Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
52 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Flyball - aport, adrenalin, akcelerace

Vydáno dne 05. 11. 2006 (1641 přečtení)

Je váš pes temperamentní, ale vy dáváte přednost méně aktivním sportům? Aportuje váš hafan s nadšením? Baví vás týmové soutěže? Co takhle zkusit flyball... Dráha se skládá ze čtyř skokových překážek a flyballového boxu, který vystřeluje míčky. Pes musí překonat překážky, chytit míček a ten aportovat zpátky přes překážky. Avšak pozor, na závodech sice psovod se psem neběhá, jenže při tréninku si i páníček mnohokrát proběhne celou dráhu...

Reklama


Tento sport činí napínavým hlavně soutěžení týmů, nikoliv jednotlivců. Týmy jsou nejčastěji čtyřčlenné. Psi startují postupně systémem jeden pes doběhne na cílovou čáru, druhý vybíhá. Čas družstva se sčítá. V cíli musí být nejen všichni čtyři psi, ale i čtyři míčky. Vždy závodí zároveň dvě družstva - každé na své dráze.

Výška překážek se odvíjí od výšky nejmenšího psa v družstvu. Z jeho kohoutkové výšky se pro překážku odečítá deset cm. Minimální výška překážky je 20 cm a maximální 40 cm. Po parkurovém tréninku se pes musí naučit spustit flyballový box. Na něm dělá takzvanou plaveckou otočku, tím spustí mechaniku, míček je vystřelen. Pes ho musí chytit a aportovat zpět přes překážky. V soutěží musí být jeden člověk pověřen "nabíjením" boxu - během závodu má na jedno nabití zhruba dvě vteřiny času.

 Nejdůležitější je motivace psa pro aport, která nesmí končit chycením míčku. Pejsek by měl pochopit, že sprint končí až v cíli a ne ulovením kořisti. Zároveň se musí soustředit na překážky - plynulé překonání šetří mnoho času. Problémem se může stát konkurenční agresivita. Pes vidí kolegu s "jeho" míčkem...Proto je důležité, aby se nenechal ničím a nikým rozptýlit, což bývá výsledek mnoho hodin tréninku a později pak pravidelné účasti na závodech.

Flyball

Foto zdroj: www.flyball.org

Ná závěr bych ještě dodala zdánlivě samozřejmou věc. Sprint a otřesy jsou zátěží pro klouby. Nikdy netrénujte flyball na nepružném povrchu - třeba na betonu. S intenzivním trénování počkejte, až se pejskovi klouby plně vyvinou a zpevní. U každého plemena je tato doba individuální, nejlépe se informujte u chovatele, zda a odkdy je vhodné začít s flyballem.

Počátky flyballu nalezneme v Severní Americe kolem roku 1970. Česká republika má od roku 2003 vlastní flyball klub a česká družstva mají už výsledky na Mistrovství Evropy. Pravidla a odkazy na kluby naleznete na webových stránkách flyball.cz.


[Akt. známka: 0] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Sandra Bejšáková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: www.flyball.cz )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
687  (687 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
434  (434 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
399  (399 hl.)
Odčervuji nepravidelně
397  (397 hl.)
Neřeším to
384  (384 hl.)

Celkem hlasovalo: 2301


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie