Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
71 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Jak jsme chovali štěňátka II

Vydáno dne 22. 08. 2007 (14687 přečtení)

Domů dorazíte ve tři ráno provázeni celou cestu srdceryvným pištěním hladových drobečků. Totálně bez energie a psychicky někde u dna nachystáte pro rodinku vystlanou teplou ohrádku, přestěhujete fenku z prádelního koše a přiložíte k ní štěňata. Dáma však otočí čenich na opačnou stranu a znova usíná, krkavčí matka jedna. Je to na vás.

Reklama


Chystáte štěňatům mléko a krmíte jednoho po druhém a snažíte se neslyšet nervy drásající nářek těch dosud nenakrmených ( ještě že jsou jen čtyři). Když nakonec zavládne ticho a klid, ihned usnete, na půl hodiny. Potom se začnou opět ozývat. Celé si to zopakujete. Za hoďku zas, i s masáží bříšek. Stejně kňourají. To už bivakujete v předsíni na karimatce, ať jste k nim co nejblíž. A máma si spinká, nezahřívá, neolizuje. Ze zoufalství si nastrkáte mimina za triko a pod deku a ejhle- hodinu a půl je ticho, spíte všichni. A potom zjistíte, že mamča se probudila, něco usilovně hledá a čenichá pod dekou. Že by s odcházející narkózou přicházelo mateřské cítění? Nejen to, dva kluci se dokonce přisají ke strukům. Před polednem už všichni čtyři. Odpoledne , dosud nedůvěřivě, zíráte na obrázek šťastné rodinky kolem naprosto vzorné matky. Druhý den chystáte mléko naposledy- není proč přikrmovat. Štěňata nepiští, nekňourají, válí se, živí se u mámy nebo chrní.
Začne vám vrtat hlavou, jestli je to normální. Není jim něco? Jsou tak potichu… Sháníte se po kuchyňských vahách a vážíte jednoho po druhém raději ráno i večer, co kdyby ubývali?. Uklidníte se až tak po týdnu, kdy musíte vážící misku vyměnit za větší- do téhle se už nevejdou. V každém případě jste tuto bitvu vyhráli. A mamina taky.
Po týdnu je přestěhujete na terasu do připravené luxusní boudy, prostorné, zateplené, vystlané. Po dalším týdnu otevřou mrňousové oči, a nespěchají s tím, v úterý jedno oko a ve středu druhé.
To už máte vybraného vítěze, toho, který se má stát korunním princem vaší smečky. Když se vás někdo zeptá, podle čeho jste si ho vybrali, zaručeně to nebudete vědět- zkrátka se vám líbí. A stejně zaručeně později zjistíte, že jste trefili do černého. Pochopitelně i všichni ostatní kluci jsou krásní, když ne po mamince, tak po tatínkovi. Ale ten jeden je tak nějak ještě krásnější.
Štěňata rostou. Derou se ven z boudy a okupují celou terasu. Pokud neodpočívají nebo nejedí, perou se mezi sebou a podnikají na sebe zuřivé výpady. Ňafají a vrčí. Nemilosrdně likvidují všechny gumové i dřevěné hračky, boty, tkaničky, hadry na podlahu, výčet je tím delší, čím více předmětů je na terase umístěno. Začínají ve čtyři ráno. Víte to přesně, protože spíte v místnosti vedle terasy a budí vás bušení dřevěných hraček o dlažbu a zvuky, jako když pracovní četa bobrů šturmuje se stavbou hráze. Hlasitě protestují pokaždé, když jim máma uteče na dvorek. Učí se sami jíst a pít a během deseti minut jsou schopni vyrobit bez problémů pět loužiček. Terasu vytíráte třicetkrát denně.
Významný přelom přijde měsíc po jejich narození: všechny i s mamčou a boudou je vystěhujete na dvorek. Terasa už je pro jejich aktivitu ( myšleno kolektivní řádění) malá. Mnohonásobný životní prostor skýtá mnohonásobné možnosti jeho likvidace. Počet živých okrasných keříků se během několika dní sníží na polovinu-zůstanou jen ty odolné, příliš trnité nebo příliš vzrostlé kousky. Miska na vodu bývá vytrvale ohryzávána a každé ráno ji hledáte po celém dvorku. Houpací síť je prokousaná na mnoha místech natolik, že už zdaleka není bezpečné se do ní uložit. Brožovaný výtisk Jamese Herriota, pozapomenutý v síti, naleznete ohlodán do pravidelného oválu.
Štěňata jsou zdravá, žravá, velmi čilá a každým dnem čilejší. Podnikáte s nimi krátké vycházky do okolí, čímž se okamžitě stanete místní atrakcí ( ani ne tak vy jako štěňata), kterou si kolemjdoucí fotografují na mobily. Co dva týdny poctivě odčervujete, zbývá dvakrát naočkovat a mohou do světa.
Pochopitelně inzerujete jako diví, kde se jen dá. Samozřejmě chcete, aby se měli kluci dobře a pečlivě lustrujete každého volajícího. Některé telefonáty považujete za kuriozní, sem tam nevycházíte z údivu, zjistíte-li, že ten člověk, který vaše štěně tak hrozně chce, si nějak neuvědomuje, že
- zbytky z kuchyně nelze považovat za pořádné žrádlo
- dlouhosrstému psu je nutné vyčesávat kožich
- pravidelným pohybem se nemyslí vypuštění na pole za barákem jednou týdně
- tříměsíční štěně opravdu nemůže být celý den zavřené v bytě samo.
Někteří telefonující bývají těmito informacemi téměř konsternováni.
S těmi, kteří lustrací bez úhony projdou, se většinou domluvíte, že se přijedou na štěňata podívat, případně vybrat si. A tady zaplaťpámbů za každého zájemce, který doopravdy přijede. Připravte se na řadu telefonických sdělení obsahujících úžasná množství ochořelých příbuzných, nepojízdných automobilů, náhlých dopravních nehod a nečekaných rodinných komplikací. Nevšední skupinu tvoří ti, kteří si domluví termín návštěvy, nepřijedou, neomluví se a pro jistotu si ještě znedostupní mobilní telefon. Zajímavé, bývají to dospělí lidé.
Po všech těchto peripetiích, zbytečně pročekaných hodinách a fantastických výmluvách vás skutečně překvapí, že nakonec jsou všechna štěňata přece jen šťastně v nových domovech. Opravdu si oddechnete.
Vlastně ne všechna. Jeden přírůstek do smečky vám přece zůstal doma a teď zaměstnává maminu za všechny čtyři brášky dohromady.
No jo, už je velký, už potřebuje, aby se mu někdo ( hádejte kdo!) věnoval, aby si ta vaše holka po několika náročných měsících konečně odpočala. A to bude teprve zážitků!

[Akt. známka: 1,10] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Benkeová Milena | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1415  (1415 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1108  (1108 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
871  (871 hl.)
Odčervuji nepravidelně
985  (985 hl.)
Neřeším to
962  (962 hl.)

Celkem hlasovalo: 5341


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie