Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
63 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Proč jsou děti díky psům tak šťastné

Vydáno dne 01. 07. 2007 (1304 přečtení)

S domácími zvířaty se dětem žije zdravěji. Zvířata chtějí, aby se s nimi dovádělo. Jsou často veselá a rozesmívají děti. Děti, které žijí společně s domácími zvířaty, zvláště pak se psy, se umějí více těšit se života.

Reklama


Zvířata udržují lidskou duši i tělo fit. Pes, kterého je nutné denně venčit, nutí k pohybu na čerstvém vzduchu. Tím se povzbuzuje činnost srdce, mozek se lépe okysličuje. Kromě toho musí děti ven v každém počasí - to je utužuje a posiluje jejich imunitní systém.

Díky zvířatům jsou děti šťastné. Lékaři zjistili, že jízda na koni působí jako droga a vyvolává vyplavení endorfinů, tedy hormonů, které navozují pocit štěstí.

Domácí zvíře je také dobrým posluchačem. Lze se mu bez obav se vším svěřit – se svou bolestí, starostmi a nesnázemi, s tajemstvím. A hlavně – zvířata uklidňují!

Nejlepší psí kamarád

Mezi psy najdeme plemena, jež se k dětem chovají zvláště přátelsky a která při hraní a dovádění snesou občas nějaké to nechtěné dloubnutí. Tito psi nejsou příliš citliví na hluk ani nervózní, spíše dobrosrdeční, ale přitom mají více či méně hravý temperament.

Erdelteriér je typickým rodinným psem, ostražitý, dobrosrdečný, nic nebere ve zlém, perfektně děti ohlídá. Někdy ovšem nad sebou potřebuje pevnou ruku.

Bígl je původem lovecký pes, v rodině se přesto cítí skvěle. Má stále dobrou náladu, je mimořádně společenský, přítulný a nesmírně hravý.

Boxer je temperamentní miláček, hravý, má rád děti a je statečným, neohroženým ochráncem své rodiny.

Hrubosrstý jezevčík stále chytrácký, čilý a hravý, ale taky trochu tvrdohlavý. Právě proto, že je tak svéhlavý, ale současně něžný, je u dětí oblíbený.

Zlatý retrívr je pozorný, klidný a věrný, má dobrou paměť a je to vhodný pes pro děti, trpělivý a stále dobrosrdečný. S velkou láskou ho lze lehce vychovávat.

Kolie touží po tom, aby od své rodiny dostával hodně lásky a ve stejné míře je mohl vracet. Kolie jsou učenlivé a mají silně vyvinutý pud chránit a střežit své milované blízké.

Dalmatin je považován za ostražitého a nekomplikovaného kamaráda vhodného pro hru, kterého lze lehce vychovávat. Dalmatin je stále veselý a rovněž mimořádně bdělý.

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Monika Štefková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: www.zooaktive.cz )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie