, která zdejší útulek vede. Věřte mi, že taková radost, jakou z vašich darů měla, opravdu stojí za to!

Jelikož byl tento den velice náročný, tak jsme odjížděly velice brzy a bohužel již nestihly tombolu, módní přehlídku a vyhlášení Miss a Missáka mezi pejsky, ale podle ohlasů soudím, že to bylo velice povedené!

Celá akce se mi moc líbila a jsem moc ráda, že jsem se jí mohla zúčastnit a doufám, že si pejsci vše, co jsme přivezli, moc užiji! A co vlastně pejsci v Kralupech od vás všech dostali? Podívejte se sami ( viz 1. strana a 2. strana předávacího protokolu).

 

 

 Psí útulek Bouchalka - neděle 8. 6. 2008

Po sobotním náročném dni nás (mě a Míšu a Petera Končulovi) čekalo již o něco klidnější předávání sbírky Psímu útulku Bouchalka. Do útulku jsme dorazili v 14:00 a i přes úporný déšť jsme se jali vykládat náklad z auta. Opět nebyla věcí úplně málo.

Paní Sychrovská na nás již čekala s úsměvem. Ihned si převzala věci a vybídla nás k prohlídce útulku. Jakožto psí závisláci jsme samozřejmě přijali bez váhání. Prohlídka nám trvala skoro hodinu, jelikož jsme se s každým pejskem ihned museli pomazlit a skamarádit. Většina pejsků byla velice přátelská a ihned si nás šli očuchat a hodit na nás smutné oko, jestli bychom si je nechtěli odvézt. Ještě že existuje něco jako lidský rozum, jinak se obávám, že bychom si jich odvezli tak půlku útulku.

Do útulku Bouchalka putovalo z naší vaší sbírky toto (viz předávací protokol).

 

 Celá sbírka byla více než úspěšná a všichni budeme moc rádi, pokud se k nám v příštím roce opět přidáte!
Na závěr bych ráda poděkovala všem, co přispěli a to jmenovitě Petře Zelené, Pavle Gašpárkové, Kateřině Štefečkové, Pavle Fraňkové, Tereze Bránikové, rodině Balcarů, Janě Kováčové, Romaně Lošonské, Blance Floriánové, Míše a Peterovi Končulovým, Haně Líbalové, Veronice Oravcové, Ivě Paboučkové, Monice Boháčové, firmě Askino a všem dalším anonymním dárcům!!!

 

 

 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Alena Balcarová | Počet komentářů: 37 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie