Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
53 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Svod na Konopišti

Vydáno dne 03. 12. 2006 (1600 přečtení)

Tak má náš Apollon první oficiální akci za sebou. Ani my ani on jsme svod do rostu nepojali nijak vážně. Na kariéru úspěšného vystavovatele se nechystáme. Přijde nám zábavnější jezdit po nejrůznějších akcích pořádaných pro pobavení a ne pro slávu. Ale zase jsme byli zvědavi na profesionální posouzení našeho mazlíčka. Nemluvě o jeho nadšení, když má možnost potkat nové psí kamarády. Tak jsme tedy absolvovali předcestovní přípravu - kontrolu zdravotní způsobilosti u veterináře a druhý den ráno vyjeli směr Konopiště. Organizaci se nedalo nic vytknout. Zázemí bylo také vynikají. Například  restaurace přímo u místa posuzování přístupná i psům. Hlavní poradkyní pro naše plemeno, tedy leonberger, je pí Pavlovská. Představila nám rozhodčího K. Hořáka a opatrně upozornila na jeho někdy mírně svérázný smysl pro humor...

Reklama


 

Rozebírat osobnost pana rozhodčího nechci. Od toho jsou tu jiní a je jich, jak jsme později zjistila, hodně. Já jsem si na něj vlastní názor udělala a nemám s ním problém.

Svod probíhal dle časového harmonogramu. Protože jsme byli hříšníci a účastnili se svodu až ve 21 měsících, nešli jsme s ostatními sourozenci ze stejné chovatelské stanice stanicí, ale až skoro poslední individuálně.

Jestli na něčem musíme pracovat, tak na příliš velkém nadšení našeho psa k přátelení s jinými psy. V těchto chvílích opravdu zapomíná, že na vodítku se nesmí tahat. Naštěstí se pes při svodu předváděl individuálně. Co se týče chování dopadl bezvadně. I zuby dobrovolně ukázal a to není zrovna jeho hobby. Svou přátelskou povahu předvedl i na panu rozhodčím.

Celkově jsme nebyli hodnocením překvapeni. Že má Apollon postavu i charakter odpovídající plemeni, krásnou hlavu a křivé zadní nohy, víme. Novinkou byl jeden zdvojený zoubek. No, na chov to nebude, ale pro nás to bylo pozitivní. nemluvě o tom, že k čemu skvělé naplnění standartu, když povahou je pes nevyrovnaný. Jinak se našli i pejsci pohublí, potřebující dietu, agresivní nebo vystrašení takovým způsobem, že je majitelé do kruhu museli donést.

Celkově byl svod prokládán praktickými radami pro chov. Hodnotilo se nahlas, a tak z toho každý něco měl. Paní Pavlovská předávala zkušenosti a ochotně radila, jak zlepšit nedostatky. Sama předvedla svou fenku a přidala sebekritiku za její mírnou nadváhu.

Takže přeji všem leonbergerům zodpovědný přístup páníčků k jejich chovu a těším se na další akci, kam pojedeme už jen jako diváci.


[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
480  (480 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1825


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie