Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
5 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

VELKÁ CENA TARTu I. Ročník

Vydáno dne 17. 11. 2006 (1787 přečtení)

Dne 11.11.2006 se konal první ročník Velké ceny TARTu. Pořadatelství se ujala organizace SKS TART region Pelhřimov. Počasí se k pořadatelům neobrátilo zády, tak se mohl očekávat velice hezký kynologický souboj všech psovodů, kteří cvičí své psy podle zk. řádu TART. Velká cena TARTu se ve vypsaných kategoriích konala beze stop. Z 28 přihlášených účastníků se dostavilo nakonec 15 účastníků, zbytek účastníků nedorazil ani se z neúčasti neomluvil, což bylo nefér vůči pořadatelům, kteří měli nachystáno velké množství cen pro všechny tři kategorie podle kterých se Velká cena TARTu konala. Šlo o T1, T2, T3.

Reklama


Kategorie T3 byla zrušena a dva účastníci z této kategorie se přesunuli do kategorie T2. Posuzování kynologického závodu se ujal pan Zdeněk Babor, který se svého úkolu zhostil na jedničku, za což mu náleží naše veliké díky. V roli figurantů se výborně předvedli Filip Štrach a Vojta Maurer. Prvně jmenovaný prováděl hladká zadržení dle T1 a druhý jmenovaný kompletní technickou část u všech disciplín, hladké zadržení dle T2 a kontrolní výkon dle T2.

 V kategorii T1 probíhali veškeré zákroky do ochranného rukávu typuVega a v kategorii T2 byli všechny zákroky do ringa. Všichni závodníci podávali dobré výkony ve svých daných kategoriích, ale bohužel došlo i na dvě nuly při poslušnosti, kdy se psi poprali. Při disciplíně obran byli vidět velice hezké a razantní obrany což předvedli psi Martina Kiesslinga z TARTu Lišíc, Bred z Perštátského mlýna Zdeňky Maurerové či psi psovodů z Vězeňské stráže. Nejlepší poslušnost dle T1 předvedl Martin Lacek z Městské policie Jihlavy se svojí malinoiskou Azra Murat s 92 body. V kategorii T2 měla nejlepší poslušnost Zdeňka Maurerová SKS TART region Pelhřimov se svým NO Bredem z Perštátského mlýna za jejich poslušnost jim pan Babor nadělil 96 bodů. Nejvyšší počet bodů za kompletní obranu dle T1 obdržel Martin Kiessling s NO Maxem a to 92 bodů. V kategorii T2 měla nejvyšší počet bodů opět Zdeňka Maurerová se svým psem Bredem obdržela 94 bodů.

Velké ceny TARTu se účastnili němečtí ovčáci, rotvajler, cane corso, československý vlčák, belgický ovčák malinois, beauceron.

Velice hezkou práci předvedl pes plemene cane corso Káji Prokešové z SKS TART region Pelhřimov při poslušnosti a při obraně, kde se svými 65 kg velice zaměstnával figuranta za což si vysloužil v těžké konkurenci plemen krásné 5. místo.

Konečné výsledky první tři místa:

Kategorie T1

místo 1. Martin Lacek Městská policie Jihlava - Azra Murat - BOM
místo 2. Martin Kiessling TART region Lišov - Asso - NO
místo 3. Martin Kiessling TART region Lišov - Max - NO


Kategorie T2

místo 1. Zdeňka Maurerová TART region Pelhřimov - Bred z Perštátského Mlýna - NO
místo 2. Adéla Richterová TART region Hlubočepy - Brix z Husovy - Tvrze Beauceron
místo 3. Václav Pudil TART region Pelhřimov - Nik z Litavské Kotliny - ČSV


Závěrem by jsme chtěli velice poděkovat sponzorům, bez kterých by se jistě tato akce nemohla uskutečnit, jde především o KVS o.s. náprava a převýchova psů, Firmě Gilpa Liberec, Firmě CANDY, Firmě TEKRO, a závěrem by jsme chtěli poděkovat Krajské veterinární správě z inspektorátu Pelhřimov za rychlé a bezproblémové vyřízení veškerých formalit, bez kterých se nemůže konat žádná významnější kynologická akce.

Za rok se těšíme na další ročník Velké ceny TARTu, protože jen v TARTu najdeš PARTu.


[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Iveta Sršňová | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1198  (1198 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
902  (902 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
683  (683 hl.)
Odčervuji nepravidelně
787  (787 hl.)
Neřeším to
768  (768 hl.)

Celkem hlasovalo: 4338


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie