Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
50 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Maggie – zachráněná & zachraňující

Vydáno dne 05. 01. 2005 (3904 přečtení)

„Je mi hrozná zima. Kde je moje maminka, kde je můj pelíšek, proč mi to udělali? Proč mě vyhodili sem, na tohle místo? Co jsem provedla? Muselo to být asi něco hrozného. Tělíčko mám ve vodě a marně se škrábu ven. Svah je příliš prudký a já jsem tak slabá a maličká. Je tma a všude kolem se ozývají podivné hlasy. Hrozně se bojím. Pláču, tiše pláču, ale nikdo mě neslyší. Kde jsou všichni, proč mě nejde maminka hledat? Mám hlad a je mi hrozná zima.“

Reklama


„Najednou slyším kroky. Někdo mě bere do náručí. Velká hlava cizího psa ke mně neustále čichá a drcá do mě. Jsem hrozně vylekaná, ale cítím se dobře. Někdo neustále křičí, aby na mě nešahali a vrátili mě zpět ven. Proč? Vždyť já nikomu neublížím. A najednou mě někdo zabalí do ručníku a opatrně otírá mokré tělíčko. Je to tak příjemné. Postaví mě pak na zem a dá přede mě dvě misky, jednu s vodou, tu ale ani nechci raději vidět a druhou hrozně voňavou. Takové jídlo jsem ještě ani neviděla, nic podobného jsem neochutnala. Jak ale na to? Donedávna jsem pila ještě mlíčko od maminky. Nevím, jak se tohle jí. Prstem mi nabízí jídlo až k čumáčku. Nakonec ochutnám, hlad je příliš veliký a pudy velí. To je ale dobrota. Je asi neslušné jíst tak rychle, ale co kdyby ta dobrota najednou zmizela. Ti velcí tvorové, říkající si lidé, stojí nade mou a neustále diskutují o tom, co se mnou bude. Někam spěchají a jsou hrozně nervózní. Zmocní se mě zase velký strach. A najednou jsem opět venku. A oni odjíždí. Proč? Volám na ně, snažím se co nejvíce křičet z plných plic, aby mě slyšeli, ale oni mizí v dálce. Nikde nikdo, jen já a ten velký svět kolem mě. Chce se mi spát, ale bojím se. Nakonec se mi podaří najít si kouteček v jedné rozestavěné garáži. Po několika hodinách slyším kroky a zvláštní hlasy. Najednou mě někdo bere do náruče. Vrátili se. Už nebudu sama. Už nikdy nebudu sama.“
 
Tohle si asi musela myslet naše malá Maggie (Megi), když jsme ji našli. Bohužel v této době to není nic zvláštního, najít venku pohozené štěně, kotě, či něco jiného. Lidé jsou prostě opravdu jak se říká „páni tvorstva“, jen co je pravda. Když najdete takové malé stvoření někde pohozené třeba dokonce v popelnici, sevře se vám srdce. Jak ale potrestat takové „zločince“ bez citů, bez svědomí … Nijak. Těmto lidem je úplně jedno, co si tihle tvorečkové myslí, jak se cítí a co s nimi bude dál. Možná kdyby si to prožili sami, divili by se.
 
maggieMy jsme to malé nevinné stvoření adoptovali a teď jsme za něj šťastní. Megi přinesla do našeho života štěstí, lásku a mnoho zábavy. Když jsme jí našli, byla v hrozně zanedbaném stavu, kožíšek plný blech a velké nafouklé bříško, jak se později ukázalo, plné škrkavek a tasemnic. Podle veterináře by přežila sotva týden v takovém stavu. Musela jsem jí nahradit maminku, u které měla být podle odhadu nejméně ještě týden. Věnovala jsem jí veškerý svůj volný čas, Sára (naše první fenka) mi hodně pomáhala. Nejdřív žárlila, ale pak se do malé Meginky zamilovala, možná se v ní probudily mateřské city, kdo ví. Stala se z nich nerozlučná dvojice. Ze začátku se Megi hrozně bála cizích lidí a pejsků. Brala jsem jí proto hodně do společnosti, na cvičák, na výstavu, prostě všude, kam se dalo pejska vzít. Její strach postupně mizel, jen strach k dětem dlouho přetrvával. Když byla Megi ještě malá, začala jsem chodit se Sárou k záchranářům. Meginku jsem brala s sebou, ale v životě bych si nedokázala představit, že bych jí také cvičila jako záchranářského psa. Už proto, že se tak bála lidí mi to přišlo nesmyslné. Všechno ale nakonec dopadlo jinak. Na myšlenku, že bych to s Meginkou taky zkusila, mě přivedla naše výcvikářka. Řekla jsem si, že za pokus nic nedám. Nyní je z ní velice šikovný záchranářský pejsek, nadšený do všeho, co po ní člověk chce. Je vděčná za každý povel, který má splnit, je nadšená, když najde ukrytou osobu zavalenou někde v sutině, směje se, když jsou lidi kolem ní šťastný a když pláčou, vrtí se kolem nich a dává jím pusinky na tváře. Lidem už nejspíš odpustila. Učí se teď, jak je zachránit. Možná jednou opravdu někoho zachrání a když ne fyzicky, tak třeba psychicky.

[Akt. známka: 1,19] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Lucia ZABOVÁ | Počet komentářů: 5 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.sweb.cz/vorisek.maggie/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
20.09.2017: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 5.11.2017
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

19.09.2017: Semináře, přednášky...
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...

18.09.2017: Pozvánka na Voříškiádu
Zveme vás na Voříškiádu pod patronací MČ Praha 13, kde HAFBO úzce spolupracuje.
Kdy: 23.9.2017, 14:00. Akce probíhá v rámci volnočasového festivalu Prahy 13.
Informace najdete na stránkách www.praha13.cz!
Budeme se na vás těšit.

17.09.2017: Parkování Stodůlky
Ve Stodůlkách došlo k omezení parkování přímo u cvičiště. Doporučujeme parkovat na zpevněné komunikaci u stožáru nebo u popelnic na tříděný odpad. Pozor na zákaz parkování v zeleni. Alespoň se s pejskem před cvičením projdete. Prosíme, nezapomeňte po svém pejskovi na cestě uklidit, pokud vykoná svoji potřebu. Popelnice na cvičáku máme. V případě, že nutně potřebujete ponechat svoje auto přímo u cvičiště, parkujte podélně s přístupovou cestou tak, aby nedocházelo k omezení průjezdu. V případě konání semináře, přednášek apod., budou informace k parkování aktualizovány.

23.08.2017: Semináře, přednášky...
Seminář - Nosework s Terezou Hladkou
Kdy: 17.9.2017
Přihlašování: ZDE!
.......................................
Roger Abrantes - "Animal training my way"
Kdy: 24.-25.3.2018
Přihlašování: bude spuštěno...


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
477  (477 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
358  (358 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
336  (336 hl.)
Odčervuji nepravidelně
327  (327 hl.)
Neřeším to
324  (324 hl.)

Celkem hlasovalo: 1822


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie