Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
70 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

HafBO čarodějnice 2008

Vydáno dne 02. 05. 2008 (2557 přečtení)

reportáže z HafBO akce očima účastníků - Ivy a JRT Ellie; Danči a jezevčice Thersinky; Ivy a výmarky Anouk...

Reklama


JRT Ellie a Iva

Prý posledního dubna se pálí nějaký čarodějnice nebo co. Já teda o tom nic moc nevím, ale jsem ráda, že se pálí, protože hafbácí pro nás připravili další super den. Tentokrát jsem ale nemohla soutěžit, protože Iva slíbila, že pomůže Pavle, Alče a Lence s organizací. No neva - aspoň měl šanci vyhrát taky někdo jiný.

Na cvičák jsme vyjížděly z Příbrami, protože Iva musela ještě vyzvednou samolepky web4dog, které jsme na čarodkách rozdávaly. Cassinka nějak smutně koukala, že ona zase nikam nejede, tak se Iva rozhodla jí vzít taky. No, takže sraz s Pavlou a Alčou jsme měly na půl druhou, protože jsme potřebovaly vše připravit ještě před tím než dorazí soutěžící. Já, Cassie, Franco, Rusty, Iva a Pavla jsme šli vyznačit trasu a místa, kde se budou plnit úkoly. Na cvičák jsme se vrátili těsně před čtvrtou hodinou, a to už tam skoro všichni byli. Já i Cassie jsme už byly docela utahaný, ale nedalo se svítit - akce teprve začínala….

Iva si vylosovala psy, kteří budou v našem týmu. Celkem bylo 25 psů, kteří byli rozdělení do třech skupin. V naší skupince pod vedením Ivy bylo osm členů. Po rychlém vymyšlení názvu “punk team” (díky Teovi, který měl udělaný krásný červený háro) jsme na trasu vyrazili jako první.

První úkol zvládli všichni na výbornou. Mělo se přeběhnout brod na druhou stranu, ale jak se ukázalo - pro všechny to byla brnkačka. Trošku zaváhala jen kolie Bonie, ale protože je to čtyřměsíční prďola, tak její výkon byl taky vynikající.

Druhý úkol byl jen pro páníčky. Iva jim dala obrázek “začarovaného psa”, který byl složený z šesti plemen. Páníčci na to chvilku koukali a pak to nějak dali dohromady. Bohužel tam udělali dvě chybičky, což se později ukázalo jako osudová chyba, díky které jsme nezvítězili.

Třetí úkol byl taky zajímavej. Iva rozházela po lese deset indicií, které byly navázaný na kouskách buřtu. Pesani je museli najít a pak z indicií poznat rasu psa. Sice jim to trvalo trošku dýl, ale nakonec přišli na to, že se jedná o dalmatina.

Čtvrtý úkol byl takovej agiliťáckej - škoda, že jsem nesoutěžila. Na čas měl každej pejsek s páníčkem proběhnout slalom mezi stromy, pak přeskočit dvě klády, třetí kládu přeběhnout a jako poslední si lehnout. Všem to šlo parádně, ale nejlepší čas v našem týmu měla Anushka (RR) s Pavlou.

Poslední úkol byl zase jen pro páníčky. Měli nějakou morzeovkou (vůbec nevím o co jde) napsané plemeno psa, které měli rozluštit a následně zařadit do FCI skupiny. Naštěstí v týmu byli někteří páníčkové, kteří si vzpomněli na své skautské období a velmi rychle rozluštili, že se jedná o Louisianskýho leopardího psa, který je neuznaným plemenem.

Pak už jsme se vrátili na cvičák a řeknu vám, já i Cassie jsme byly pěkně uťapkaný. Přeci jen trasu jsme šly dvakrát za sebou, takže to bylo dost znát. Taky jsme měly strašnej hlad, tak nám Iva koupila buřtíky a pak nás šoupla do auta, protože jak jsme byly utahaný, tak jsme byly dost protivný a nechtěly jsme se s nikým kamarádit. No ale chvilku jsme se prospaly a pak nás zase vzali k ohni. Taky se za námi přijel podívat Petr s Luckou, tak jsme s Cass měly velkou radost. Ohýnek byl moc příjemnej, i když nejlepší byly ty buřtíky. Taky proběhlo vyhlášení, ale jak už jsem psala, bohužel jsme o vítězství o kousíček přišli a zvítězil tým pod vedením Lenky.

Co dodat závěrem - akce jako vždy výborná, počasí nám díky bohu vyšlo. Posíláme velké díky Pavle a Alče, které v podstatě všechno zorganizovaly, a taky Lence, která vymyslela soutěže. DĚKUJEME

http://web4dog.cz/ellie

 

 

Jezevčice Thersinka a Danča

Letos jsme čarodějnice neslavili pálením pomyslných čarodějnic, nýbrž a jak jinak než s našimi psy. Jako každý rok parta z Haf bez obav připravila psí akci se soutěžemi a opékáním buřtíků. Soutěžilo se ve třech týmech po deseti lidech a psech, soutěže byly většinou na čas nebo body a podle toho se vyhodnocoval nejlepší tým a nejrychlejší, nejakčnější psi. Náš tým se umístil spolu se skupinou dvě na druhém místě a nejrychlejším pes z naší skupiny se stal malý knírač Monty. Soutěže se skládaly z přivolání psa na body, sestavení plemene psa z jakési mozaiky na čas, vyhledávání lístečků z indiciemi a následné poznání plemene FCI, ,,překážkový běh,, se svým pejskem také na čas a z morzeovkou dát dohromady další psí plemeno.

Po zábavném soutěžení následovalo hromadné opékání buřtíků, klábosení a společné a bujaré hrátky našich pejsků. Vincent se bohužel nemohl účastnit vzhledem k jeho zraněné pac a tak jsem vzala pouze Thersinku, která byla po celou dobu procházky a opékání nad mé očekávání absolutně hodná a Vincent? Dle mé přípravy doma poznal, že se zas něco bude dít, něco zábavného, co má rád a když zjistil, že tentokrát se mnou nejde, náležitě se odvděčil a ukázal nám, jak moc jsme ho naštvali... Páníček po návratu uklízel po bytě rzcupovanou krabičku se solamylem včetně jejího obsahu, rozcupovanou suchou housku (bez masíčka pečivo nejí) a další a další potraviny a suroviny, které mu přišly pod čumák... je to náš malej šikula.

Pavle, Alče a dalším organizátorům akce mockrát děkujeme za další příjemně trávený den s fajn lidmi, jejich pejsky a za zábavné soutěžení a chutné buřtíky.

http://www.bonovincent.estranky.cz/

 

 

 

Výmarka Anouk a Iva

30.4. 08 proběhl na cvičišti v Řeporyjích HAFBO čarodějnický rej. Holky (Alena, Pavla a Lenka) pro nás a naše 4nožky připravily zábavnou procházku po okolí se soutěžemi. Nejprve si nás ale musely rozlosovat - do 3 družstev, naše se sestávalo z několika ridgebacků (3+1ks), chodského psa, bígla, malamutky, malého knírače a mojí výmaračky. Naší vedoucí skupinky byla Lenka od Barbuchy.

Na výpravu jsme se vydali jako 2. skupinka. Prvním úkolem bylo statečné přebrodění Dalejského potoka za pánečkem, to zvládli i odpůrci namočené srsti, a šlo se dál. Vyšplhali jsme na kopec, kde jsme po opětovném nabrání dechu narazili na 2. úkol. Ten byl pro tentokrát směřovaný pro pánečky - zfotomontovaný obrázek psa, z různých plemen!!! Inu, nakonec jsme poznali všechna plemena až na jedno - krátkosrstou kolii (Rusťáková byla zákeřná...). Na náhorní plošině se udělalo takové horko, že jsme před pokračováním k 3tímu úkolu museli svlékat vrstvy a napojit hafany. 3. zastávka se pejskům tuze zamlouvala - no, posuďte sami, kdy jim dovolíme sbírat buřtíky ležící na zemi??? Bohužel byly k buřtíkům přivázané indicie, takže bylo nebezpečí, že o ně přijdeme...ale nepřišli jsme, tak jsou naši hafani vychovaní!!! Indicie nás měly dovést k určení plemene, což se nám povedlo!!! Ať žije Dalmácie!!! Bez tohoto vodítka, bychom to těžko rozluštili. Hádané plemeno, jak už někteří tušíte, bylo totiž dalmatin. Po tomto nachuťovaném úkolu byla poměrně dlouhá cesta k číslu 4., to bylo až na místě, kde bývalo Hafbo cvičiště, ještě když jsme jej s Ančudlou navštěvovaly. Zde šlo o poměrně krátkou, ale za to spletitou závodní dráhu - kolem 2 stromů a keře, doleva, přeskočit jeden kmen, pak druhý, třetí celý přeběhnout a nakonec, lehni!!!! Složité to nebylo, ale počítaly se mezičasy... Po tomto vrcholném výkonu jsme se schovali do chládku lesa a blížili se k poslední zastávce - 5. úkol byl napsán tajnou čarodějnou řečí (rozuměj morseův kód...) - po jejímž rozluštění nám vyšlo plemeno lousianský leopradí pes - to nebylo tak složité, ale druhou částí úkolu bylo zařazení do FCI skupiny. Nad tím jsme si lámali hlavu celou cestu, až do základního tábora, kde jsme se shodli, že typneme FCI 4 - honáčtí, ovčáčtí psi.

Po návratu již byl rozdělaný ohníček a 1. skupinka si již opékala buřtíky. Hladovější z nás se k nim s chutí přidali a začali si povídat o soutěžích, jak to komu šlo, a podobně. Mazitím dorazila i poslední skupinka soutěživců a pořadatelky se mohly pustit do sčítání bodů a konečnému vyhodnocení. Mezitím se stihla nakrmit i poslední skupinka a nastalo vyhlašování vítězů!!! Jaké překvapení nastalo, když jsme zjistili, že jsme byli nej družstvo!!! Výsledky však byly velmi vyrovnané, tak vlastně ani poražení nebyli. Dále se vyhlašoval nejmladší pejsek, nejmladší psovod, nejrychlejší pejsek a největší trhač.

Bylo to velmi povedené odpoledne!!! Všichni jsme se moc bavili a hlavně se pejsci pořádně utahali. Moc děkuji organizátorkám, že si s tím daly práci a vše tak pěkně připravily. Už se těšíme na další tajtrlíkování!!! Tak plánujte dál!!!

http://www.anouk.unas.cz/
 

 

 

 


Související články:
HafBO Čarodějnice 2012 (28.03.2012)
HAFBO čarodějnice 2008 (21.04.2008)

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
899  (899 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
994  (994 hl.)

Celkem hlasovalo: 5483


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie