Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
76 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Sportovní odpoledne s Haf Bez Obav – 2. 9. 2006

Vydáno dne 11. 09. 2006 (4763 přečtení)

Na druhý den měsíce září 2006 budeme s mou paničkou dlouho vzpomínat. Zúčastnili jsme se totiž báječného sportovního odpoledne, které pro pejsky a jejich páníčky přichystali Míša a Petr Končulovi, a to jednak u příležitosti zahájení dalšího „psího školního roku“ na novém cvičišti, ale především na počest 2. výročí od založení Haf Bez Obav, kam tak rádi chodíme cvičit.

Reklama


Sešli jsme se kolem druhé hodiny odpolední v hojném počtu, a to právě na novém cvičišti, které se nachází na pěkné loučce v Praze 5 – Řeporyjích a tedy stranou od „ruchů velkoměsta“. Ještě před zahájením závodu, který byl pro nás všechny připraven jsem si oběhl „plac“ a přivítal se se všemi psími kamarády a kamarádkami a současně se seznámil i s několika, které jsem doposud neznal. obrázek 1 Mezi těmi novými kamarády byla i bulteriérka Dorotka, parsonka Abby a rodéský ridgeback Rodriguez, se kterými jsem si pěkně pohrál.
 
Naše hrátky byly však brzy přerušeny organizátory s tím, že „tedy jdeme na to“ a závody mohly začít. Byli jsme rozděleni do družstev po pěti dvojicích páníček – pes. Naši skupinku jsme tvořili (když nepočítám páníčky) welšpringršpanělka Sára, bišonek „Kasimek“, labrador Dáreček, rodéský ridgeback Rodriguez a já. V této sestavě jsme vyrazili na první disciplínu, která spočívala v obratnosti, poslušnosti a trochu i odvaze. Naším úkolem bylo nejdříve mimo soutěž zdolat jedny příkré kovové schody dolů, abychom se dále po cestě a tunelem pod tratí dostali k místu plnění první zkoušky . Během slézání těch schodů mě štípla včela hned vedle čumáku a chvíli trvalo než jsem se z leknutí uklidnil a panička mi mohla žihadlo vyndat. Nebyl jsem sám, na koho se „hmyzáci“ vrhli. Dárečkova panička dostala žihadlo také.
 
Ostatní se už ale bez úhony dostali na místo a mohlo se začít se soutěží. Jednotlivé dvojice musely společně zdolat poměrně vysoký „žebřík“ na skále, nahoře se otočit a sejít zase dolů. My jsme šli s paničkou na řadu až poslední. Když panička viděla, že některým mým kolegům to lezení dělalo problémy, začala mít také obavy, že to nezvládneme, ale já jsem jí brzy přesvědčil o opaku. Nahoru jsem vylezl jakoby nic a dolů jsem šel sice opatrněji, ale také jsme to zvládli dobře. Panička mě moc chválila, dostal jsem dobrotu a pokračovali jsme k dalšímu úkolu. Tím bylo přivolání temným tunelem. Panička mi nařídila čekat před tunelem a sama mi v něm „zmizela“. Za chvíli jsem ovšem uslyšel její „Akííí ke mněééé!“ Tak jsem vyběhl. Musel jsem ale dávat pozor, neb tunel byl plný kamenů, velkým i malým, kterým jsem se raději výhýbal. Šel jsem tedy sice obezřetně, nicméně, stejně jsme v této disciplíně měli s paničkou druhý nejlepší čas z naší skupinky.
 
Po zdolání žebříku a tunelu jsme se vrátili zpět na cvičební plac k plnění druhé série úkolů. Jako první byly na řadě skoky v pytlích. Naštěstí měli páníčci tolik rozumu, že do pytlů nenacpali nás, ale sami sebe. Páníčci nám nařídili sedět a čekat na místě, sami se nasoukali do pytlů, odskákali několik metrů dál k lavičce, tam se posadili a přivolali nás k sobě. Toť se ví, že jsme všichni běželi s chutí, neboť nás lákala vidina potahat se s páníčkem o ten pytel….Tedy aspoň já jsem měl na ten pytel velký zálusk a taky jsem si s ním s paničkou trochu pohrál.
 
Po pytlích následovalo chytání piškotů. Každý páníček obdržel 5 piškotů, které jsme my pejsci měli za úkol v letu chytit. Po prvním neúspěšném pokusu, kdy mi ovšem panička špatně nadhodila, jsem už všechny další čtyři piškoty chytil.
 
Třetím úkolem druhé série bylo válení sudů. Během půl minuty musel každý pejsek udělat co nejvíce sudů. Mně se povedl jenom jeden, ale můj kamarád Rodriguez stihl dokonce čtyři. Když jsme dováleli sudy všichni, přesunuli jsme se po cvičišti k plnění třetí série cviků.
 
Jen tak pro zábavu jsme si mohli vyzkoušet jízdu na kolečku. Moji kamarádi se nevím proč všichni báli, a tak jsme jim to s paničkou názorně předvedli. Protože jízdu na kolečku zbožňuji, ani se mi nechtělo vystupovat, když jsme dojeli zpět ke „startovní čáře“. Ostatní kamarádi následovali našeho příkladu a některým se podařilo překonat strach a ujet alespoň pár metrů. Nejstatečnější z nich byl překvapivě bišonek Kasimek, kterému je teprve pět měsíců.
 
Zatímco jízda na kolečku byla opravdu jen pro zábavu, následující úkol, kterým bylo plazení, už byl zase za body a na čas. Tento úkol jsme plnili celá skupinka najednou. Jakmile se řeklo „teď“ měli pejsci nebo jejich páníčci zalehnout a doplazit se k cíli vzdáleném asi 10 metrů. Jelikož si všichni nebyli jisti, jakže se to máme vlastně plazit, byli jsme s paničkou požádání, abychom to předvedli. Moje panička namítla, že já se plazit na povel neumím, což je, a to přiznávám, pravda. Nicméně za pamlsek a vydatného úsilí paničky, která mi tlačila na kohoutek, jsem uplazil asi tak dva metry a byl pochválen. Když ale přišlo na plnění úkolu „na ostro“, dopadlo to zcela jinak…..Místo mě zalehla okamžitě panička a doplazila k cíli ještě dřív než první z pejsků. Já se mezitím na startu nerušeně zabýval sbíráním pamlsků , které tam někomu vypadly z kapsy. Úkol v plazení končil tehdy, když se na start vrátil poslední pejsek a páníček ze skupiny, a jak nám bylo řečeno, byla naše skupina ze všech čtyř tou nejrychlejší.
 
V následující disciplíně už jsem byl ale zase jako doma. Jednalo se totiž o klasickou poslušnost u nohy ovšem s tím rozdílem, že páníčci museli mít zavázané oči,a tudíž neviděli, jestli my pejsci plníme správně vydané povely. Naším úkolem zde bylo vyjít po boku páníčka u nohy, po pár krocích se zastavit, sednout si, pak pokračovat zase pár kroků, lehnout si, pak dojít k cíli, otočit se a opět u nohy dojít zpět ke startu. Panička ze mě měla radost, protože jsem požadovaný úkol zvládl pěkně a ona se přitom s tím šátkem na očích ani jednou nepřerazila.
 
Závěrečná série úkolů mě bavila ze všeho nejvíc. Nejdříve jsme museli proběhnout jakýmsi úzkým dlouhým tunýlkem, vytvořeným z prken a plachty a na jeho konci si sami odhrnout plachtu a sednout si před páníčka, který už tam čekal. Překážky tohoto typu zdolávám rád, ale ta plachta na konci mě přece jen na vteřinu zarazila. Ale opravdu jen na vteřinku, neboť mě panička slovy ujistila, že tudy se opravdu leze ven. Dostal jsem pochvalu, pamlsek a mohli jsme pokračovat v dalším úkolu, a to přiaportování buřta páníčkovi.
 
Jelikož jsme šli na řadu opět poslední, slintal jsem jak bernardýn, když jsem sledoval kamarády, jak nosí (nebo taky baští) buřtíky. Když se dostalo i na mě a panička hodila buřta se slovy „Aki, aport!“, raději jsem ještě trochu prošmejdil cestu k „aportíku“ a vysbíral zbytky buřtíků, které upadly mým kolegům. Pak jsem našel ten svůj, čapl jsem ho do tlamy a ještě než jsem ho stačil zbaštit, panička mě doběhla, vzala za vodítko a se slovy „ke mně“ lákala k cíli. Tam mi buřta, kterého jsem v té rychlosti ani nestačil rozkousat a spolknout, vyndala z tlamy. Hned mě ale pochválila a kousek buřta za odměnu vrátila. Jelikož se bodově hodnotilo jen donesení, částečné donesení či nedonesení a ne způsob, jakým byl aport psem přinesen, měli jsme tento úkol za celý jeden bod.
 
Panička mi záměrně ten buřtík nedala sníst celý, abych neměl moc plný žaludek na další úkol, což byly skoky přes překážky. Byla tam improvizovaná „agiliťácká“ dráha, ale na rozdíl od skutečného agility tyto překážky musel se psem překonávat i páníček. Během této disciplíny byl na nás pejsky krásný pohled a na naše páníčky velmi legrační. Odskákal jsem všechno s velkým nadšením a taky aby ne, když jsem za odměnu dostal zbytek toho buřta.
 
Skoky přes překážky končil celý závod a zatímto my jsme pejsci dostali volno na hraní, páníčci zatím připravovali táborák a organizátoři zpracovávali výsledky. Jakmile byl ohýnek připraven, v krabici u něho nachystány buřty a chléb, přistoupilo se k vyhlášení výsledků. Nejdříve byly vyhlášeny soutěže, které se prováděly skupinově. Zde naše skupinka skončila na 2. místě. Poté následovalo vyhlášení jednotlivců. Byli jsme s paničkou velmi překvapeni, když Míša zavolala i nás. Dostali jsme spolu s křížencem flat coated retrievera Kuraiem diplom za 3. místo a potřásli nám tlapkou. Druhé místo získal můj kamarád Rodriguez a diplom za první místo obdržela fenka ridgebacka Akima. Jelikož to byl ze všech „sranda závodů“, kterých jsme se s paničkou zúčastnili, první, ve kterém jsme se tak hezky umístili, udělala mi panička památeční foto s diplomem.
 
Po vyhlášení vítězů už se šlo rovnou k táboráku, opékaly se buřty, páníčci klábosili mezi sebou a samozřejmě nás pomlouvali, ale nám to nevadilo. Buď jsme soustředěně loudili všude možně (jen ne u svých páníčků) anebo jsme si hráli. Já se báječně vyřádil s „bulinkou“ Dorotkou a bylo mi docela líto, když pak panička zavelela k odchodu. Přijel pro nás totiž paniččin bratr a my museli domů. Se všemi jsme se pěkně rozloučili s tím, že už se těšíme na další podobné akce a na cvičení.
 
Bylo to báječné odpoledne se spoustou legrace, her a dovádění. Domů jsme přijeli příjemně unaveni, tedy hlavně já, takže jsem sebou plácl do chodby na své místo a usnul jako špalek.
 


Haf haf, Váš Akíčita.
 
Související články:
II. HafBO sportovní den (05.09.2011)
HAFBO SLAVÍ NAROZENINY - I. HafBO sportovní den (22.08.2006)

[Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Eva Němejcová | Počet komentářů: 13 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1207  (1207 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
915  (915 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
691  (691 hl.)
Odčervuji nepravidelně
799  (799 hl.)
Neřeším to
778  (778 hl.)

Celkem hlasovalo: 4390


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie