Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
47 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Proč jsou děti díky psům tak šťastné

Vydáno dne 01. 07. 2007 (1197 přečtení)

S domácími zvířaty se dětem žije zdravěji. Zvířata chtějí, aby se s nimi dovádělo. Jsou často veselá a rozesmívají děti. Děti, které žijí společně s domácími zvířaty, zvláště pak se psy, se umějí více těšit se života.

Reklama


Zvířata udržují lidskou duši i tělo fit. Pes, kterého je nutné denně venčit, nutí k pohybu na čerstvém vzduchu. Tím se povzbuzuje činnost srdce, mozek se lépe okysličuje. Kromě toho musí děti ven v každém počasí - to je utužuje a posiluje jejich imunitní systém.

Díky zvířatům jsou děti šťastné. Lékaři zjistili, že jízda na koni působí jako droga a vyvolává vyplavení endorfinů, tedy hormonů, které navozují pocit štěstí.

Domácí zvíře je také dobrým posluchačem. Lze se mu bez obav se vším svěřit – se svou bolestí, starostmi a nesnázemi, s tajemstvím. A hlavně – zvířata uklidňují!

Nejlepší psí kamarád

Mezi psy najdeme plemena, jež se k dětem chovají zvláště přátelsky a která při hraní a dovádění snesou občas nějaké to nechtěné dloubnutí. Tito psi nejsou příliš citliví na hluk ani nervózní, spíše dobrosrdeční, ale přitom mají více či méně hravý temperament.

Erdelteriér je typickým rodinným psem, ostražitý, dobrosrdečný, nic nebere ve zlém, perfektně děti ohlídá. Někdy ovšem nad sebou potřebuje pevnou ruku.

Bígl je původem lovecký pes, v rodině se přesto cítí skvěle. Má stále dobrou náladu, je mimořádně společenský, přítulný a nesmírně hravý.

Boxer je temperamentní miláček, hravý, má rád děti a je statečným, neohroženým ochráncem své rodiny.

Hrubosrstý jezevčík stále chytrácký, čilý a hravý, ale taky trochu tvrdohlavý. Právě proto, že je tak svéhlavý, ale současně něžný, je u dětí oblíbený.

Zlatý retrívr je pozorný, klidný a věrný, má dobrou paměť a je to vhodný pes pro děti, trpělivý a stále dobrosrdečný. S velkou láskou ho lze lehce vychovávat.

Kolie touží po tom, aby od své rodiny dostával hodně lásky a ve stejné míře je mohl vracet. Kolie jsou učenlivé a mají silně vyvinutý pud chránit a střežit své milované blízké.

Dalmatin je považován za ostražitého a nekomplikovaného kamaráda vhodného pro hru, kterého lze lehce vychovávat. Dalmatin je stále veselý a rovněž mimořádně bdělý.

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Monika Štefková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: www.zooaktive.cz )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
643  (643 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
394  (394 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
369  (369 hl.)
Odčervuji nepravidelně
360  (360 hl.)
Neřeším to
347  (347 hl.)

Celkem hlasovalo: 2113


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie