Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
40 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

IV. Hafbo Mikuláš - očima organizátora

Vydáno dne 26. 11. 2007 (3110 přečtení)

Z pohledu organizátora

Sobota 24. listopadu 2007. Jelikož mám doma 7 malých čertů (štěňat), byla jsem vzhůru už od 5.00 hod. a netrpělivě jsem čekala až dorazí Lenka s Alčou a vyrazíme. V cca 8.00 dorazila mamka, aby vzala směnu u čertů. Před půl devátou dorazily Lenka s Alčou, naložily jsme věci a psiska k Alče do auta a hurá směr Kladno. Když jsme dorazily na místo, už na nás čekali Míša, Peter a Eva s již postaveným stanem. Rychle jsme vybalili věci a se psy jsme vyrazili vytyčit trasu.

Reklama


Když jsme se vraceli k cíli, už jsme potkávali první soutěžící, jak míří z parkoviště k prvnímu úkolu. Zabalili jsme si věci, které budeme potřebovat a pomalu vyrazili každý ke svému stanovišti.
Trasa začínala u hlavního vchodu do lesoparku, kde na všechny účastníky čekal první úkol - zaslat registrační SMS a pak se vydat dle vyvěšené mapky do sadu, kde už čekaly Míša s Evou. Zde každý dostal kartičku na zapsání bodů z jednotlivých úkolů a kartičku na občerstvení (1x nápoj a 1x tatranka zdarma na každého zaregistrovaného pejska) a v týmech cca po 4-10 lidech či psech se vydali po stopách fotografií plemen 6. FCI skupiny. Cestou je čekaly další čtyři úkoly.
Druhý úkol byl u Petera, kde měli pejsci přeskočit, podlézt a přelézt dvě velké roury. Za každý splněný úkol bylo 5 bodů, takže celkem se zde mohlo získat maximálně 15 bodů. Přelézt se musely po železných dírkatých schodech a u těch opravdu malých účastníků hrozilo, že se jim budou pacičky propadat do těch dírek. Spousta jich ale příjemně překvapila s jakou lehkostí překážku překonali.
Třetí úkol byl v mé režii. Tým se musel rozdělit na dvě poloviny. Každá skupinka měla 1 minutu na zapamatování si 10 cviků a následně je ve správném pořadí všichni naráz zacvičit. Aby to druhá skupinka neměla tak jednoduché, cviky byly ve dvou variantách. Zde se ve většině případech ukázala dobrá týmová spolupráce. Cviky si většinou rozdělili mezi sebou a každý si pamatoval jen svou část. Zvláště s některými týmy byla u tohoto úkolu opravdu velká legrace. Pletli si pravou a levou, občas něco vynechali, a tak měli zbytek cviků špatně. Bylo mi jasné, že ne všichni umí použité povely (sedni, lehni, vstaň, vlevo vbok, vpravo vbok a čelem vzad), např. bylo i dost štěňátek, a tak jsem bodovala jen paměť pánečků, čili správně vyslovený povel. Našli se tací, co měli jen 4 body, ale bylo hodně účastníků s plným počtem 10 bodů.
Další, čtvrtý úkol, měla na starosti Alča. Zde bylo přivolání na docela dlouhou vzdálenost s rozházenými kousky buřtů po cestě. Podle toho jak nám Alča později vyprávěla, našlo se jen málo těch, kteří tak lákavému pokušení odolali. Nejžravějšími se ukázali být ridgebaci. Jen štěníci běželi jak o život  honem k pánečkovi. Někteří to vzali rovnou zpátky k igelitce s dalšími buřty. Tento úkol byl i časově měřen. Jak se později ukázalo, byl právě čas to, co mnohdy rozhodovalo o celkovém umístění.
Poslední, pátý úkol, byl u Lenky. Zde se hádalo plemeno. Maximálně mohl tým položit 10 otázek. Po 5., 7. a 9. otázce mohl tým vyměnit nápovědu za 3 body. Hádané plemeno byl Anglický buldok. Lenka se musela opravdu hodně u tohoto úkolu pobavit, jelikož padaly i otázky typu „Má to plemeno blánu mezi nohama?“, a pod..
V cíli si pak každý mohl vyzvednout na kartičku nápoj a tatranku. Případně si dokoupit i další. My jsme zatím v rychlosti počítali body a připravovali ceny. Kolem 15.30 hod. se vyhlásily výsledky a všichni se pomalu rozjeli k domovům.
Dorazilo 49 pejsků, kteří se rozdělili do 7 týmů.

 

Myslím, že se akce skvěle vydařila. Za celý team HafBezObav vám všem moc děkujeme, všichni jste byli jako vždy báječní a už teď se těšíme, že se za rok opět sejdeme.

 

 

 

 

 

  [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Pavla Gašpárkova | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
691  (691 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
406  (406 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
392  (392 hl.)

Celkem hlasovalo: 2334


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie