Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
52 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Psí výkaly

Vydáno dne 11. 07. 2007 (5129 přečtení)

Zdá se vám, že nebezpečných hromádek v pražských ulicích ubylo? Zkuste se jen mrknou na fórum městské části Praha 7. Okamžitě pochopíte kolik bezohledných pejskařů dělá špatnou pověst všem ostatním. V lidech přinejmenším pěstují nesouhlas s chovem psů ve městech, v horším přímo nenávist.

Reklama


V Praze přihlásili majitelé necelých 80 000 psích miláčků. Odhaduje se však, že psů najdeme v hlavním městě až o třetinu více. Kolik z nich má zodpovědné páníčky napovídají tuny psích výkalů odstraněné každý měsíc z ulic a trávníků.

Návrhů řešení existuje mnoho. Kupříkladu zvýšení poplatků za psy, odstupňování poplatků podle velikosti psa, v poplatcích zavést podobný systém jako u povinného ručení, omezit vstup psů na některá území, použít desinfekční prostředek na rohy domů, ošetření trávníku speciálním nástřikem atd.

Nejvíce slabým místem se shodně klasifikuje nezájem a nedostatečný počet městských strážníků. Pro ně je lukrativnější a efektivnější prací pokutovat řidiče, než honit lidi venčící pejsky. Strážník číhající na chvíli, kdy si pejsek uleví na nepatřičném místě, není téměř k vidění. Protože tato chvilka netrvá většinou dlouho, ve většině případů není jednoduché dokázat, že právě tento pes byl autorem hromádky.

Chtělo by to více zájmu ze všech stran. Kampaň teď po Praze také žádnou nepotkávám. Výchova k čistotě by měla začínat už v rodině a škole. Nikdo své nechutné zvyklosti měnit nebude, pokud mu nikdo nevysvětlí proč.

Například v Nizozemsku je k dostání speciální krmivo složené z čistého masa Energique, po které se zásadně snižuje objem výkalů. Bez cereálních zbytků nezpracovatelných psím trávicím systémem tělo zpracuje až 90 % krmiva a jen 10 % vyloučí. Hovínka jsou navíc bez nepříjemného zápachu.

V Německu uvažují o tom, že zavedou povinnou evidenci DNA psů. Městští strážníci budou odebírat vzorky z exkrementů, které budou na veřejných prostranstvích a následně je porovnávat s DNA v registraci.
Předpokládaná pokuta za přestupek může být až 1.000 EURO.

V Maďarsku zavedli sběr exkrementů, které vykupují na sběrných místech. Prý o tuhle činnost projevili zájem především bezdomovci.

A na závěr jeden mírně nechutný spot, kterým chce Praha 6 mladé lidi vést k uvědomělému venčení psů.

http://www.novinky.cz/domaci/radnice-sokuje-vykalovym-klipem_94963_3d6s4.html

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie