Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
77 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Zimní HAFBO radovánky 2008

Vydáno dne 25. 03. 2008 (2880 přečtení)

reportáž z HafBO akce

Již od října loňského roku jsme plánovali další ročník Zimních HafBO radovánek na horách. Bohužel se nám plánovaný pobyt dost zkomplikoval. Nejprve jsme týden před odjezdem zjistili, že penzion není v provozu. Pan majitel s námi přestal po Novém roce komunikovat, a tak jsme se rozhodli se na místo určení raději zajet podívat. ... 

Reklama


Penzion byl opuštěný s odstřihnutou elektřinou. Naštěstí se nám ale rychle podařilo sehnat jiné ubytování, a to na chatě Živec v překrásném prostředí uprostřed lesů Píseckých hor. Takže se akce nemusela rušit či přesouvat na jiný termín.

 

Pro mě a moji smečku to bohužel nebyl jediný problém, který jsem musela řešit. Franco asi 3 dny před odjezdem onemocněl, kašlal a měl totálně zahleněné průdušky. Veterinář konstatoval, že jde o virové onemocnění a tudíž nesmí mezi psy. Začalo hledání chůvy, jelikož s námi jet nemohl. Naštěstí má naše kamarádka Síma skvělého přítele Jirku, který se Franca ujal. Byl to ale divný pocit, odjíždět bez jednoho svého psa. Ještě nikdy mi kluky nikdo nemusel hlídat. Vždycky organizuji vše tak, aby mohli být se mnou. Bohužel zdraví a počasí člověk neporučí. A když už jsme u toho počasí, to mě pěkně naštvalo. Když jsme měli jet na hory, tak to vypadalo, že bude už od března léto. A když nám nakonec penzion na horách nevyšel, tak začalo sněžit. Bohužel v Píseckých horách sníh sice chvilkami byl, ale na běžky to nebylo.

 

Ve čtvrtek navečer nás vyzvedla Síma a jelo se k nim domů na Žižkov. Tady jsem nechala Franca a jeho klec Jirkovi a vyrazili jsme něco málo minut před 20.00 hod. ve složení já, Síma, Rusty, Very a Fany směr Písek. Cestou nás stihla sněhová vánice a dokonce i „kroupy“ :o). Asi 1,5 km před cílem jsme si spletli odbočku a muselo se couvat zpět. Bohužel v té tmě a v totálně naplněném autě nebylo nic vidět, a tak jsme se najednou ocitli pravou půlkou auta v pangejtu plném listí a sněhu. Naštěstí to bylo opravdu je kousek na chatu Živec, a tak brzy dorazil Peter a vytáhl nás ven. Po tomto adrenalinovém zážitku jsme kolem 23.00 hod. konečně dorazili, vybalili a přidali se k již rozeběhnuté zábavě ve společenské místnosti.

 

V pátek nás čekal dopolední výcvik, a pak ještě před obědem výstup na nedalekou rozhlednu Jarník. Někteří odvážní dvounozí i čtyřnozí účastníci vyšplhali až nahoru. My s Rustym jsme se dostali tak do třetiny, pak se Rustymu rozklepala kolena a honem dolů. Odpoledne jsme měli domluvenou socializační návštěvu na místním ranči Ixion, kde chovají překrásné černé Mérenské koně. Je to jediný chov tohoto plemene v ČR. Paní majitelka nám vzala jednoho nejklidnějšího koníka, který je nejvíce zvyklí na psy stranou (nebyl to Mérenský kůň) a po dvojicích jsme se u něho střídali. Většina z nás má městské psy, kteří nejsou zvyklí na přítomnost koní. Nejčastější reakcí psů byla ignorace - „já tu nejsem a ten kůň tu taky vůbec není“. Někteří by se dali na ústup, kdyby měli tu možnost a někteří se zase po chvilce otrkali a párkrát zkusili na koně zaštěkat. Nejvíce ze všech nás asi pobavil Rusty, kterému Peter sundal košík a on byl tak šťastný, že úplně zapomněl, kde je, a začal se slastně válet pod koněm v seně. Když už se prostřídali všichni, udělali jsme si ještě já s Rustym a Síma s Very průchod stádem. Byli tam i hodně zvědavá hříbata, která nás stále pronásledovala a provokovala psy ke hře. Pak jsme si domluvili na druhý den projížďky na koních. Večer byla oslava Peterových narozenin a promítání fotek z uplynulého dne.

 

V sobotu jsme si dali dopoledne opět výcvik a pak jsem se Símou vyrazily na ranč, kde jsme měly na 11.00 hod. domluvenou vyjížďku na koních. Síma na klisně Mimi a já na líné klisně Tency. Byla opravdu hodně líná. Hned po mém nasednutí to zaparkovala u sena a nechtěla se hnout. Pak to zaparkovala u plotu a nakonec se zasekla hned na začátku lesa. Až pošimrání bičíkem na zadku s ní hnulo a konečně se rozešla. Dělala si krátké pauzy u každé louže a předstírala, že pije. Že já mám smůlu na ta líná zvířata. Vyjížďka byla ale jinak opravdu parádní, hodina v koňském sedle je super relax. Zatímco my jsme se procházeli na koních, zbytek šel na výlet k oboře s jeleny a muflony trénovat klid před zvěří. Myslím, že jim to celkem šlo. Odpoledne si pro nás Míša připravila soutěž. Šlo se jednotlivě k rozhledně Jarník, kde bylo schováno 16 lístečků. U lístečku buřtík pro psy, aby se také zapojili do hledání. Na lístečku název zvířete. My jsme si s Rustym udělali jedno čmuchací kolečko kolem plotu Jarníku, pak i uvnitř. Jelikož jsme stále nic nenacházeli, rozhodla jsme se vyšlapat si to nahoru na rozhlednu - co kdyby. Samozřejmě tam nic nebylo a tak jsme si dali ještě jedno čmuchací kolečko kolem plotu. Tentokrát byl Rusty úspěšnější a vyčmuchal nám lísteček s KOZOU. Po večeři jsme se všichni sešli ve společenské místnosti, kde naše soutěž pokračovala. Naším úkolem bylo pantomimicky předvést zvíře ze svého nalezeného lístečku. Dávali se body za uhádnutí ostatních zvířat i za předvedení (za čas, za který to ostatní uhádli). Vítězem se stala Bára od Sushi a Sofie, ale odměněni byli nakonec všichni účastníci. Večer pokračoval v hráčském duchu, hrála se společenská hra „pejsci“, dostihy a sázky a pexeso. Klidný večer nám ale narušila RTW Sofie. Když šla Bára nakrmit a vyvenčit psiska, vrátila se úplně bledá v obličeji a rukama od krve, že prý je Sofie pokousaná. Evča jakožto zdravotní sestra hned spěchala na pomoc. Celou dobu co byli pryč se dole spekulovalo, co se asi mohlo stát. Nakonec se vrátil Peter se zakrvácenou plechovkou od psího žrádla v ruce a povídá: „Tohle Sofču pokousalo!“. Sofie byla totiž tak moc hladová, že se snažila prokousat plechovkou. Pohled na toho krvavého „ježka“, co z plechovky zbyl, nás všechny na jednu stranu pobavil, ale na druhou velmi ohromil. Od tohoto večera měla Sofie přezdívku „otvírák“. Naštěstí se jí kromě trochu pořezané tlamy nic vážného nestalo.

 

V neděli po snídani jsme si zabalili věci, dali opět trochu výcviku a pak jsme se šli už v trochu menší skupině projít. Kolem poledne jsme se vydali, někteří směr domov a my směr Símy chalupa, kde na nás už čekali Jirka s Francem. Vítání bylo opravdu velké a byla jsem moc ráda, že jsme zase kompletní smečka.
 

 

I přes všechny problémy na začátku a trochu aprílové počasí se nám Zimní radovánky opět vydařily, sešla se super parta dvounohých i čtyřnohých kamarádů.
Za tým HafBezObav Vám všem moc děkujeme a těšíme se na další akci.

 

 


 


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Pavla Gašpárkova | Počet komentářů: 19 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1438  (1438 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1133  (1133 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
893  (893 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1011  (1011 hl.)
Neřeším to
986  (986 hl.)

Celkem hlasovalo: 5461


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie