Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
58 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

III. HafBO Mikuláš - Jaký byl

Vydáno dne 10. 12. 2006 (3272 přečtení)

Poslední akce letošního roku je za námi. Pejsci i páníčkové si jistě díky ideálnímu počasí a dokonalé organizaci odnesli pěkné zážitky. Místem činu byla Velká Dobrá nedaleko Kladna a její blízké okolí. Hodina srazu byla příjemná i pro ty, kteří si rádi o víkendu přispí. Účast zahrnovala od roztomilých Jack Russell Teriérů až po elegantní dogu velmi rozličné kategorie. I když početní ridgebackové se nedali přehlédnout...Hned v interiéru sokolovny vznikly čtyři skupiny zhruba deseti psů, kritériem dělení se stal věk. Každá skupina musela mít zástupce z rozmanitých věkových kategorií. A co se dělo dál?

Reklama


První úkol určitě pejsky příjemně naladil. Kdo by měl něco proti soutěži v lapání pamlsků? Na výběr byly piškotky neno buřtíky, hádejte, co páníčci svým mazlíčkům v drtivé většině vybírali...

 

Průbežný úkol visel během cesty na několi stromech v podobě teček a čárek. Díku bohu za jediného člověka z naší skupiny, který morseovku ovládal. Ostatní se s ní v dosavadním životě neměli čest seznámit nebo ji už dávno zapomněli...
Další stanoviště připravilo podlézání překážky, což nikomu nečinilo potíže. Chůze po kládě se oprávněně jevila složitější – málokdo ji přešel úplně celou.
 
Pak následovala sprinterská disciplína. Spočívala v odložení psa do rukou slečny, která velela stanovišti. Páníček
se proběhl lehkým klusem přes louku a od pejska se očekávalo, že bude nadšeně a co nejrychleji po přivolání následovat svého pána. Ne vždy se očekávání naplnilo. Na druhou stranu, slečna by určitě ocenila, kdyby se s některými pejsky nemusela tak trochu prát...Takový padesátikilový pes deroucí se vpřed dá jednomu pěkně zabrat a to nemluvě o vzteklém jezevčíkovi, který byl nakonec tak zmaten, že se vydal místo za páníčkem na opačnou stranu.
 
Opět příjemnou soutěží bylo hledání indicií na pasece. Indicie totiž sdílely provázek s buřtíky. Našli jsme všechny. Bohužel jednu indicii prý pejsek zaměnil za buřtíka. Indicie měly dovést tým k názvu plemena. Správnou odpověď – argentinskou dogu, dali dohromady asi všechny týmy.
 
Nakonec už jen zbývalo najít dvě loga a vrcholem se stala prověrka cvičitelských schopností páníčků. Myslíte si, že vás pes dokonale poslouchá? Zkuste si výcvik se zavázanýma očima. A nesmíte se psa ani dotýkat…Výsledek? Třeba takovýto: Páníček si chodí naslepo po louce a pejsek běhá vesele opodál. Samozřejmě ne každý. Většina získala za úkol alespoň padesát procent bodů.
 
A hurá na pozdní oběd. Jenže než jsme se dočkali smažáku, čekací lhůta se totiž protáhla - prý nedostatek personálu, nastalo vyhlášení.
 
Čtvrtá skupina stanula na bramborovém místě, první skupina získala bronz, třetí skupina stříbro a druhá skupina zlato. Všichni psi vzkazují, že vyhrané odměny jim moc chutnaly. Páníčkové děkují za příjemně strávené odpoledne...
 
 
Další ohlasy od účastníků jsou vítány...
 
 
 
 
 
 
                               HAFBO team se těší na další akce, děkuje za účast a brzy nashledanou!


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
687  (687 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
434  (434 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
399  (399 hl.)
Odčervuji nepravidelně
397  (397 hl.)
Neřeším to
384  (384 hl.)

Celkem hlasovalo: 2301


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie