Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
4 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Rozhovor s Kateřinou Stočesovou

Vydáno dne 12. 06. 2007 (2021 přečtení)

Tentokrát si na nás našla čas miss ČR 1998 Kateřina Stočesová. Káťa i přes veliké pracovní vytížení si na svého pejska čas vždycky najde. I když jí živí modeling, v oblasti psích miláčků módním trendům nepodléhá . Důkazem je její kříženka Maila.

Reklama


Káťo, máte roztomilého kříženečka. Povíte mi o něm něco?
Je to holčička Maila. Mám jí z útulku v pražské Tróji. V březnu jí bylo 9 let, takže je to už dáma.

Vybírala jste si jí sama?
Ano, vybírala jsem si ji sama. Byly jí asi 3 měsíce, když jsem si ji brala. Říkali mi, že by měla mít max. 15kg a to vyšlo, váží 14kg.

Proč jste se rozhodla pro pejska z útulku?
Vzniklo to tak, že jsem si chtěla moc pořídit pejska, Akorát jsem neměla žádné zkušenosti s útulkama. Rozhodla jsem se, že se zajedu podívat do Tróji. Jak to tam vůbec funguje. A hned při první návštěvě jsem si jí odvedla. Protože když jsem jí tam viděla, jak byla úplně vystrašená, ubrečená, klepapala se.....jak se bála, tak v kotci byla celá počuraná... Úplně se mě jí zželelo a navíc měla nádherný očička, tak jsem si řikala, to bude hodný pejsek a ona je. :)

Máte nějakou oblíbenou rasu, která se vám líbí?
Ani ne, já si v každý rase najdu něco hezkého. Ale jinak nejraději mám střední velikosti pejsků. Protože mi to přijde praktické. Samozřejmě mám ráda i velké rasy, ale člověk musí vycházet z toho co pejskovi může nebídnout. Nemůžu si pořídit velikánského psa a pak ho mít zavřeného někde v garsonce. Hlavně jak často cestuji, tak střední pes je dobrý na přepravu.

Takže si jí berete všude s sebou?
Ano, pokud to jde tak skoro všude. Snažím se s ní být co nejvíce. Pouze když cestuji do zahraničí, tak Mailo nechávám na vesnici u rodičů. Tam má aspoň zahrádku a může si jít po vesnici, kdy chce a jak chce. :)

Spí Maila s vámi v posteli?
Spí. :) Ze začátku jsem si sice myslela, že pes patří na rohožku. Ale ono to člověku pak nedá. Mě bylo kolikrát po večerech smutno, tak jsem byla ráda, že si jí můžu vzít k sobě a mazlit se s ní.

Chodila jste s Mailo někdy na cvičák?
Jo, byla jsem. Je to asi 5let zpátky, tak jsme si tam jenom prošli takový ty žebříčky. Jinak mi hlavně záleželo, aby byla vychovaná ve společnosti. Což si myslím, je. Neposlouchá, akorát když je velký blázinec. Hodně lidí, pejsků apod. To je i pak nervóznější. Ale i přes svůj věk je hodně hravá. Ze začátku je nadšená, když je někde středem pozornosti, ale vydrží jí to asi tak půl hoďky. Když už toho má dost, někam si zaleze a spí.

Vím, že jste dělala instruktorku golfu pro děti. Nepřemýšlela jste, že by jste se věnovala dětem s pomocí pejsků např. v rámci canisterapie?
Teď se hodně věnuji Občanskému sdružení Dobrý skutek, kde máme hodně případů, kde jsou potřeba např. slepečtí psi. A Dobrý skutek už věnoval 3 takto cvičené psy.

Jaký máte názor na lidi, co si berou své pejsky na letní festivaly a koncerty?
Rozhodně bych to nedělala. Hromada lidí, pejsek je vyjukanej, k tomu hrozný hluk, neví co se děje... Vim, co to dělá s našima pejskama jen o Silvestra. To je nemůžem skoro vůbec uklidnit. Zase nejsem taková, že bych jim dávala uspávací prášky a pod. Takže bych určitě vstup psům na podobné akce zakázala.

Takže to není váš první pejsek?
Ne, není. Do mých 16let jsme chovali kokršpaněly. Nechávali jsme si i štěňátka. Ale vždy jsme měli maximálně 2 pejsky najednou.
Když pak umřeli, rodiče nejdříve jiného psa nechtěli, ale nakonec se rozhodli že ano. Koukali po nějakém hlídači. Takže nejdřív měli německého ovčáka a teď mají křížence rotvajlera, taky z útulku a je naprosto bezvadnej.


Káťě děkuju za příjemný rozhovor a přeju ještě hodně šťastných chvilek s její věrnou společnicí.

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Bára Tatíčková | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
21.01.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 28.01.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
862  (862 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
612  (612 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
514  (514 hl.)
Odčervuji nepravidelně
541  (541 hl.)
Neřeším to
526  (526 hl.)

Celkem hlasovalo: 3055


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie