Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
35 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Chlupatý horor

Vydáno dne 26. 05. 2006 (3101 přečtení)

Nevíte, co to je? Tak já vám to povím. Je to člen naší rodiny, psí kamarád plemene briard. Pořídili jsme si ho na jaře roku 2005 a roztomiloučkou tříměsíční živou hračkou jsme byli okouzleni.
 
Ode dne, kdy k nám přišel, se život naší rodiny změnil. Sice ze začátku to byla velmi příjemná změna, mít doma tak zábavného člena rodiny, jenže to jsme ještě nevěděli, co nás čeká.

Reklama


První týden začal tím, že přes den si nikdo z nás nemohl ani odpočinout, bylo požehnáním, když si malý rošťák lehl a půl hodinky spal. A když zrovna nespal a nedělala obvyklé rošťačiny (ožírání a ožužlávání všech věcí, oblečení, bot i papučí), tak vytvářel loužičky všude, kde se dalo, hlavně v mém pokoji. Smrdutý a zničený koberec jsme museli vyhodit a vyměnit za plovoucí podlahu. Po hrozných a vyčerpávajících bojích pro obě strany se nakonec naučil chodit na dvůr a povinnost drhnutí, dezinfekce, sušení a vysávání se alespoň změnila v příjemnější činnost – splachování dvora.
 

O tři měsíce později nastal další problém, kožíšek rostl, houstl a huňatěl a nastal opravdový horor – česání. Vždy, když jsem ho začala česat, situace se změnila v menší rvačku o to, kdo zvítězí a získá si tak rozhodující slovo. Výsledek byl vždy stejný; 1:0 pro chlupáče.
 
„Musíme na to jít jinak“, řekli jsme si, a začali inovovat. Do tlamy dostal buvolí kost, kterou jsme mu v podstatě tlamu zacpali, nohy drželi mamka s taťkou a já jsem se snažila česat. Než se vzpamatoval z leknutí, trvalo asi dvě minuty, pak vyskočil na všechny čtyři, srovnal v tlamě ulovenou kořist a hrdě se vztyčenou hlavou odcházel do bezpečí.
 
Rada našeho chovatele zněla: „Jak řekl velký Lenin – česat, česat, česat“, což se opravdu lehce řekne, ale hůře provede.
 
Dnes je Bafíčkovi 1 rok, česání sice dál nemiluje, ale moje ranami a boulemi tvrdě vykoupená trpělivost se vyplatila. Česání zvládáme obstojně, Bafíček jen bedlivě sleduje, kolik mu z kožíšku zase ubylo okrasy, ale nakonec dojdeme spokojenosti na obou stranách.
 
Moje rada všem chovatelům briardů zní nakonec stejně – česat, česat, česat ihned od psího miminka, jinak budete prožívat stejný „horor“ jako jsme prožívali my.
 

A víte, co obnáší „horor“ jít s takovým psím puberťákem na procházku, kde potkáváte spoustu lidí a psů? Ne? Tak jestli budete chtít, já vám povykládám i o tom. Ale až někdy příště.

[Akt. známka: 1,69] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Míša Šmídová | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
689  (689 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
439  (439 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
405  (405 hl.)
Odčervuji nepravidelně
402  (402 hl.)
Neřeším to
391  (391 hl.)

Celkem hlasovalo: 2326


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie