Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
43 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Flyball - aport, adrenalin, akcelerace

Vydáno dne 05. 11. 2006 (1762 přečtení)

Je váš pes temperamentní, ale vy dáváte přednost méně aktivním sportům? Aportuje váš hafan s nadšením? Baví vás týmové soutěže? Co takhle zkusit flyball... Dráha se skládá ze čtyř skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míčky. Pes musí překonat překážky, chytit míček a ten aportovat zpátky přes překážky. Avšak pozor, na závodech sice psovod se psem neběhá, jenže při tréninku si i páníček mnohokrát proběhne celou dráhu...

Reklama


Tento sport činí napínavým hlavně soutěžení týmů, nikoliv jednotlivců. Týmy jsou nejčastěji čtyřčlenné. Psi startují postupně systémem jeden pes doběhne na cílovou čáru, druhý vybíhá. Čas družstva se sčítá. V cíli musí být nejen všichni čtyři psi, ale i čtyři míčky. Vždy závodí zároveň dvě družstva - každé na své dráze.

Výška překážek se odvíjí od výšky nejmenšího psa v družstvu. Z jeho kohoutkové výšky se pro překážku odečítá deset cm. Minimální výška překážky je 20 cm a maximální 40 cm. Po parkurovém tréninku se pes musí naučit spustit flyballový box. Na něm dělá takzvanou plaveckou otočku, tím spustí mechaniku, míček je vystřelen. Pes ho musí chytit a aportovat zpět přes překážky. V soutěží musí být jeden člověk pověřen "nabíjením" boxu - během závodu má na jedno nabití zhruba dvě vteřiny času.

 Nejdůležitější je motivace psa pro aport, která nesmí končit chycením míčku. Pejsek by měl pochopit, že sprint končí až v cíli a ne ulovením kořisti. Zároveň se musí soustředit na překážky - plynulé překonání šetří mnoho času. Problémem se může stát konkurenční agresivita. Pes vidí kolegu s "jeho" míčkem...Proto je důležité, aby se nenechal ničím a nikým rozptýlit, což bývá výsledek mnoho hodin tréninku a později pak pravidelné účasti na závodech.

Flyball

Foto zdroj: www.flyball.org

Ná závěr bych ještě dodala zdánlivě samozřejmou věc. Sprint a otřesy jsou zátěží pro klouby. Nikdy netrénujte flyball na nepružném povrchu - třeba na betonu. S intenzivním trénování počkejte, až se pejskovi klouby plně vyvinou a zpevní. U každého plemena je tato doba individuální, nejlépe se informujte u chovatele, zda a odkdy je vhodné začít s flyballem.

Počátky flyballu nalezneme v Severní Americe kolem roku 1970. Česká republika má od roku 2003 vlastní flyball klub a česká družstva mají už výsledky na Mistrovství Evropy. Pravidla a odkazy na kluby naleznete na webových stránkách flyball.cz.


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: www.flyball.cz )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1438  (1438 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1133  (1133 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
893  (893 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1011  (1011 hl.)
Neřeším to
986  (986 hl.)

Celkem hlasovalo: 5461


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie