Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
46 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Já, Komtesa. Kdo jsem ?

Vydáno dne 25. 04. 2005 (2962 přečtení)

Tak jsem se konečně dostala ke slovu, vlastně co to tady plácám, chtěla jsem samozřejmě říct k „hafu“ v Hafbu. No to je taky dost, moje panička sem pořád něco píše a mě už má půl roku a teprve dneska mě pustila ke klávesnici. Tedy vlastně nepustila, já jsem se sem sama vetřela, ona totiž není doma. Tak honem!

Reklama


Nejdříve mi dovolte, vážení čtenáři, abych se vám krátce představila. Jsem pravá anglická šlechtična a narodila jsem se, světe div se, opravdu na zámku. Jsem představitelkou (pevně doufám a panička taky doufá, že typickou) společenského plemene kavalír king Charles španěl. Hrdě nosím honosné jméno Komtesa „Ze zámku Lešná“. Můj zámek se ale nachází na Praze 4 a byla jsem tam jako maličké štěňátko i se svými dvěma sourozenci moc a moc spokojená. Jednou přišla také na prohlídku rezidence moje budoucí panička a její malá holčička Linda. Když mě obě poprvé uviděly, bylo jim hned jasné, že beze mě nemůžou být. A tak se snažili vloudit se jakkoliv do přízně zámecké paní a přesvědčit ji, že pro mne lepší domov určitě nenajde. A naštěstí se podařilo. Chodily pak za mnou na návštěvy, nosily mi dobroty a mazlily mě, abych hned odmala nasávala jejich pach. Až jednu listopadovou neděli voněly nějak jinak, byly celé nervózní a natěšené. A pak jsem pochopila. Tentokrát už si totiž přijely pro mě, ale slíbily, že budeme všichni na zámku častými hosty. A tak se má excelence se všemi poctami přestěhovala na Prahu-západ . Tam už jsem měla všechno vzorně připravené. Jak by také ne. Celé dva měsíce totiž na zámku drnčel telefon a jeho obyvatelé byli neustále bombardováni miliony dotazů mé přepečlivělé paničky. Mě se to ale tisíckrát vyplatilo. Kromě toho, že se mí lidé vybavili dostupnou literaturou, na mě čekal krásný měkoučký pelíšek, nový obojek a vodítko, mističky, výtečné papáníčko dle receptury zámecké kuchyně, hřebeny, spousta hraček a velké překvapení v podobě nové kamarádky – hovawartky Irunky. S tou jsme si hned od začátku vyloženě padly do oka. Dnes bez ní nedám ani ránu a provádím jí až neuvěřitelné věci. Má se mnou (občas se jí fakt divím) ohromnou trpělivost, ale samozřejmě ji respektuji jako starší a nadřízenou. I panička to tak vidí a asi proto dostává Irunka vždy všechno jako např. jídlo, pamlsek, pohlazení, obojek atd. o chvilku dřív než já. Mě to ale nevadí, protože tak je to v pořádku a vy lidé tomu říkáte správně fungující řád smečky.
 
Jinak se ke mně doma samozřejmě chovají jako ke komtese, ale říkají mi něžně Tesinko, Tesi, Tesíčku, Tesipes a nechápu proč, také občas Pidipes nebo Minipes. Nejspíš proto, že domácnost sdílím ještě spolu s Irunkou a ta je přeci jenom o „kousek“ větší. Však já ale ještě vyrostu a to se budete všichni divit . No a když podle nich údajně zlobím, tedy já vlastně vůbec nezlobím, já chci prostě jenom všechno poznat a otestovat (nejlépe zubisky) a také vyzkoušet, jakou mají trpělivost a co všechno mi dovolí. Takže místo toho aby mě, jak si zasloužím, oslovovali „Vaše Výsosti“ , bývám občas Tesice – kavalírová lumpice.
 
Jinak jsem ale šťastné psí miminko a mám všechno, na co si vzpomenu. Nenechte se ale zmást mým zařazením mezi společenská plemena. Rozhodně nejsem žádný povaleč ani gaučák. Svou výšku rozhodně předčím svým temperamentem a zcela s přehledem stačím na procházkách nejenom Irunce, ale i ostatním velkým psům. Co stačím!? Většinou je hravě strčím do kapsy a všichni vyznavači velkých plemen titulující mě, no považte, „parodie na psa“ jen v němém úžasu nevěřícně zírají. Přála bych vám je vidět! To je ale legrace!
 
Jé, to jsem se ale rozjela! Nějak se mi to psaní zalíbilo a tak jsem se rozhodla, že pokud nebude mít vážená redakce tohoto magazínu nic proti, brzy o mě opět uslyšíte. Už se moc těším!
 

Tak hafinky, haf
 

vaše Tesinka
 

Související články:
Já, Komtesa. Odběr štěněte. (16.06.2005)
Já, komtesa. Já, štěně. (20.05.2005)

[Akt. známka: 1,88] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela WEIDNEROVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.

20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 10.12.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
753  (753 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
524  (524 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
459  (459 hl.)
Odčervuji nepravidelně
468  (468 hl.)
Neřeším to
468  (468 hl.)

Celkem hlasovalo: 2672


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie