Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
59 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogfrisbee ve Stromovce

Vydáno dne 31. 07. 2007 (2897 přečtení)

V sobotu 29. července se v pražské Stromovce naskytla akční podívaná. Přes padesát dvojic soutěžilo v druhém kole českého poháru Dog Chow DiscDog Cup 2007 .Psi se svými lidskými „spoluhráči“ aportovali frisbee a stíhali k tomu ještě mnoho akrobatických kousků. Nejen čtyřnožci se během závodu zapotili. I jejich páníčci museli předvést výkon náročný na kondici i obratnost. Zároveň se nepřestávali soustředit na správné nadhození talíře, protože cesta k bodům začíná právě u techniky hodu.

Reklama


Nejhojněji zastoupeným plemenem byly oblíbené border kolie. Právě pro jejich hravost a nadšené aportování se výborně hodí pro tento sport. Za nejatraktivnější disciplínu diváci určitě považují takzvaný freestyle. Po dobu dvou minut se pejsek snaží se stoprocentní úspěšností chytat talíře hozené páníkem. Krom toho je vystoupení proloženo výskoky, odrazy či společným válením sudů. Variantám přeskoků a přískoků se meze téměř nekladou, ale prvek samozřejmě nesmí být pro pejska nebezpečný.

Ukázky mistrů Evropy, kteří jinak po zbytek dne rozdělovali soutěžícím body od stolu rozhodčích, určitě lákaly k napodobení. Vítězka závodu Michaela Andrová s fenkou border kolie si odnesla 106.8 bodů a vede průběžné pořadí poháru.

U počátků disciplíny dogfrisbee stál v roce 1971 Američan Alex Stein, který se svým whippetem Ashleym během přestávky baseballového zápasu ukázali přímo před plným stadionem své společné nadšení pro frisbee. Sklidili ohromný aplaus, avšak v zápětí Steina zadržela policie. Ashley se ztratil v davu, ale díky hlášení v televizi se ho podařilo vrátit zpět k pánovi. Okamžitě si je zamilovala celá Amerika a mistrovství světa v dogfrisbee se jmenuje po Ashleym The Ashley Whippet Invitational.

V České republice má dogfrisbee zatím velmi krátkou historii. První oficiální závod se konal teprve v loňském roce. Těsně mu předcházelo založení Discdog klubu České republiky. Více o dogfrisbee na  www.discdog.cz[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1438  (1438 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1133  (1133 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
893  (893 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1011  (1011 hl.)
Neřeším to
986  (986 hl.)

Celkem hlasovalo: 5461


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie