Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
67 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

HafBO výlet pro štěňata

Vydáno dne 08. 05. 2008 (1850 přečtení)

 reportáže z HafBO akce očima účastníků - Sáry st., Sáry ml. a Maxe

Reklama


 

Sára st. - RR

 

Ahojky,

chci Vám vyprávět zážitky ze sobotní prochajdy - šlo o akci z našeho cvičáku a byl to socializační výlet pro „štěňátka“ do jednoho roku. Zrovna já jsem teda jako štěňátko nikomu nepřipadala - mno, nevím proč - jsem docela drobounká cca 42-kilová fenka rhodéského ridgebacka Sára.

V PÁ bylo neskutečně ošklivý počasí, ale sobota se nám fakt vydařila. Ve 14:00 jsme se všichni sešli v Unhošti u rybníka Bulhar. Bylo nás tam strašně moc, kámošema se to tam jen hemžilo. Po krátké úvodní řeči, kterou měla Barča jsme vyrazili - bylo cca 14:30 hod..

Rovnou musím pochválit organizátory za super cestu - na začátku to byla trošku otrava, protože se tam pohybovalo pár lidí, kočárků, cyklistů……, takže jsem musela jít u nohy a chvilku na vodítku, ale cca po 5 minutách jsem dostala volno a zbytek cesty jsem si „mohla dělat co jsem chtěla“ - a to já mám nejradši.

Celou cestu jsem lítala, hrála si - taky jsem musela dát pozor na jednoho puberťáka, který mi pořád otravoval - nakonec mi pomohlo pár lidských kámošů a snažili se ho trošku umírnit - díky a taky jsem absolvovala dvě soutěže:

1) přivolání - panička měla strach, že za ní nepoběžím, ale jako jedinou mě Barča nemohla udržet /vyběhla jsem ještě před startem/, takže se start musel opakovat. No a podruhý jsem se zase Barče vysmekla z obojku a doběhla jsem bez něj, jsem holt trošku závisláček, mno.

2) chytání piškotů - panička dostala celkem 5 piškotů a musela mně je hodit tak, abych je chytla - co Vám budu povídat, moc jí to nešlo, takže za tuto soutěž byly jen 2 body - co se dá dělat.

Cestou zpátky bylo několik rybníků a já celou dobu poslouchala, že do vody nevlezu, že se nerada koupu….. Panička pořád obdivovala Sushinku a Chelsea. Ptáte se proč? Protože ani jedna nevylezla z vody ani na chvilku. Nebojte, nedala jsem se zahanbit a nakonec jsem tam vlezla taky - nebylo to zase tak hrozný.

Nakonec bylo vyhlášení vítězů. Panička mi to kazila, že jsem na bedně nestála - co se dá dělat.  Každej hafan dostal nějakou dobrůtku a jelo se domů. Cesta nám trvala cca 30 minut, já v kufru samozřejmě vytuhla a vůbec se mi nechtělo u baráku vylézat ven. Přesunula jsem se do baráčku, lehla a byla „úplně mrtvá“!!!!!
Parádní akce, ještě jednou díky a příště dorazíme určo znovu.

 

 

 

 

Sára ml. - RR

 

V sobotu mě páníčci naložili do auta a vyrazili jsme. Sice jízdu autem moc nemusím, ale byla jsem zvědavá, kam míříme. Když jsme dorazili na místo, zjistila jsem, že je tam spousta jiných pejsků, několik ridgebacků a hlavně některé jsem znala z Hafba. To mi poté jízdě autem hned zvedlo náladu a vyrazila jsem za smečkou. Protože jsem “lovec” musela jsem mít stopovačku. To spíš ale proto, aby mě páníčci měli za co tahat, když se mi k nim zrovna nechce. Po chvíli honění jsme vyrazili. Bylo to báječné, spousta pejsků a místa pro běhání, žádné k noze, sedni, lehni, no prostě paráda. Občas na mě páníčci zavolali, protože jsme vyrazili jiným směrem, takže jsem se vrátila, ale jinak mě moc neomezovali. Cestou jsem objevila výbornou věc a to koňský trus, nechápu proč na mě páníčci křičeli fuj a vůbec nebyli nadšení, když jsem se do něj pustila. Bylo toho tam hodně, klidně bych se rozdělila. Asi v půlce jsme došli na louku a tam Barča uspořádala první soutěž - přivolání. Musím uznat, že Daisy, i přesto, že je hodně maličká, je pekelně rychlá, kam se my větší hrabeme. Nechápu proč mě páníčci tak podceňují, pokud mi dopředu ukáží pamlsek, tak se k nim i rozběhnu.

Pak jsme se vydali na další pouť. Cestou jsme potkali pár lidiček, pejsků i cyklistů. Někteří z pejsků se dokonce i koupali, což já zrovna nemusím, asi proto, že neumím plavat. Voda je mokrá a studená, brrrr.
Nakonec nás ještě čekala jedna soutěž “chytání piškotů”. Každý z nás měl chytit pět piškotů, nikdy předtím jsem to ještě nezkoušela, ale nakonec jsem dva chytla (no panička zrovna ukázkově nehází), ale snědla jsem všech pět. Pak už bylo jenom vyhlášení výsledků a i přesto, že jsem se nijak neumístila, dostala jsem stejně jako ostatní odměnu - sáček s dobrůtkami, mňam.

Pak už jen cesta domů a spaní. Musím uznat, že výlet byl báječný, moc mě to bavilo, děkuji za dobrůtky a těším se na další.

 

 

 

Max - kříženec

 

Postřehy nejmladšího a poprávu oceněného účastníka výletu.

Ahoj, já jsem Max a tohle jsem prožil na výletě, kam nás pozvala Bára a Pavla.
Sraz jsme měli u rybníka Bulhar v Unhošti, odkud jsme vyrazili, no já vlastně nevím kam, ale bylo to tam fajn. Chvíli jsme šli lesem, pak kolem polí a každou chvíli jsme se mohli vykoupat v potoce. Já jsem se jednou vykoupal i v bahně, ale to se páníčkovi moc nelíbilo.
Pak přišla první soutěž, přivolání na čas. Vyrazil jsem jako blesk a měl suveréně nejlepší čas. Kousek před cílem jsem si řekl, že by bylo trapné, aby vyhrál ten nejmladší, vzal jsem to ostře doleva a nechal vyhrát malou Daysy.
Tak nějak to, myslím, bylo.
Tak si zase pěkně jdeme po lese, když tu najednou proti nám obrovský neznámý pes a na něm člověk. Začal jsem na něj štěkat ať jde pryč, ale páníček mi řekl, že je to kůň a že nekouše.
Druhá soutěž, chytání piškotů, mi moc nesedla, možná kdyby se házelo maso, ale piškoty...
Na konci našeho krásného výletu, přišel můj největší zážitek. Poprvé ve svém krátkém životě jsem plaval! Zatím jenom v čistém rybníku, ti starší to zvládli i v bažinci, to zkusím až příště.
Bára a Pavla to prostě vymysleli skvěle, mě se to moc líbilo a už se těším na další výlety.
Tak se mějte fajn a uvidíme se na cvičáku.

 

 

 


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
899  (899 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5485


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie