Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
31 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

III. HafBO Mikuláš - Jaký byl

Vydáno dne 10. 12. 2006 (3493 přečtení)

Poslední akce letošního roku je za námi. Pejsci i páníčkové si jistě díky ideálnímu počasí a dokonalé organizaci odnesli pěkné zážitky. Místem činu byla Velká Dobrá nedaleko Kladna a její blízké okolí. Hodina srazu byla příjemná i pro ty, kteří si rádi o víkendu přispí. Účast zahrnovala od roztomilých Jack Russell Teriérů až po elegantní dogu velmi rozličné kategorie. I když početní ridgebackové se nedali přehlédnout...Hned v interiéru sokolovny vznikly čtyři skupiny zhruba deseti psů, kritériem dělení se stal věk. Každá skupina musela mít zástupce z rozmanitých věkových kategorií. A co se dělo dál?

Reklama


První úkol určitě pejsky příjemně naladil. Kdo by měl něco proti soutěži v lapání pamlsků? Na výběr byly piškotky neno buřtíky, hádejte, co páníčci svým mazlíčkům v drtivé většině vybírali...

 

Průbežný úkol visel během cesty na několi stromech v podobě teček a čárek. Díku bohu za jediného člověka z naší skupiny, který morseovku ovládal. Ostatní se s ní v dosavadním životě neměli čest seznámit nebo ji už dávno zapomněli...
Další stanoviště připravilo podlézání překážky, což nikomu nečinilo potíže. Chůze po kládě se oprávněně jevila složitější – málokdo ji přešel úplně celou.
 
Pak následovala sprinterská disciplína. Spočívala v odložení psa do rukou slečny, která velela stanovišti. Páníček
se proběhl lehkým klusem přes louku a od pejska se očekávalo, že bude nadšeně a co nejrychleji po přivolání následovat svého pána. Ne vždy se očekávání naplnilo. Na druhou stranu, slečna by určitě ocenila, kdyby se s některými pejsky nemusela tak trochu prát...Takový padesátikilový pes deroucí se vpřed dá jednomu pěkně zabrat a to nemluvě o vzteklém jezevčíkovi, který byl nakonec tak zmaten, že se vydal místo za páníčkem na opačnou stranu.
 
Opět příjemnou soutěží bylo hledání indicií na pasece. Indicie totiž sdílely provázek s buřtíky. Našli jsme všechny. Bohužel jednu indicii prý pejsek zaměnil za buřtíka. Indicie měly dovést tým k názvu plemena. Správnou odpověď – argentinskou dogu, dali dohromady asi všechny týmy.
 
Nakonec už jen zbývalo najít dvě loga a vrcholem se stala prověrka cvičitelských schopností páníčků. Myslíte si, že vás pes dokonale poslouchá? Zkuste si výcvik se zavázanýma očima. A nesmíte se psa ani dotýkat…Výsledek? Třeba takovýto: Páníček si chodí naslepo po louce a pejsek běhá vesele opodál. Samozřejmě ne každý. Většina získala za úkol alespoň padesát procent bodů.
 
A hurá na pozdní oběd. Jenže než jsme se dočkali smažáku, čekací lhůta se totiž protáhla - prý nedostatek personálu, nastalo vyhlášení.
 
Čtvrtá skupina stanula na bramborovém místě, první skupina získala bronz, třetí skupina stříbro a druhá skupina zlato. Všichni psi vzkazují, že vyhrané odměny jim moc chutnaly. Páníčkové děkují za příjemně strávené odpoledne...
 
 
Další ohlasy od účastníků jsou vítány...
 
 
 
 
 
 
                               HAFBO team se těší na další akce, děkuje za účast a brzy nashledanou!


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie