Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
28 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Změní stáří charakter mého psa?

Vydáno dne 28. 08. 2007 (1669 přečtení)

Většina lidí si je vědoma, že stárnoucí pes vyžaduje zvláštní péči. Tělu jsme se věnovali v článku I pes stárne, ale i duše psa někdy vyžaduje v pozdějších letech trochu jiný přístup.

Reklama


Protože stárne nejen tělo, ale i duše, málokterý pes si udrží stejný temperament s přibýváním roků. Úbytek temperamentu je předpokládaný. Psovi klesá hladina testosteronu, nepotřebuje již tolik lpět na své pozici ve smečce, zájem o fenky upadá. Naopak příchylnost k domovu a pánovi může vzrůst. Čtyřnožec jsa si vědom své plné odkázanosti na dvounožce, vyžaduje větší pozornost a nehne se od pána ani na krok. Tak vám i starý pes může až manipulovat s denním rozvrhem. Kterak mu dát maximum péče a zároveň si nevychovat diktátora ani „závisláka“?

Náš chlupatý kamarád k stáru sice stále potřebuje naši přítomnost, ale nevyhovuje mu nadměrná pozornost hlavně ze strany dětí a jiných „rušivých elementů“. Neustále opakovaná věta, že pes a dítě k sobě bez dozoru nepatří, by se měla brát jako danost.

V pelíšku by chlupáč měl mít soukromí a klid. Stáří není nemoc, proto psa neobskakujeme na každém kroku, jinak by mohl začít být závislý na naší přítomnosti. Těžko ho budete později odnaučovat, jak zůstat sám doma bez vytí či štěkání.
Pocit bezpečí psovi navodíme například přesunutím pelíšku ke zdroji tepla, zakoupením speciálního pelíšku či vyhřívané podložky. Existuje i speciální aromaterapie pro psy, ale někdy stačí pejskovi dát k pelíšku nevyprané tričko jeho páníka.

Důležité jsou denní rituály, pravidelnost. Pes si musí být jistý, že jeho pán si na něj každý den najde pár minut pro hru, procházku nebo třeba jen jemnou masáž. Za úzkostlivé chování psa nikdy netrestáme, situaci bychom tím jen zhoršili. Trpělivost s důsledností je třeba uplatňovat po celý život našeho čtyřnohého společníka.

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
747  (747 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
515  (515 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
453  (453 hl.)
Odčervuji nepravidelně
461  (461 hl.)
Neřeším to
464  (464 hl.)

Celkem hlasovalo: 2640


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie