Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
51 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Já, komtesa. Já, štěně.

Vydáno dne 20. 05. 2005 (2435 přečtení)

Tak už mě tu zase máte. Doufám, že se jste se na mě těšili stejně jako já na vás, a že se vám mé minulé povídání líbilo přinejmenším stejně jako redakční radě magazínu Hafbo. Představte si, že mě dokonce požádali, zda bych se odpovědně nezhostila velmi důležitého úkolu a to seznámit širokou čtenářskou veřejnost se vším, co se týká života štěněte a mladého psa (vlastně feny) v jeho nové smečce. Já jsem samozřejmě poctěna důvěrou ve mne vloženou a budu se snažit ze všech sil vás nezklamat. Jsem přece štěně jak má být a se vším všudy a tak si vlastně myslím, že jsem ta pravá, a na slovo vzatá, odbornice. Vždyť přece pocházím ze šlechtického a velmi vzdělaného rodu. To jsem se ale hezky vychválila, že? A teď už honem do práce.

Reklama


Příchod štěňátka do rodiny je jistě pro všechny její členy veliká a radostná událost. Jenom když si třeba vzpomenu, jak to probíhalo u nás doma. To bylo tóčo. Každé štěňátko je zajisté velmi roztomilé, ale také velmi nezbedné, no konečně podívejte se na mě. Všichni kolem něj skáčou, mazlí se s ním, nehnou se od něj ani na krok a udělají jistě první poslední, jen aby bylo spokojené a netesknilo po maminčině pelíšku. Ale i tato počáteční euforie po několika dnech opadne a i když se život rodiny od základů změnil, vrací se pomalu chtě nechtě do normálních kolejí. A tady většinou vyvstává otázka následné a nutné výchovy psího caparta. Mně je například neustále všude plno a i když se mi to nechce přiznat, potřebuji občas (panička říká, že ale dost často) usměrnit. Novopečení majitelé mají sice většinou všechno dobře nastudované, od chovatele obdrželi písemný návod k použití a nutné údržbě, všechno slyšeli nejméně tisíckrát a z teoretické kynologie by ihned mohli úspěšně odmaturovat. Ale ouha! V praxi je všechno jiné. Štěně v noci pláče, ve dne všude čůrá, nechce papat, okusuje kde co - botami počínaje a nábytkem konče, nechce obojek, kouše vodítko, sežere na co přijde...atd. atd. Dobře to znám. Když si třeba venku s gustem pošmáknu na něčem obzvlášť lákavém a „voňavém“, panička šílí a s odporem odvrací obličej. Nechápu proč. No, to jsou ti lidé.
 
Takže co nám můžete nebo chcete dovolit a co ne? Co se musíme nutně naučit? A jak na to? Jak se správnými a uznávanými pánečky? Kdy začít s výchovou a kdy s výcvikem? A jak vlastně myslíme my, pejsani? Co všechno potřebujeme? Na tyto a další otázky se vám budu postupně dle svého nejlepšího psího vědomí a svědomí snažit co nejsrozumitelněji odpovědět. Také mi můžete své dotazy posílat přímo do redakce. Nebojte se oni mi je v nejkratším možném termínu předají.
 
A na co se můžete těšit v nejbližší budoucnosti? Tak budou to určitě témata jako např. první dny v nové smečce, nácvik přivolání, nácvik čistoty, socializace….No a to je pro dnešek dost. Těšte se napříště a nechte se překvapit.
 

Hafinky haf
 

Vaše Tesinka

Související články:
Já, Komtesa. Odběr štěněte. (16.06.2005)
Já, Komtesa. Kdo jsem ? (25.04.2005)

[Akt. známka: 3,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1209  (1209 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
916  (916 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
692  (692 hl.)
Odčervuji nepravidelně
801  (801 hl.)
Neřeším to
780  (780 hl.)

Celkem hlasovalo: 4398


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie