Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
38 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Bettinka

Vydáno dne 27. 10. 2005 (2286 přečtení)

Ahoj lidičky.
 
Rozhodla jsem se, že se s vámi podělím o zkušenost jak vypadá svod Leonbergerů (taková předvýstava) z typicky psího pohledu. Svod byl v sobotu 20.11.2004, ale všechno začalo už dřív. Zhruba tak 5 dní předem jsem si všimla, že páníčkové jsou nějací divní. Hlavně velkej páníček. Všechno se vystupňovalo v pátek, kdy mě dvakrát(!!!) vyčesal! Osobně si myslím, že to bylo zbytečné šlechtění. Ještě mi umyl uši.

Reklama


Přišla sobota. Brzy ráno nás páníček naložil do auta a vyrazili jsme. Jely s námi i obě paničky, ta nejmenší zůstala doma. Cesta byla docela příjemná, jenom ze začátku mi trošku vadilo, že nevidím, co se děje za oknem. Když jsme přijeli, trošku mě překvapil psí kolega z vedlejšího auta, když na mě začal štěkat. Jenom jsem ho kontrolovala, jestli se nechystá přijít blíž, protože když jsem na cizím místě, nechce se mi na sebe upozorňovat štěkotem. Pak jsem se vypravila na průzkum, čímž jsem trošku rozhodila mladší paničku, která byla na druhém konci vodítka, do té míry, že mě pustila. Musím ale přiznat, že než jsem si toho všimla, a mohla toho patřičně využít, zase mě odchytila, takže sranda skončila dřív než začala.
 
Když jsme se všichni dali dohromady, vyrazili jsme přes most k velké dřevěné boudě, které říkali restaurace, u které už pobíhali příbuzní. Nejdřív jsem z toho byla trošku vedle, protože takovou spoustu stejných psů jsem ještě neviděla. Potom mě ale pustili z vodítka a po nezbytném představení jsme začali řádit. Hlavně se mi líbil jeden nový kamarád – Archie. Řádili jsme do té míry, že se nám podařilo podrazit nohy jeho páníčka.
 
Potom už nás ale páníčkové a paničky připnuly na vodítka a začala hlavní část dne. Samotný svod začal tím, že si nás veterinář prohlédl, jestli my jsme my a jestli se tam, kde bydlíme, nevyskytla nějaká nemoc. Všichni jsme pak šli ke stolům, kolem kterých museli všichni „tančit“, protože zkušenější z nás si zabrali nejlepší místa mezi stoly a dali si šlofíka. Já jsem chvilku ještě koukala co je kolem, párkrát jsem s páníčkem šla ven, prý aby mi nebylo horko, ale spíš šlo o to, aby se on uklidnil u cigarety.
 
Když jsme byli venku takhle asi dvakrát, přestalo mě bavit pokaždé se prodírat mezi stoly a mezi tlapkami ležících psů, takže jsem to vyřešila jednoduše. Usnula jsem pod stolem. Myslíte, že se odvážili mě vzbudit? Nemohli, byla jsem hvězdou jejich dne. Probrala jsem se zhruba po půl hodince, právě před nástupem naší rodiny.
 
Bohužel táta Barnabáš nepřijel, ale přijela aspoň mamina Aida spolu s jednou sestrou. Dohromady se nás sešlo pět sourozenců. Když jsme nastoupili, prošli jsme se dokola kolem mámy a potom začalo prohlížení a hodnocení. Předpisově jsem ukázala zuby, i když, mezi náma, žádná slast, a byla pochválená jako hodná holka (:o)). Potom chtěli ukázat zuby ještě jednou, ale to už se mi nechtělo, tak jsem couvla. Vyfasovala jsem označení plachá, no a co. Žádná vážná vada, drobné odchylky. Nic co by se nedalo dohnat růstem.
 
Jakmile jsme dostali potvrzení vypadli jsme ven. Následovalo rodinné foto, a potom ještě troška hraní a byl čas se rozloučit. Páníčkové si pak ještě dali klobásu (chleba mi chutnal) a vyrazili jsme domů. Co se týká zpáteční cesty, tak si toho moc nepamatuji, protože jsme s mladší paničkou usoudili, že už jsme toho viděli dost a usnuli jsme. Probudili jsme se doma, vyložili jsme se a já jsem se rozběhla poreferovat kočičímu kamarádovi. Prostě to byl fajn den, i když byl pro psa.
 
Takže vážení pac a haf
 
Betty z Dobřívského zátiší
 [Akt. známka: 1,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Josef Hlaváček | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
691  (691 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
441  (441 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
406  (406 hl.)
Odčervuji nepravidelně
404  (404 hl.)
Neřeším to
392  (392 hl.)

Celkem hlasovalo: 2334


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie