Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Vyjádření k novému návrhu zákona o chovu nebezpečných psů

Vydáno dne 18. 04. 2008 (4047 přečtení)

 Vyjádření chovatelských klubů a jiné dokumenty týkající se návrhu zákona

Reklama


Vyjádření SBTC CZ:

Náš klub absolutně nesouhlasí s připravovaným zákonem upravující chov psů, který je stavěn na příslušnosti psů k určitému plemeni. Stávající zákon je plně dostačující! Stafordšírský bullteriér je plemeno, které nemá s lidmi naprosto žádné konflikty. Není znán jediný případ pokousání, nebo napadení člověka psem tohoto plemene. Jedná se o jediné plemeno, které má v oficiálním standartu FCI v popisu povahy absolutní spolehlivost! Právě proto je v řadě zemí nazýváno baby-sitter dog, nebo nanny dog. Stafordšírští bullteriéři se vzhledem ke své povaze výborně uplatňují, jako záchranáři a canisterapeutičtí psi. Používají se pro děti i dospělé upoutané na lůžku, kde pomáhají odstranit psychická strádání při vážných nemocech. Úspěšně se též používají u mentálně postižených a autistických dětí.

 

dlouholetá chovatelka a předsedkyně SBTC CZ pí Ivana Zuranová

 

 

Vyjádření ČKRR:

Byla jsem požádána napsat něco na téma - p. poslanec Tejc a nebezpeční psi. Podle pana poslance 9 plemen a mezi nimi samozřejmě Rhodéský ridgeback. Myslím, že na místě by bylo bavit se o špatných lidech, o nezodpovědných chovatelích, o psech chovaných za mříží, o štěňatech z velkochovů. A vznikne otázka, kde je problém problémového chování psů? Pes, který jde po staletí s člověkem, aby mu sloužil a byl mu kamarádem se stal v rukou člověka nástrojem k různému použití. A je bohužel pouze na člověku, jak s tímto nástrojem naloží.
Měl by existovat zákon na ochranu psů, který by přísně trestal lidi, kteří se psem zacházejí tak, že začne u psa fungovat pud sebezáchovy a zaútočí, že již narozená štěňata jsou předurčena k tomu aby byla nesocializovaná, protože od narození jsou uzavřena v kotcích v podstatě bez kontaktu s člověkem a pokud ten kontakt je, tak je takový, že by bylo lepší kdyby nebyl žádný.

Žádný pes nemá vinu na tom, že se stane ta či ona nešťastná událost , které se tak ráda chopí media. Dávejme vinu jen a jen člověku a to ne vždy je vina na straně majitele psa.

21 let chovám Rhodéské ridgebacky a považuji přinejmenším za směšné tohoto psa považovat za nebezpečného.

 

hlavní poradce chovu pí Luďka Brejchová

 

 

Vyjádření ČMKU:

V poslední době se opět otevřela otázka zákona zaměřeného na chov psů. Má se jednat o zákon upravující chov nebezpečných psů a stejně jako v předchozích návrzích se opět jedná o přístup postavený na příslušnosti psů k určitému plemeni. P ČMKU zastává názor, že vše, co je třeba, mohou vyřešit stávající zákony a s návrhem nového zákona jednoznačně nesouhlasí.

 

zdroj: www.cmku.cz

 

 

Občanská iniciativa 1Metr:

Pro lepší informovanost veřejnosti zpracovala občanská iniciativa s názvem "1Metr" dokumenty popisující situaci kolem psích zákonů (k měsíci dubnu 2008). Zvláště pak k iniciativě poslance Jeronýma Tejce.
 

Více informací: p. Petr Fridrich; jeden.metr@seznam.cz
 

 

 

HAFBEZOBAV:

Hafbo shromažďuje připomínky a názory široké kynologické veřejnosti, které pak hromadně předá panu  poslanci Jeronýmu Tejcovi.

Pište na: redakce@hafbezobav.cz

 

 

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 24 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1444  (1444 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1140  (1140 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
907  (907 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1016  (1016 hl.)
Neřeším to
1002  (1002 hl.)

Celkem hlasovalo: 5509


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie