Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
65 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Agility - něco pro zábavu.

Vydáno dne 09. 06. 2006 (2657 přečtení)

Agility je sport se psem, při kterém psovod vede svého psa přes různé překážky, podobné koňskému parkuru. Agility je vrcholový sport, který má i své mistrovství světa. Tento sport je však velmi náročný a je potřeba, aby měl psovod se svým psem dobré pouto a aby to hlavně oba bavilo. Agility mohou dělat všechna plemena a to jak psi s PP, tak bez PP i voříšci.

Reklama


Samozřejmě, že taková pracovní nebo ovčácká plemena, jako je například šeltie, budou lepší než takový např. basset hound, jak v obratnosti tak i v rychlosti. Tím ovšem basety nechci urážet. Já sama mám jezevčíka a s tím agility dělám. Je to ovšem velmi namáhavé a proto jsem si pořídila šeltinku, se kterou bych měla na jaře začít cvičit, ale myslím že je lepší, když se to prvně naučíte na voříškovi nebo na takovém pejskovi, se kterým nemáte v plánu jít na mistrovství, protože potom, když si pořídíte druhého psa, už budete vědět, jak na něj a máte pak větší šanci se dostat dál. Neplatí to však vždy, mám kamarádku, která má voříška, začala s ním cvičit tak před dvěmi lety, je to její první pes a už byla i na Mistrovství světa mládeže. Zkrátka a dobře, agility je sport pro zábavu a potěšení. Rozhodně byste při něm neměli na psa křičet. O tom to není, ale bohužel mnoha lidem to nedochází a cvičí jen proto aby ,,byli slavní‘‘ ať to stojí co to stojí. To ale mohou rovnou přestat, protože s takovou toho moc nedosáhnou. Ale všichni, kdo cvičí z radosti a zábavy a né ze slávy, mají moc velkou šanci být úspěšní.
 

 
Pejsci se řadí do následujících velikostních kategorií:
 

Pejsci do 34,99cm se řadí do kategorie small (S)
 
Pejsci od 35 do 42,99 cm se řadí do kategorie medium (M)
 
Pejsci od 43cm se řadí do kategorie large (L)
 

Řazení dle výkonnosti :
 

Parkur:
 
A1-třída pro začátečníky
 
A2-třída pro hodně dobré závodníky
 
A3-třída pro ty nejlepší z nejlepších
 

Pravidla jsou velmi podobná jako u koňského parkuru, hodně tady záleží na psovodovi, za každou chybu nebo odmítnutí je 5 trestných bodů. Za co konkrétně, je podrobně napsáno v řádu agility. Když pes skočí překážku opačně, vběhne do špatné díry tunelu, atd………je to stejně jako u koňského parkuru, DISKVALIFIKACE!
 

Překážky: kruh - kladina - áčko - tunel - látkový tunel - houpačka - zeď - skočka - dálka - slalom
 


[Akt. známka: 1,33] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela Janstová | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1210  (1210 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
917  (917 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
693  (693 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4401


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie