Na HLAVNÍ STRANĚ najdete vždy aktuální články řazeny dle data zveřejnění. U každého článku je v „ kostičce “ uvedeno do jakého oboru daný článek zapadá. Obory jsou pak řazeny vlevo.V INZERCI jsem pro vás připravili možnost zveřejnění vlastních. inzerátů vč. prezentací akcí pro psy. Inzerce je samozřejmě zdarma.FÓRUM je tu pro vás na pokec.VÝCHOVA a VÝCVIK  je pro vás možností zapojit se do našich speciálních výchovných a výcvikových programů.SLUŽBY PRO PSY

 Vítej Host 
Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?
 
 
 
 Uživatelé Online 
11 Hostů, 0 Uživatelů

  Partneři

Veterinární klinika Delta


  Autoři
Pokud máte chuť a chcete se zapojit do našeho redakčního týmu, napište nám.

Vstup pro autory

téma

Vyhláška stanovuje nové povinnosti chovatelů psů

Vydáno dne 21. 10. 2004 (5643 přečtení)

Návrh obecně závazné vyhlášky, kterou se mění obecně závazná vyhláška č. 23/2003 Sb. hl. m. Prahy, o místním poplatku ze psů, schválilo dnes pražské zastupitelstvo. Rada hl. m. Prahy s návrhem, který obsahuje povinnost chovatele označit psa čipem nebo tetováním a přihlásit se do evidence chovatelů psů, souhlasila na jednání 12.10.2004. Stanovení těchto povinnosti formou vyhlášky umožnil zákon na ochranu zvířat proti týrání, který vstoupil v platnost letos v březnu.

Reklama


„Z hlediska právního jde o novelizaci obecně závazné vyhlášky o místním poplatku ze psů, neboť splnění podmínky označení psa čipem a přihlášení jeho chovatele do evidence chovatelů psů zakládá právní nárok chovatele psa, který je zároveň poplatníkem místního poplatku ze psů, na úlevu od poplatku ve stanovené výši,“ uvedl náměstek primátora Mgr. Rudolf Blažek, který návrh předkládal.
 
Způsob označování psů byl stanoven alternativně oběma zákonem připuštěnými způsoby, tj. tetováním i čipováním. „Druhá z metod je ale progresivnější, pro zvíře je méně bolestivá a umožňuje snazší a spolehlivou kontrolu pomocí čtecího zařízení. EU s ní perspektivně, po uplynutí přechodné osmileté doby, počítá jako s metodou jedinou a preferuje ji v souvislosti s bezproblémovým převážením zvířete mezi zeměmi EU,“ zdůraznil náměstek Blažek. Označení psa čipem nebude představovat pro chovatele psa velké finanční náklady, cena čipu včetně jeho aplikace se pohybuje v rozmezí 350 až 550 Kč. Při aplikaci čipu nehrozí psům bez ohledu na jejich stáří žádné následky, což potvrzují zkušenosti řady veterinářů. Pokud jde o úlevu od poplatku za psa, je navržena z roční sazby na dobu dvou let při označení psa čipem a přihlášení chovatele do evidence v souladu s podmínkami stanovenými vyhláškou. Za každý rok je to maximálně 350 korun.
 
Navrhovaná opatření sledují především regulaci populace toulavých a opuštěných psů. V případě zaběhnutí, opuštění nebo ztráty psa se jeho trvalé označení spolu s databází chovatelů jeví jako významný nástroj pro vyhledání chovatele psa. Svůj účel by splnila i v případech pokousání psem, neboť zajistí rychlé opatření informací o zdravotním stavu zvířete a předejde tak možným komplikacím při pátrání po chovateli, jehož prostřednictvím lze tyto informace zjistit, a eventuelním léčení poraněného člověka.
 
Každý chovatel psa chovaného na území hl. m. Prahy bude povinen nechat psa staršího 6ti měsíců trvale označit mikročipem nebo tetováním. Dále bude jeho povinností do 30ti dnů od označení přihlásit psa do evidence na Magistrátu hl. m. Prahy. Stejná povinnost je stanovena pro chovatele, který nabude psa již označeného.
 
Chovatelem se podle § 3 písm. k) zákona č. 246/1992 Sb., ve znění zákona č. 77/2004 Sb., rozumí každá právnická nebo fyzická osoba, která drží nebo chová zvíře nebo zvířata, trvale nebo dočasně, přemísťuje zvíře, nebo obchoduje se zvířaty, provozuje jatky, útulky, záchranné stanice, hotely a penziony pro zvířata nebo zoologické zahrady, provádí pokusy na zvířeti nebo zvířatech anebo pořádá svody zvířat. Držitelem psa je podle § 2 odst. 1 zákona č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění zákona č. 229/2003 Sb., fyzická nebo právnická osoba, která má trvalý pobyt nebo sídlo na území České republiky. Držitel psa je podle citovaného ustanovení poplatníkem.
 
Kontrolu dodržování povinnosti označování psů a přihlášení jejich chovatelů do evidence bude provádět ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a městskými částmi hl. m. Prahy jakožto správci poplatku Městská policie hl. m. Prahy.
 

Vyhláška nabude účinnosti 1.1. 2005.
 

V Praze dne 21.10. 2004


[Akt. známka: 1,75] 1 2 3 4 5
Jako v škole [1 - nejlepší ... 5 - nejhorší]

( Celý článek | Autor: Redakce | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mail | Vytisknout článek | Zdroj: http://www.praha-mesto.cz/ )


WWW.HafBezObav.CZ © 2004 - 2017 Haf Bez Obav s.r.o.

  Novinky
18.04.2018: AGILITY
Základy agility handlingu vypsány v rozvrhu cvičení na 2.5.2018.

11.04.2018: HafBO na For Pets
Ve dnech 12. - 15. dubna se bude konat veletrh For Pets, na kterém se v neděli odpoledne můžete potkat s naší instruktorkou Pavlou, která bude provádět ukázky dogfitness. Stavte se, ráda Vás uvidí.

06.04.2018: Komunikace se psy, osobní setkání s koučem
Pro každý vztah a komunikaci musí být dva, aby si rozuměli. Člověk a zvíře jsou rozdílné bytosti, ať již z pohledu historie či vývoje. Partnerství člověka a zvířete je velmi výjimečný vztah.
Zveme vás tímto na setkání "Komunikace se psy".
Kdy: 20.05.2018
Kde: výcvikový areál HafBO Praha 5 - Stodůlky
Přihlašování ZDE!

18.03.2018: Řeporyje omezení vjezdu.
Po dobu výkopových prací v obci Řeporyje je omezen průjezd ulicí Na Požáru. Ke cvičišti se dostanete nebo je možné zaparkovat u rybníka a dojít pěšky. Čekáme na aktualizace informací z úřadu.

13.01.2018: Obedience
Lekce Obedience pod vedením Lucky budou pokračovat od února 2018.


  Jsme na Facebooku

  Anketa
Jak přistupujete k odčervení psů?

Odčervuji pravidelně
1440  (1440 hl.)
Neodčervuji, nosím trus na rozbor
1136  (1136 hl.)
Odčervuji pravidelně a nosím trus na rozbor
900  (900 hl.)
Odčervuji nepravidelně
1014  (1014 hl.)
Neřeším to
996  (996 hl.)

Celkem hlasovalo: 5486


  Slovník


  Počasí od MeteoPress:
Počasí od MeteoPressPočasí od MeteoPressPočasí od MeteoPress

ISSN 1214-9004Administrátor: Peter KONČULARSS
Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS
Partnerství Terapie