Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
5 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Varování - dávejte na své psy pozor!

Vydáno dne 07. 06. 2007 (6060 přečtení)

 Tohohle pejska, Enjoy Happy Arenda (domácky Joy), jste mohli ještě před nedávnem vidět na českých výstavách. Fotka, na které se mu můžete i podívat do očí je pořízená na výstavě ve slovenském Senci v červnu 2006.
  Paní Č. jej přihlásila spolu s jeho bratrem Creekem Happy Arenda, které má doma, na klubovou výstavu do moravského Zlína. Vzala i jejich 7 měsíční polosestru Glorii Happy Arenda s sebou na výstavu, která se jim stala osudnou.

Reklama


Paní Č. pejsky vystavila, Creek si dodělal klubového šampiona a Joy dostal od p. rozhodčího Polehni rezervního CACe. Pejsky poté vyvenčili, nikde nic zvláštního se nestalo, nikde nic nesnědli. Pak je dala do klece (s potahem přes klec, takže do ní nebylo vidět) odpočinout, což dělá většina vystavovatelů, když poprosí vystavující vedle, aby dali na pejsky pozor. Pak si paní Č. šla něco koupit k jídlu a hned poté se vrátila. Pejskům se náhle udělalo špatně už na výstavě, vse se 'rozjelo' poté, co se pejsci napili, a proto rovnou z ní byli ve špatném stavu odvezeni k veterináři ve Zlíně. Malá 7 měsíční fenka zemřela velmi rychle, pejskové až v podvečer. Začali krvácet z konečníku, což je jediná konkrétnější informace, co kamarádka Petra od chovatelky pejsků dostala. Dohadujeme se, že by to mohl být snad nějaký jed na hlodavce, který obsahuje antikoagulanty druhé generace, které právě způsobují vykrvácení, protože úplně vyruší krevní destičky a srážlivost krve. Některé se používají v koncentraci 0.0025%, a dají se koupit ve 100x větší koncentraci. Pitvu bohužel neudělali, protože zhroucenou majitelku nic takového nenapadlo. To je po takovéhle události pochopitelné. Doktor konstatoval prudkou otravu a písemně diagnózu potvrdil.

Kdo tohle mohl udělat? Pokud se týká konkurence, tihle pejsci byli hezcí silky, ale ne neporazitelní, takže si myslíme, že k tomuhle neměl nikdo z chovatelů a vystavovatelů žádný motiv. Kromě toho je nás chovatelů a majitelů plemene pár, takže se nás většina zná. Pořádali jsme i mimo výstavy přátelská setkání (např. předvánoční silky večírek). Okolnosti případu svědčí spíše pro nějakého šílence, co nemá rád psy. Komu však vadila taková něžná stvoření, jako jsou silky teriéři? Každopádně, dávejte na své psy pozor, neodcházejte od nich nebo aspoň se domluvte se sousedy, ať Vám je pohlídají. A buďte i opatrní při hlazení od jiných lidí, kdy by mohli jim něco podstrčit.

Den po téhle události, jsme totiž byli na výstavě ve Walbrzychu, kde nás zpráva o téhle smutné události zastihla - kamarádka Petra mi poslala zprávu). Náš Azzaro spal v kleci. Přišli nějací lidé a začali si jej hladit přes klec, probudili ho, ale pak hned šli dál. V rámci propagace našeho plemene nechci vypadat jako nafoukaný majitel výstavního psa a chci i předvést divákům jejich super povahu, nebráním lidem hladit mé psy. Dovedu si však představit, že by mu klidně mohli piškot podstrčit i přímo před mýma očima. Proto prosím vystavující, buďte obezřetní, a na adresu diváků, nezlobte se, když příště budete hladit mé psy jen pod mým dohledem. Zřejmě se se stejným přístupem setkáte i u dalších vystavovatelů.

Výstava ve Zlíně probíhala ve sportovní hale lemované hledištěm ve kterém sedělo celkem dost lidí, kteří měli vše jako na dlani. U kruhů 4, 5 a 6 se posuzovali pouze teriéři, u kruhu 3 byli buldočci a mopsi a u kruhu 2 ostatní malí společenští psi. Kruhy 1 a 7 byly venku, neboť se jednalo o velká plemena. Dle katalogu se u kruhu 5 vystavovali také bedlington teriéři, čeští teriéři, Irish Soft Coated Wheaten teriéři a Jack Russel teriéři. Prý tam i byl nějaký člověk, který tam na majitele křičel a prý i jedny vystavovatele polil vodou (ale informace z druhé ruky a neověřená, takže ji berte s rezervou). Pokud jste někdo něco zahlédl, napište.

Výše uvedené informace mám od kamarádky Petry, která je má od chovatelky neš´tastných pejsků. Pokud budeme mít nové informace, může dojít k doplnění či zpřesnění článku.

Posbírala jsem i pár dalších rad, co dělat v takových případech:

Někdo říká aspoň preventivně dát černé uhlí nebo smectu.
Fundovanější se mi ale zdá následující postup, který radí majitelka, která měla podezření na otravu jedem na hlodavce:
"Když jsem měla podezření na otravu mých psů jedem na krysy (prostě se na dovolené našly granule v místnosti, kde psi spali - nevěděla jsem o tom předem a majitelka objektu vůbec netušila co to je a kolik tam toho bylo), tak jsem volala na veterinu. Řekli mi, že vyvolání zvracení je účinné jen do 30 minut po požití (a já na to přišla za dýl) a pak nezbývá nic než čekat. A to buď na :

1. krvácení z dásní - v tom případě IHNED na veterinu pro podání přípravků na srážlivost krve a něco na podporu činnosti jater a ledvin.
2. počkat 2-3 dny a pak nechat psovi udělat kompletní krevní obraz včetně úbytku trombocytů, o dalším postupu až podle výsledků.
3. nastanou-li jakékoliv změny v chování psa, jet na veterinu IHNED."

Každopádně nenechávat od nikoho psa ničím krmit. Též riskantní je nechávat někde po ruce přístupnou misku s vodou (a to i v kleci či přepravce, pokud odcházíme - dnes již se psy - od věcí). Nenechávat psy bez dohledu nebo pít z cizích misek, o nichž nevíme, jestli jsou "v pořádku".

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ivana Kvěchová | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie