Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Dogdancing show Prague Acana

Vydáno dne 04. 03. 2007 (3761 přečtení)

Dogdancing show neboli tanec se psem. Osmnáctého února předváděli čtyřnozí i dvounozí soutěžící v hale na pražské Letné neuvěřitelné kousky. Organizace byla opravdu profesionální. Programem provázela moderátorka Renata Klusáčková. Spolu s hudební režií úspěšně bavila diváky. Soutěž měla celkem tři kola. V prvním soutěžící ukázali povinné cviky a v dalších dvou taneční sestavy. Kromě zábavy a úžasných výkonů provázelo celý závod napětí, protože o vítězném páru rozhodovala každá desetina bodu.

Reklama


Úžasné výkony

Hned při vstupu do sportovní haly bylo jasné, že nejen soutěžní výkony si zaslouží uznání. Vystavené ceny, reklamní plakáty, projektor, zvuk… Prostě vše pečlivě připravené a upravené.

Začínalo se povinnými prvky. Ač se neustále opakovaly ty samé, rozhodně diváky nenudily. Každé plemeno mělo svůj půvab. Kolo povinných prvků hodnotila rozhodčí Petra Malá. Vždy se závodníky svoje hodnocení probrala, což pomáhá při další přípravě.

Povinné cviky

Vanda Gregorová a Enrisa Orlen 
     

Každý soutěžící má předvést čtyři povinné cviky. Tři nejlépe oznámkované se mu počítají. Někdy psovod rovnou jeden cvik vynechává. V této části se nehodnotí kostým a ani ji nedoprovází hudba. Slalom znamená proplétání se psa mezi nohama psovoda, který jde nejdříve pět metrů vpřed a potom vzad. Povely mohou být pouze slovní. Při otočce smí psovod použít i posunky. Pes se otáčí u nohy psovoda a před psovodem. Stejně tak plazení. Posledním povinným cvikem je couvání před psovodem a kolem něj.

Oficiální zahájení

Po ukončení prvního kola moderátorka oficiálně show zahájila. Dle zvyku poděkovala sponzorům a představila další dva rozhodčí z Velké Británie. Paní Doneldu Guy a příznivcům dog dancingu určitě známého, pana Atillu Szkukaleka.

 

 Achaia

Druhé kola je specifické povinnou rekvizitou. Tentokrát jí bylo jakékoliv zavazadlo. Soutěžící ve své dvouminutové sestavě využívali kufry, batohy, košíky, ranečky, aktovky a jiné..Výběr hudby se většinou držel oblíbených hitů nebo melodií z filmů či seriálů.

Převažovalo podání sestavy jako příběhu. Například povedené scénky v kostýmu policie, pobřežní hlídky, Karkulky sklidily úspěch.

 

Finále

Alena Smolíková 
Keysi

Vrchol Dog Dancing Prague Acana show měl přijít na řadu po patnácté hodině. Předcházela mu přestávka a ukázka kickboxu, které se aktivně zúčastnila i česká rozhodčí Petra Malá.

Devět postoupených dvojic při svém vystoupení tančilo v neuvěřitelné souhře a lehkosti. Sestava není časově omezena. Kostýmy dívky sladily s povahou hudby, většinou se elegance doplňovala s nápaditostí.

Ač tančilo devět týmů, viděli jsme jen sedm "paniček". Helena Potfajová a Šimona Drábková se účastnily finále každá se dvěma pejsky. Samotné finále však o nějaké desetinky vyhrála čivava. Enrisa Orlen se svou partnerkou Vandou Gregorovou diváky, a to nepřeháním, fascinovaly. Popsat nelze. To se musí vidět. Ale přeci jen pro ukázku: Enrisa umí chodit po čtyřech, po třech i po dvou nohách, k tomu stíhá otočky a pohyb do všech světových stran. V celkovém pořadí obsadily třetí místo. Druhé místo vytančila Lada Krejčová s Achaiou plemene belgický ovčák.

Lucie Smolíková 
Sunny Day

Jejich vystoupení kladlo důraz na opravdový tanec..


Loňské vítězství obhájila Alena Smolíková a Dapper Dame Black Chevers. Určitě ji potkáte s její border kolií na HAFBO plese, kde předvede ukázku dogdancingu.

 
Dogdancing show je jedinečná ještě v jednom ohledu. Všichni soutěží v jedné kategorii. Protože každý výkon si zaslouží veliký obdiv. A i těm, kteří nevyhráli, máme co závidět. Nejen úroveň výcviku, ale hlavně radost z pohybu a spolupráce.

 

Kam se můžete přijít na dogdancing podívat...

Jarní pohár Brasy

2. kolo 10.3.
3. kolo 21.4.
tělocvična ZŠ Květnového vítězství , Praha 4

Postupové zkoušky dogdancing

11.3. a 22.4.
tělocvična ZŠ Květnového vítězství , Praha 4

[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1275  (1275 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
968  (968 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
738  (738 hl.)
Odčervuji nepravidelně
850  (850 hl.)
Neřeším to
830  (830 hl.)

Celkem hlasovalo: 4661


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie