Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
35 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Arina

Vydáno dne 19. 02. 2008 (2145 přečtení)

zpověď pejskaře amatéra

Je tomu pár let, co jsme celá rodina stála u veterináře a se slzama v očích oplakávali šestnáctiletého jezevčíka Matesa, kterého jsme ze zdravotních důvodů (opakovaně mu selhávaly ledviny a plíce) museli nechat uspat.
Rok se s rokem sešel a já jsem zatoužila po nějakém čtyřnohém parťákovi. ...

Reklama


Protože jsem se touto myšlenkou zaobírala již od loňské zimy, pročítala méně či více zajímavé knihy a články na internetu, měla jsem již během léta (hlavně díky kamarádce a kolegyni z práce, která má mladou fenku AST) zcela jasnou představu, jakého psa chci a co od něj a od sebe očekávám v našem vztahu.

To, že jsem měla vyhlídnuté štěně SBT, pro které bych si jela na jaře 2008 byl první a zdaleka né poslední "bod", který jsem mohla škrtnout. Už od konce listopadu mám doma černou hyperaktivní kříženku středního plemene, Arinu (ASTxManchester terier) - další "škrtnutý bod". Má představa nebyla ani bázlivé ani hyperaktivní štěndo.... Dost jmenování "škrtnutých bodů". Máme zde spoustu pozitiv. A opravdu hodně zásad a principů, které jsem si musela, ať už vůči sobě nebo vůči Arině, silně prosadit. V jedné věci jsem měla jasno od začátku - bez ohledu na plemeno, pohlaví psa, soukromé a pracovní záležitosti, atd. - pes bude hezky vychovaný!

Tak opět začlo hledání informací o výcviku a porovnávání všech možných aspektů a nároků... Tou dobou jsem se se svými požadavky na psí školu obrátila na Pavlu, od které Arinku mám, a která má zkušenosti s výcvikem psů - rozhodně nejbohatší z lidí, se kterými jsem se o cvičácích bavila. Chtěla jsem cvičák, kde se psům věnují od štěněte. Nepotřebuji mít z Ariny šampiona. Ale potřebuji aby mě poslechla i v situaci, kdy je něco zajímavějšího než panička (a že jich je). Chci aby mě výcvik bavil, protože pak baví i psa...

Vzhledem k věku Ariny jsme začli výcvikem základní poslušnosti v psí školce HafBezObav. Je to cvičák, který na mě od počátku působí jako "rodinný podnik". Na hodinách není moc psů. Cvičitelé jsou dost energičtí, přímí a rozhodně se jim nedají upřít praktické zkušenosti s výcvikem psů různých plemen a různých povah - tak jsem to chtěla!

Momentálně máme za sebou necelé dva měsíce výcviku (většinou chodíme cvičit 1-2x týdně + trošku trénujeme i doma a venku) - spoustu užitečných rad nejen co se týká cviků a povelů. Už velmi dobře zvládáme čistotnost, chování vůči jiným lidem (Arina už každého neokusuje na potkání a skákání jsme hodně eliminovali), chůzi na vodítku, pohyb po městě a nejzákladnější povely (přivolání "ke mě", "sedni", "lehni"). Momentálně trénujeme chůzi "u nohy" a "k noze". Formou nových a pro otrkanější psy a páníčky i zábavnějších cvičení prohlubujeme vtisknutí již zvládnutých cviků. A já nemusím škrtat bod "cvičení nás musí bavit".

Děkuji HafBezObav a těším se na další lekce - včetně těch, které dostávám já!
 


[Akt. známka: 1,56] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Martina Klusáčková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
435  (435 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
400  (400 hl.)
Odčervuji nepravidelně
399  (399 hl.)
Neřeším to
387  (387 hl.)

Celkem hlasovalo: 2310


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie