Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
69 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Další život "naší" Aischy

Vydáno dne 03. 03. 2006 (2394 přečtení)

Začátkem měsíce ledna jsme dostali do redakce dopis, který nás velmi potěšil. Napsala nám ho paní Daniela Dolejšová spolu se svými dětmi. Právě v jejich rodině žije canisterapeutická fenka Aischa, kterou jsme jim jako pomocnici předávali loni v létě. Máme radost, že fenka plně zastává nejen svou funkci, na kterou byla připravována, ale že se zároveň stala důležitým členem a miláčkem rodiny.
 
Jak se jí nyní daří, si můžete přečíst v dále zveřejněném dopise majitelky.
 

Reklama


Canisterapeutická fenka Aischa začala trvale žít v naší rodině od konce července 2005. Okamžitě s námi navázala silné citové pouto, má nás ráda a my ji.
 
Od kvěna 2005 přibyl do naší rodiny ještě chlapec Kevin, který byl od narození do 6 let v dětském domově a je u něj diagnostikována závažná forma LMD (pozn. redakce lehká mozková disfunkce), trpí také hospitalismem (pozn. redakce odvozeno od slova hospitalizace- stereotypní pohyby, např. dítě usíná tak, že opakovaně kýve celým tělem apod.), všechny jeho smysly jsou v defektu. Pro něj je Aischa velký kamarád, kterému může házet různé předměty a fenka mu je velice ráda nosí. Jelikož trpěl nedostatkem tělesného kontaktu, rád se po Aische „válí“, ale tak, aby se to líbilo i jeho psí kamarádce.
 
Pro Leonku byla Aischa asi největším přínosem v tom, že se zbavila své panické hrůzy ze psů, ráda ji hladí po kožíšku a před dětmi je hrdinkou, že má tak velkého a hezkého psa.
 
Lukášek se skoro každý den na Aische polohuje, už když se na ni tvaruje, začne se usmívat a je moc spokojený. Většinou ta pohoda přejde do spánku. Po probuzení je veselý a uvolněný a velice dobře se s ním poté cvičí.
 
Aischa pomáhá nejen naší rodině, ale také chlapci jménem Dominik, kterému je 10 let a má závažnou formu DMO (pozn. redakce dětská mozková obrna). Dominik má rád výlety a strašně rád vodí Aischu na vodítku. Je pak pro své okolí „hrdinou“ a to se mu moc líbí. A jeho rodičům také, protože konečně má zálibu, u které vydrží dlouhé hodiny a má dobrou náladu.
 
Aischa pro nás mnoho znamená a je důležitým členem naší rodiny. Je velice hodná a hravá, oblíbilo si ji celé přilehlé okolí.
 
Chtěla bych touto cestou za celou svou rodinu poděkovat všem dárcům za pomoc, díky které dnes s námi Aischa může být, moc si této pomoci vážíme. Už dlouho vím, že volba pořídit si psího pomocníka a kamaráda byla dobrá.
 

Děkujeme
 

Daniela, Lukášek, Leonka a Kevin Dolejšovi
 

[Akt. známka: 1,25] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1203  (1203 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
908  (908 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
688  (688 hl.)
Odčervuji nepravidelně
794  (794 hl.)
Neřeším to
774  (774 hl.)

Celkem hlasovalo: 4367


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie