Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
61 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

V Praze-Vinoři se konala největší umisťovací výstava opuštěných zvířat – „Sen zvířat“

Vydáno dne 22. 09. 2007 (1691 přečtení)

V sobotu 15. září 2007 se v areálu Hoffmanova dvora v Praze-Vinoři uskutečnil již druhý ročník umisťovací výstavy „Sen zvířat“, které se zúčastnilo rekordních 43 útulků z celé České republiky. Nový domov zde hledalo 126 kočiček, 37 pejsků a 4 koně. Svoji podporu přijeli vyjádřit pan Václav Vydra, paní Květa Fialová a Česká Miss Lucie Hadašová. Zástupce společnosti Hill´s Pet Nutrition předal pět tisíc korun společnosti Pomocné tlapky o.p.s., která se zabývá speciálním výcvikem asistenčních psů pro pomoc zdravotně postiženým.

Reklama


V devět hodin ráno se otevřely brány Hoffmanova dvora a za slunečného počasí paní Martina Trávníčková – šéfredaktorka časopisu Planeta zvířat – výstavu oficiálně zahájila. „Domov není tam, kde bydlím, ale tam, kde mi rozumí. Jsem ráda, že jste dorazili, hlavně za ta zvířata, která tu na vás čekají. Ať se vám tu líbí!“.

Bohatý doprovodný program nenechal nikoho ani na chvíli vydechnout a hned po dynamické a mezi mladými kynology velmi oblíbené disciplíně – tanci se psem – se představila asistenční fenka labradorského retrívra – Iris. Ta je svému páníčkovi Láďovi velmi cennou podporou. Jeho maminka paní Maksoudová vysvětluje, že Iris pomáhá Láďovi se vším, co potřebuje a názorně ukazuje, jak Iris umí přinést noviny, zvednou mobilní telefon či tašku. Asistenční psi mohou částečně nahradit službu osobních asistentů nebo rodinných příslušníků a snížit závislost tělesně postižených na jejich péči. Výrazně zvyšují samostatnost a sebevědomí postižených, umožňují jim se aktivně a plnohodnotně zapojit do běžného života a zlepšit navazování komunikace s okolím.

Asistenční psi mohou pomoci i s fyzioterapeutickou metodou – polohováním – kdy jejich tělesná teplota (navíc
o jeden stupeň vyšší než teplota lidského těla) prohřívá strnulé či ochrnuté svaly a napomáhá ke zlepšení jejich funkcí. Pes, jakožto živá bytost, je v tomto procesu nenahraditelný. Pacient reaguje nejen na jeho teplo, ale také na rytmus jeho dechu a srdce. Všichni víme, že každé relaxační sezení začíná slovy „Zhluboka se nadýchněte". Rytmus dechu je tedy nástrojem k uvolnění. Na canisterapii je krásné, že ke zklidnění a zpravidelnění dýchání dochází spontánně. Pacient se sám„naladí" podle psa, aniž bychom k tomu museli pacienta vést. Zejména jsou-li pacienti nevidomí, je pro ně dalším stimulem dotek srsti, pro ně neobvyklý psí pach, dotek studeného a mokrého čenichu a naopak teplý, mokrý jazyk psa. V této kombinaci je pes opravdu jedinečný.

Václav Vydra dorazil i se svým boxerem Ferdou. „Život se zvířaty je daleko bohatší a hezčí než bez nich. Každý, kdo si zvíře pořídí, by se ale měl nejdříve vzdělat, jak s takovým zvířetem zacházet. Měl by vědět, jaké jsou jeho požadavky na šťastný život. Každé zvíře je má jiné. Návod je v hlavě každého člověka. Je to jako člověk k člověku. Je to partnerství,“ nechal se slyšet známý herec a moderátor.

Květa Fialová si povzdechla, že psí přátelé zůstávají věrní napořád, na rozdíl od mnohých dnešních mužů a Česká MISS Lucie Hadašová by zase jednou ráda měla velkého psa jako kontrast ke svému jorkšírkovi. Ale jedině až bude bydlet v rodinném domku.

Velmi zajímavou a užitečnou ukázkou byla simulovaná záchranná akce těžce raněného zvířátka, kterou předvedli lékaři z veterinární záchranné služby Pet-Medic, na něž se můžete obrátit s žádostí o pomoc 24 hodin denně na telefonní číslo 724 184 840. Pet-Medic spolupracuje se všemi složkami integrovaného záchranného systému, tedy s tísňovými linkami 155, 150, 158, 156 a 112, a pokud je zdravotní stav zvířecího pacienta vyhodnocen jako akutní, posádka vyjíždí okamžitě, dojezdové časy se pohybují podle místa zásahu a hustoty provozu v rozmezí 5–20 minut.

Úspěch akce na závěr zhodnotila hlavní organizátorka. „Během výstavy se podařilo umístit celkem 19 psů a 54 koček. Přejeme všem umístěným zvířátkům šťastný život a děkujeme všem, kteří přišli podpořit správnou věc, a hlavně těm, kteří se opuštěného pejska či kočičky ujali a splnili tak jejich sen,“ uzavřela Martina Trávníčková z Planety zvířat.

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Blanka Šormová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1200  (1200 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
906  (906 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
686  (686 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4360


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie