Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
49 Hostů, 1 Uživatel

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Adri vypravuje: "Jak jsem dělala zkoušku"

Vydáno dne 26. 12. 2005 (2269 přečtení)

Jednoho večera, když jsme se všichni, to jest pán s paničkou a my čtyři fenky povalovali u televize, povídá mi panička: „Poslouchej Adri, slíbila jsem napsat článek o zkouškách a nic mě nenapadá. Nechtěla bys mi s ním pomoci?“ Já na to samozřejmě nic, akorát zívnu. To tak, chodit na cvičák, jezdit po výstavách a ještě publikovat, ani mě nenapadne. Ale německá ovčanda Axa do mne drbne svým prošedivělým čumákem a povídá: „ Jdi jí to nadiktovat, je naší povinností udělat vždycky všechno, co je v našich silách.“ „Tahle životní filosofie německých ovčáků je pěkně hloupá“ zavrčí z gauče moje máma Alka, „já se celej život tvářím jako úplně blbej pes a jaktěživo po mně nikdo nic nechtěl.“ „Stejně by Adri nic nevymyslela“ praví pohrdavě rozmazlená minitoyka Veverka, „ jediný co umí, je trhat linoleum“. „A ty kadit do botníku“ vzpomenu pohotově Veverčin nejnovější hit.To lino bylo stejně starý (dva měsíce, poznámka chovatelky), ale navzdory tomu paničce s tím článkem pomůžu. Jsem totiž v jádru velice ochotný pes.
 

 

Reklama


Bylo to jednoho slunného květnového rána. Panička mě trochu učísla, topknot mi sepnula nenápadnou gumičkou a vyrazily jsme na dostihové závodiště v Hluboké nad Vltavou. Tam se totiž skládaly zkoušky ovladatelnosti a pracovní upotřebitelnosti psů. Tyto zkoušky jsou přístupné všem psům s průkazem původu. Když jsme dorazily na místo, bylo tam už spousta aut, lidí a psů. Některé jsem znala ze cvičáku, ale většina byla z jiných měst. Panička se hned zakecala s ostatními psovody, rozebírali zkušební řád, bodování cviků a bůhvíco ještě. Já jsem volný čas využila k tomu, abych se pěkně urousala a stihla jsem se dokonce i maloučko zabahnit v jediné louži, kterou se mi podařilo objevit vyloženě šťastnou náhodou. Panička mi připadala trošku nervózní. Byla jsem nejen jediný přihlášený pudl, ale dokonce i jediný zástupce společenských plemen, a tak záleželo na tom, abych neudělala ostudu. Jinak tam byli němečtí a belgičtí ovčáci, knírači, boxer, dobrman, howavart, flanderský bouvier, bearded kolie a soft coated wheaten teriéři. Sledovaly jsme s paničkou výkony našich kamarádů i cizích psů. Naprosto excelentně cvičil flanderský bouvier, jeden z německých a jeden z belgických ovčáků (jediní udělali zkoušku na výbornou). Hůře se dařilo teriérům a bearded koliím. Pak jsem byla na řadě já. Začínalo se dlouhodobým odložením na 30 metrů. Nesmí se hnout ani pes, ani psovod, a tak se nám těch 10 minut zdálo dost dlouhých. Stejně jsem si jednou ňafla a už byly tři body v tahu. Takže nakonec dvanáct bodů z patnácti za odložení. Kdybych se zvedla a popošla, byla by to nula a konec zkoušky, takže se zdálo, že si panička oddychla. Další disciplíny už byly u nohy psovoda a já se snažila, jak nejlíp jsem dovedla. Pár bodíků mi sice ještě uteklo, ale nakonec těch získaných bylo 37 a to znamenalo, že jsem zkoušku udělala na velmi dobře (do výborné mi chyběly 4 body).
 

Měly jsme s paničkou radost, dostala jsem zápis do PP a osvědčení a také paní rozhodčí si pochvalovala, že všichni psi byli dobře připravení, třebaže někteří neuspěli. Ti dostanou šanci znovu na podzim. Doma na nás čekal páník a byl tak nadšený, že mi určitě odpustí i tu rozžvýkanou peněženku, až ji najde. A ostatní psí holky? „Gratuluju, vidíš, že to nic nebylo“ řekla Axa. „Musely to být zkoušky pro úplný blby, když jsi to udělala“ ušklíbla se toyka Veverka. „Že se ti chtělo v tom vedru“ zívla moje máma. A já jsem se šla vyspat, protože pozítří mě čekala výstava. Ale o těch zas někdy jindy.
 

Všechny pudlaře a své pudlí kamarády zdraví stříbrná střeďačka Argent Adrienne Cassiepia.
 

(zveřejněno ve Zpravodaji Klubu přátel a chovatelů pudlů 2/98)

Související články:
Adri vypravuje: "Jak jsem závodila" (13.02.2006)

[Akt. známka: 2,25] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Ing. Irena LUKEŠOVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.sweb.cz/cassiepia/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1442  (1442 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1138  (1138 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
904  (904 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1015  (1015 hl.)
Neřeším to
999  (999 hl.)

Celkem hlasovalo: 5498


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie