Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
44 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Iditarod

Vydáno dne 20. 03. 2007 (2023 přečtení)

Za jak dlouho lze zvládnout ujet se psím spřežením 1770 kilometrů? Pouhých devět dní, pět hodin, osm minut a čtyřicet jedna vteřin. Vítěz nejslavnějšího musherského závodu Američan Lance Mackay je pokračovatel svých předků. Jeho otec i strýc dokázali vyhrát stejný závod. Všichni vítězili se startovním číslem třináct.

Reklama


Letošní časy zaostaly hodiny za rekordem, protože na konci závodu počasí týmům nepřálo. Dvacet účastníků vzdalo a jeden pes zemřel.

Avšak jeden rekord přeci jen vznikl. Mackay jako první člověk během jediného měsíce zvládl dva extrémně těžké závody. Třináct z jeho šestnácti psů zvládlo během jednoho měsíce vzdálenost 3400 kilometrů.

Lance Mackay se závodu Iditarod účastnil již po šesté. Kromě toho překonal před pěti lety rakovinu hrtanu. Pouze tato nemoc mu tehdy zabránila dokončit závod.

 

Aljašský Iditarod má tradici v poštovní a zásobovací stezce. V roce 1925 se část trati stala nejrychlejší cestou pro léky, když děti onemocněly záškrtem. První závod se jel o 48 let později. První vítěz dosáhl času dvacet dní.

Někdy se Iditarod nazývá „Posledním důležitým závodem na Zemi“. Finanční odměna také není zanedbatelná, činí v přepočtu jeden a půl  milionu korun. Bonusová dodávka určitě vítězi udělá radost, protože na soutěž přijel čtrnáct let starým autem.

Legendární Rick Swenson absolvoval Iditarod devětadvacetkrát, zároveň drží i rekord v počtu vítězství: pět. Ale pozor, i žena Susan Butcherová dokázala vyhrát čtyřikrát. Nejrychlejší čas zdolání závodu je necelých devět dní.


[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: idnes, ČTK, iditarod.com )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
458  (458 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
298  (298 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
324  (324 hl.)
Odčervuji nepravidelně
312  (312 hl.)
Neřeším to
313  (313 hl.)

Celkem hlasovalo: 1705


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie