Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
3 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Krušné hory byly krušné, ale nám se tam líbilo.

Vydáno dne 10. 03. 2005 (2393 přečtení)

Ti, kteří dorazili ve čtvrtek měli plné ruce práce.Odházet více jak metr sněhu, udělat místo na parkování a hlavně zatopit. A než se místnosti alespoň trochu vytopily, vyrazilo se na krátký trénink.

Reklama


je tu zima velikáPro některé to bylo poprvé, ale byli řádně vybaveni. Postroje a šňůry s amortizérem. Je to opravdu dobrá věc. Chrání nejen vaše záda, ale i pejska. O najetých kilometrech se moc hovořit nedalo, ale srandy byl kopec. Další se pak přidali večer. Ti už dorazili do vyhřáté chalupy a zbytek, který přijel v pátek, to měl asi nejjednodušší. Místo na zaparkování luxusnější než v Praze a servis lepší než u čtyřhvězdičkového hotelu. Než jste se nadáli vaše věci už byli v chatě.
 
..to jim to pěkně šlape..No a hned začaly přípravy na lyžařský výlet. Někteří raději zůstali na svých a ti ostatní se vydali směr Boží Dar. Opět to bylo pro někoho poprvé, ale bylo to fajn. Zkušenější samozřejmě tak o 500 metrů vpředu, ale napospas Krušným horám nás nenechali. Asi 4 km před Božím Darem jsme se však rozhodli obrátit se na cestu zpět. Nebyla jistota, že restaurace v této lokalitě budou nakloněny hostům se čtyřnohým spřežením a my naše tahouny přece nemůžeme nechat v mrazu venku.
 
Po cestě jsme se setkali s úsměvy lyžařů i turistů. Mnozí nám záviděli, hlavně při cestě do kopce, jiní fandili. Když bylo vidět, že naši psí přátelé už tahat nechtějí, nenutili jsme je a dali jim trochu volnosti.
 
soutěž o tahouny a šikulyPo návratu do chaty jsme probírali zážitky a diskutovali o chovatelských problémech. Večer se někteří jedinci rozhodli zkusit večerní sjezd a tak se vydali tmou na protější osvětlený svah. Bylo to super. Jen netrénovaná těla dávala pocítit únavu.
 
Druhý den ráno to bylo o to těžší a tak se zase část raději vydala pěšky a zbytek šel opět na „ skijöring“. Nakonec turisté absolvovali asi čtyřhodinový pochod po sjezdovkách – jinudy se totiž jít nedalo a lyžaři se vrátili unaveni asi po 90-ti minutách.
 
předstartovní očicháníA tak večer následovala už jen krátká procházka a plán na další den, který byl ve znamení soutěže. Ráno jsme se probudili do velmi větrného a mrazivého počasí. Jistě to znáte. Venku třeba -5°C, ale při větru je to klidně i -15°C. I přesto jsme se rozhodli vyjet na pláně a zkusit své štěstí. Zvládli jsme však jen jednu disciplínu a raději jsme nabrali směr domů. Mráz a vítr byly opravdu silní konkurenti. A tak se dá říci, že nejlepšími tahouny, šikuly a siláky byli všichni naší čtyřnozí přátelé.
 
Moc děkujeme za organizaci a zajištění pobytu. Člověk si zavzpomínal na mladá léta, kdy byl suchý záchod a zatápění v kamnech vcelku běžnou záležitostí:o) Příště se nás snad sejde více a nebudou to samí zrzouni.
 
 
foto: Pavel Vorlíček
 

[Akt. známka: 2,00] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Michaela KONČULOVÁ | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
21.01.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 28.01.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.

05.01.2018: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: ZRUŠENO

19.12.2017: Tip na dárek
Darujte výcvikové lekce u HAFBO. Předplaťte kredity jako vánoční dárek. Dostanete kredit v dárkové podobě. Případně můžeme zaslat elektronicky. Pište na michaela.k@hafbezobav.cz.

07.11.2017: Seznamovací lekce listopad
Seznamovací lekce na listopad jsou omezeny s ohledem na dostupnost instruktorů. Děkujeme za pochopení.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
862  (862 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
612  (612 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
514  (514 hl.)
Odčervuji nepravidelně
541  (541 hl.)
Neřeším to
526  (526 hl.)

Celkem hlasovalo: 3055


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie