Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
50 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

IV. HafBO Mikuláš - očima účastníka

Vydáno dne 04. 12. 2007 (2950 přečtení)

Z pohledu účastníka

Symbolickým zakončením venkovní sezóny většiny psích akcí byla pro přátele HAFBO Mikulášská akce na Kladně. S mým medvědovitým leonbergerem Apollonem jsem se Mikulášské zúčastnila i v loňském roce na Velké Dobré. Protože nás účast na podobných akcích moc baví, od účasti na letošním ročníku mohlo odradit jen nevlídné počasí, které si naštěstí všechno ošklivo nechalo až na neděli.

Reklama


Ačkoliv jsem rodilý Kladeňák, lesík oddělující dva hlavní tahy na Kladno jsem nikdy předtím nenavštívila. Trasy byly perfektně připravené, ale většinu z nás docela vyděsila první instrukce. Naše skupina si měla na křižovatkách vybírat správnou cestu podle plemen skupiny FCI 6. Ještě předtím bylo nutné najít stanoviště prvního úkolu, kde bylo velmi těžké Apollonovi vysvětlit, že tu není jen proto, aby si s ostatními hrál a očuchával cestu na každém kroku. Na napsání obyčejné SMS zprávy, což bylo zadáním prvního úkolu, abychom se zaregistrovali, není na první dojem nic těžkého. Zkuste ale vyťukávat písmenka do mobilu, když vás šedesát kilo táhne ke stádu ridgebacků…
Mapka na stromě ukázala cestu ke startu. Apollon i já jsme měli veliké štěstí, že jsme se mohli připojit ke skupince čtyř feneček. Apollon měl svůj harém a já ho konečně mohla vypustit. Samozřejmě jsem se pro jistotu ostatních členů týmu dovolila, protože můj „drobeček“ občas nechápe, že ne všechno, co je chlupaté, si s ním chce hrát. Naši skupinu vedly: Sára, Xara, Atilla a Diana se svými paničkami a páníčky, mně ještě dělal podporu kamarád Honza, kterému byla na startu přidělena role hlavního fotografa. Kromě toho mi ještě dělal podporu, když mi síly na Apollona a zvládání dalších činnosti nestačily.
Druhý úkol už vyžadoval hlavně od pejsků ochotu spolupracovat a trochu odvahy. Prolezení betonového tunýlku, chůze po schůdcích přes teplovod a bonusový výskok na plošinu potrubí na nás nachystal organizátor Petr. Všichni pejsci bez problémů vyplnili povely svých páníčků a ti, kteří třeba malinko zaváhali, o pár metrů dál ukázali, že občas ani páníčkové netuší, co dokáží.
Třetí úkol od Pavly dal určitě nejvíc zabrat naší paměti. Zapamatovat si za minutu pořadí deseti povelů bych téměř označila za nejtěžší na celé soutěži. Apollon až na jedno zaváhání provedl vše celkem pěkně, ale já se přiznávám, že některé cviky jsem dávala spíš dle instinktu, než podle mé paměti.
Alčin úkol na stanovišti 4 žádného psa z naší skupiny nenachytal. Buřty v půli cesty přivolávacího sprintu žádného nezaujaly více, než jejich páníček čekající v cíli.
Poslední úkol bohužel naší skupině moc nevyšel. Jak už jsem zmínila, na plemena psů jsme zrovna specialisté nebyli. A i když jsme hádané plemeno nakonec všichni opravdu znali, spotřebovali jsme deset otázek a dvě nápovědy. Nakonec nás přesvědčil obrázek Toma z komiksu Tom a Jerry. Když se nehoní navzájem, zábavu jim obstarává buldok.
Protože jsme do cíle přišli jako druhá skupina, čekání na ostatní a vyhlášení výsledků bylo trošku zdlouhavé. Apollon se s ostatními psy bavil, až na jeden malý konflikt, dobře. Všichni zúčastnění nakonec dostali pro pejsky spoustu dobrot. Nejlepší tým byl po zásluze odměněn cenami nejen pro pejsky, ale i pro páníčky.
Tento rok nám vyšlo počasí, účast byla skvělá. Organizační tým si s úkoly pro soutěžící opravdu vyhrál. Bylo to krásně strávené odpoledne. Příští rok se nezapomeňte zúčastnit také!

 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
688  (688 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
435  (435 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
399  (399 hl.)
Odčervuji nepravidelně
399  (399 hl.)
Neřeším to
387  (387 hl.)

Celkem hlasovalo: 2308


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie