Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
49 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogfrisbee ve Stromovce

Vydáno dne 31. 07. 2007 (2781 přečtení)

V sobotu 29. července se v pražské Stromovce naskytla akční podívaná. Přes padesát dvojic soutěžilo v druhém kole českého poháru Dog Chow DiscDog Cup 2007 .Psi se svými lidskými „spoluhráči“ aportovali frisbee a stíhali k tomu ještě mnoho akrobatických kousků. Nejen čtyřnožci se během závodu zapotili. I jejich páníčci museli předvést výkon náročný na kondici i obratnost. Zároveň se nepřestávali soustředit na správné nadhození talíře, protože cesta k bodům začíná právě u techniky hodu.

Reklama


Nejhojněji zastoupeným plemenem byly oblíbené border kolie. Právě pro jejich hravost a nadšené aportování se výborně hodí pro tento sport. Za nejatraktivnější disciplínu diváci určitě považují takzvaný freestyle. Po dobu dvou minut se pejsek snaží se stoprocentní úspěšností chytat talíře hozené páníkem. Krom toho je vystoupení proloženo výskoky, odrazy či společným válením sudů. Variantám přeskoků a přískoků se meze téměř nekladou, ale prvek samozřejmě nesmí být pro pejska nebezpečný.

Ukázky mistrů Evropy, kteří jinak po zbytek dne rozdělovali soutěžícím body od stolu rozhodčích, určitě lákaly k napodobení. Vítězka závodu Michaela Andrová s fenkou border kolie si odnesla 106.8 bodů a vede průběžné pořadí poháru.

U počátků disciplíny dogfrisbee stál v roce 1971 Američan Alex Stein, který se svým whippetem Ashleym během přestávky baseballového zápasu ukázali přímo před plným stadionem své společné nadšení pro frisbee. Sklidili ohromný aplaus, avšak v zápětí Steina zadržela policie. Ashley se ztratil v davu, ale díky hlášení v televizi se ho podařilo vrátit zpět k pánovi. Okamžitě si je zamilovala celá Amerika a mistrovství světa v dogfrisbee se jmenuje po Ashleym The Ashley Whippet Invitational.

V České republice má dogfrisbee zatím velmi krátkou historii. První oficiální závod se konal teprve v loňském roce. Těsně mu předcházelo založení Discdog klubu České republiky. Více o dogfrisbee na  www.discdog.cz[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
678  (678 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
426  (426 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
394  (394 hl.)
Odčervuji nepravidelně
390  (390 hl.)
Neřeším to
377  (377 hl.)

Celkem hlasovalo: 2265


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie