Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
48 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Já, komtesa. Já, štěně.

Vydáno dne 20. 05. 2005 (2362 přečtení)

Tak už mě tu zase máte. Doufám, že se jste se na mě těšili stejně jako já na vás, a že se vám mé minulé povídání líbilo přinejmenším stejně jako redakční radě magazínu Hafbo. Představte si, že mě dokonce požádali, zda bych se odpovědně nezhostila velmi důležitého úkolu a to seznámit širokou čtenářskou veřejnost se vším, co se týká života štěněte a mladého psa (vlastně feny) v jeho nové smečce. Já jsem samozřejmě poctěna důvěrou ve mne vloženou a budu se snažit ze všech sil vás nezklamat. Jsem přece štěně jak má být a se vším všudy a tak si vlastně myslím, že jsem ta pravá, a na slovo vzatá, odbornice. Vždyť přece pocházím ze šlechtického a velmi vzdělaného rodu. To jsem se ale hezky vychválila, že? A teď už honem do práce.

Reklama


Příchod štěňátka do rodiny je jistě pro všechny její členy veliká a radostná událost. Jenom když si třeba vzpomenu, jak to probíhalo u nás doma. To bylo tóčo. Každé štěňátko je zajisté velmi roztomilé, ale také velmi nezbedné, no konečně podívejte se na mě. Všichni kolem něj skáčou, mazlí se s ním, nehnou se od něj ani na krok a udělají jistě první poslední, jen aby bylo spokojené a netesknilo po maminčině pelíšku. Ale i tato počáteční euforie po několika dnech opadne a i když se život rodiny od základů změnil, vrací se pomalu chtě nechtě do normálních kolejí. A tady většinou vyvstává otázka následné a nutné výchovy psího caparta. Mně je například neustále všude plno a i když se mi to nechce přiznat, potřebuji občas (panička říká, že ale dost často) usměrnit. Novopečení majitelé mají sice většinou všechno dobře nastudované, od chovatele obdrželi písemný návod k použití a nutné údržbě, všechno slyšeli nejméně tisíckrát a z teoretické kynologie by ihned mohli úspěšně odmaturovat. Ale ouha! V praxi je všechno jiné. Štěně v noci pláče, ve dne všude čůrá, nechce papat, okusuje kde co - botami počínaje a nábytkem konče, nechce obojek, kouše vodítko, sežere na co přijde...atd. atd. Dobře to znám. Když si třeba venku s gustem pošmáknu na něčem obzvlášť lákavém a „voňavém“, panička šílí a s odporem odvrací obličej. Nechápu proč. No, to jsou ti lidé.
 
Takže co nám můžete nebo chcete dovolit a co ne? Co se musíme nutně naučit? A jak na to? Jak se správnými a uznávanými pánečky? Kdy začít s výchovou a kdy s výcvikem? A jak vlastně myslíme my, pejsani? Co všechno potřebujeme? Na tyto a další otázky se vám budu postupně dle svého nejlepšího psího vědomí a svědomí snažit co nejsrozumitelněji odpovědět. Také mi můžete své dotazy posílat přímo do redakce. Nebojte se oni mi je v nejkratším možném termínu předají.
 
A na co se můžete těšit v nejbližší budoucnosti? Tak budou to určitě témata jako např. první dny v nové smečce, nácvik přivolání, nácvik čistoty, socializace….No a to je pro dnešek dost. Těšte se napříště a nechte se překvapit.
 

Hafinky haf
 

Vaše Tesinka

Související články:
Já, Komtesa. Odběr štěněte. (16.06.2005)
Já, Komtesa. Kdo jsem ? (25.04.2005)

[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
688  (688 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
435  (435 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
399  (399 hl.)
Odčervuji nepravidelně
399  (399 hl.)
Neřeším to
387  (387 hl.)

Celkem hlasovalo: 2308


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie