Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
75 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Výstavní úprava shih-tzu aneb malá abeceda pro vystavovatele začátečníky - 2.část

Vydáno dne 21. 09. 2006 (3916 přečtení)

Pokud se rozhodnete svého šicího mazlíčka připravit na výstavní kariéru, čtete tyto řádky správně. Jestli jste úplný začátečník, bude se Vám možná z té přemíry informací motat zpočátku hlava, ale pakliže vytrváte a Vaše výstavní nadšení neopadne po prvním nezdaru- budete se zcela jistě po čase radovat z úspěchů.
 

Reklama


Další výstavní úpravy:
 

Naprostou samozřejmostí by měli být vyčištěné uši a vytrhané přebytečné chloupky a zastřižené drápky. Velmi dobré je též vystříhat chlupy mezi polštářky na spodní straně tlapek- jednak pejskovi nebudou klouzat tlapky a jednak i dle standardu při chůzi zezadu mají být viditelné polštářky u zadních tlapiček.
 
Upraveného vzhledu dosáhnete i zastřižením chlupů dokulata u všech tlapiček- zezačátku požádejte o pomoc buď zkušeného chovatele nebo psí salón. Vypadá to mnohem lépe nežli- velké ,,medvědí tlapy" s přerostlou srstí.
 

Vystříhání chloupků pod nosní houbou- je věcí každého- někdo to dělá někdo ne- osobně si myslím, že se tím jednak zvýrazní celkový vzhled obličeje a jednak je to mnohem upravenější než urousané a uslintané chloupky, které beztak pejskům jen zbytečně lezou do tlamičky.
 
Poprvé opět požádejte o radu a pomoc zkušeného chovatele nebo psí salón, protože si na to štěňátko musí zvyknout- provádí se buď nůžkami nebo zkušenější mohou použít strojek.
 

Taktéž vystříhání chloupků v bezprostřední blízkosti konečníku- lze provézt nešpičatými nůžkami nebo strojkem- provádějte jak na výstavu, tak na doma- ušetříte si tím neustálé mytí řítního otvoru od zbytků zaschlé stolice!
 
A nyní po těchto úpravách si připravte ,,kosmetický kufřík" s pomůckami na výstavu.
 

Opět neexistuje žádná 100% zásada co mít sebou......tady je seznam věcí, které používáme my: Kartáč bez kuliček na rozčesání srsti i úpravu srsti v kruhu, kartáč - tzv. pudlák- na vyčesání zaknocené srsti- např. na tlapkách či za ušima, kovový hřeben+ tupírák- na úpravu srsti na hlavě a na pěšinku, nůžtičky na roztříhání gumiček, nůžky na případné doúpravy srsti, gumičky, mašličky, gel- obyčejný vlasový - na úpravu srsti nad očima nebo prostředek Freeze it- od I.S. Bernard, antistat- zabraňující poletování srsti- vyrábějí všechny kosmet.firmy-každý musí vyzkoušet ten co mu bude vyhovovat, lak- na úpravu top knotu/culíčku/ bílý pudr na úpravu vousů, pudr ve spreji na úpravu-např. zašpiněných nebo počůraných nožiček- zamaskuje tyto drobné nehody. Samozřejmě pro jistotu několikero výstavních vodítek, napáječku na vodu, pár pamlsků za odměnu a ostatní dle individuálních potřeb.......osobně sebou vždy raději beru i fén a kulmu /ne vždy je však možnost připojit se k elektrice:-( /
 

Úprava top knotu - zlatý hřeb a korunka krásy u shih-tzu
 

Základem je samozřejmě kvalitní a hustá srst na hlavě - mezi výstavami řádně ošetřovaná- leckdy mívají i výstavní jedinci s tímto problémy a leckdy je v kruhu vidět shih-tzu s top knotem skládajícím se sotva z 10ti chlupů:-) Přitom se jedná o opravdovou korunku krásy- třešinku na dortu - dotvářející opravdu poutavý vzhled tohoto neobyčejného plemene. Existuje spoustu variant úprav a každý vystavovatel se snaží vytvořit tu svou- originální a nejkrásnější:-)
 
Pro začátek se naučte upravovat srst tak, aby Vám držela pospolu a alespoň v trošku upraveném celku.
 
U úplně malého štěňátka ve třídě dorostu s krátkou srstí - dělejte bez zbytečných složitostí jeden culíček - pečlivě vyčešte veškerou srst nad očima do jedné gumičky- uhlaďte gelem- tak aby srst držela dlouho tak jak potřebujete - ozdobte mašličkou a buď jen učeště tupíráčkem- do roztomilé a rozvrkočené ,,palmičky" nebo až chloupky povyrostou a bude možnost je nakulmovat - nakulmujte a natočte srst do ruličky směrem dozadu a zafixujte lakem.
 

U starších jedinců už lze dělat efektní culík vyčesaný do výšky.
 
Připravte si spoustu gumiček, kovový hřeben, tupírák, lak a případně kulmu.
 
Na hlavě si rozdělíme srst do dvou culíčků předního a zadního- přední- svážeme srst těsně nad očima- kde vytvoříme tzv. bublinku- uvolníme chlupy na čele, tak aby vytvořili nad nosem bouličku- bublinku, dále si svážeme srst do zadního culíčku- tyto 2 pak spojíme dohromady- ozdobíme mašličkou a buď jen natupírujeme nabo můžeme dál vyvažovat gumičkami do výšky, nakonec zafixujeme lakem.
 

Před vstupem do výstavního kruhu si srst přestříkejte antistatem, aby zbytečně nepoletovala, těsně, před tím než vejdete do kruhu si trošku stříkněte i na kartáč, ten si vemte sebou,aby jste neustále mohli upravit ,,malé nedostatky" a vzhůru do boje s ,,konkurencí" :-))))))))
 
[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Petra Sumeráková | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: www.iperial-bohemia.wz.cz )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1415  (1415 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1108  (1108 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
871  (871 hl.)
Odčervuji nepravidelně
985  (985 hl.)
Neřeším to
962  (962 hl.)

Celkem hlasovalo: 5341


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie